Andorid Kullanıcılarında Twitter Kilitlenme Sorunu | Sonsuz Teknoloji

Andorid Kullanıcılarında Twitter Kilitlenme Sorunu

Twitter

Twitter’ın son yayınlanan güncellemesinde Android cihazlarda çökmeler ve donmalar meydana geliyor. Sorunların geçmesi ve daha stabil hale gelmesi beklenen uygulama aksine hatalar ile dolu bir hale geldi.
Twitter 8.28 güncellemesi sonrasında Android cihazlarda kilitlenmeye başladı.

Son gelen güncelleme yüzünden uyulama henüz açılış ekranındayken donmaya başlıyor hatta kendini kapatıyor. Twtitter’ın resmi hesabından da konu hakkında bilgilendirme mesajı yayınlandı “sorunun farkındayız, düzelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süre içerisinde uygulamanızı güncellemeyin.” 22 Ocak tarihinden beri beklenen güncelleme henüz yayınlanmadı ancak Android kullanıcıları kendi aralarında araştırarak bir çözüm buldular.

Verileri Sıfırlayarak Kullanmak Mümkün

“Ayarlar” kısmında “Uygulamalar” menüsüne gidin ve Twitter uygulamasını bulup verileri sıfırla seçeneklerine basıldığı zaman sorun ortadan kalkıyor. Bazı ufak yazılımcılar uygulama üzerinde incelemeler yaparak kendilerince bir sonuca ulaşmışlar.

İddialara göre uygulamanın çökme sebebi Karanlık mod ve Otomatik video oynatma ayarları. Uygulama verileri sıfırlandığı zaman bu ayarlar da sıfırlanıyor. Bu sayede tekrar sorunlar ile karşılaşmadan uygulama kullanılabiliyor.

Verileri Sıfırlama Yöntemine Alternatif Çözümler de Bulundu

Bazı kullanıcılar da yine uygulama sıfırlama mantığında hareket ederek Twitter uygulamasını silip yükledi. Uygulama verilerinin sıfırlanması için farklı bir yöntem, ancak bu yöntem de işe yarayan yöntemler arasında. 27 Ocak gibi bir süre de yayınlanması tahmin edilen sürüm için bekleyişler sürüyor. Uygulama verilerini sıfırlamak ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar Google da ufak bir arama ile “Twitter App Old Version” Eski versiyonlarını bularak kullanıma devam ediyor.

Bir yorum bırakınız...

*