Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları

android ekran boyutu

Android cihazınızda yüklü oyun, uygulama, video, müzik gibi dosyaları bulamıyor musunuz? Android mobil işletim sistemi akıllı telefon, televizyon, tablet gibi cihazların ekranlarını özelleştirmenize imkân tanıyor. Yaptığınız düzenlemeler yeterli değilse, Google Play Store’de yer alan Android cihazlarda ekranı kişiselleştirme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş, Linux tabanlı işletim sistemidir. Apk uzantılı dosyaları desteklemektedir. 2008 yılında piyasaya sürülmüştür.

Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları

Muzei Live Wallpaper

muzei live wallpaper

Andorid cihazınızın ekranını ünlü sanat eserleriyle güzelleştirebilirsiniz. Uygulama duvar kâğıdı, simge, widget ve spot ışığını özelleştirmenize imkân tanır. Ekrana çift dokunarak arka planı bulanıklaştırabilir ve canlı duvar kâğıtları ayarlayabilirsiniz. Diğer uygulama ve galerinizdeki fotoğrafları göstererek, her saatte bir fotoğraflarınız sunum halinde değişir.

Contextual App Folder

Contextual App Folder

Cihazınızda yer alan tüm uygulamalar, ana ekranda yer almaz. Örneğin, kulaklığı bağladığınızda radyo uygulaması açılır. Contextual App Folder, içeriğinize göre uygulama klasörü oluşturmanıza yardımcı olur.

Örneğin; kulaklığı bağladığınızda radyo veya müzik klasörünün açılmasını, spor salonuna geldiğinizde spor uygulamalarını, bluetooth açtığınızda navigasyon uygulamalarına tek hamlede ulaşabilirsiniz. Premium paketini satın alırsanız; tamamen özelleştirilebilir, uyumlu ve gelişmiş tetikleyicileri kullanabilirsiniz.

WallMag

wallmag

Çevrimiçi fotoğraf dergisidir. Uygulama yerel, ulusal ve uluslararası fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Cihazınızın ana ekranı ve arka planı dergi şeklini alır. Kullandığınız uygulamalara göre cihazınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Tapet

tapet

Uygulama duvar kağıdı ve arka plan oluşturmanızı sağlar. Desen ve renkleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Saatlik, günlük, haftalık ve aylık çalışma yapabilirsiniz. Uygulamalarınıza ait kısa yollar oluşturabilirsiniz. Muzei uygulamasıyla uyumlu çalışan Tapet, internet bağlantısı olmadan çalışmaktadır.

Launcher Uygulamaları

Cihazınızın sürekli aynı şekilde açılıp kapanmasından sıkıldıysanız, launcher uygulamalarını kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Smart Launcher

Cihazınızı anlaşılır ve iyi hale getirmenize yardımcı olur. Dikey ve yatay olarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Uygulama ayrıca RAM ve pil tasarrufu sağlar. Uygulama listesini kategorilere göre ayırabilirsiniz.

Kişi, uygulama ve internette hızlı arama yapmak için, arama çubuğundan faydalanabilirsiniz. Gelen bildirimler kaybolmadan, ana ekranda görüntüleyebilirsiniz. Kilit, tema, ana ekran ve simgeleri isteğinize göre özelleştirmenize fırsat tanır. Güvenlik özelliği sayesinde uygulamalarınızı şifreleyebilirsiniz.

Evie Launcher

Yüksek performansa sahip, ana ekranınızı değiştirmenize yardımcı olacak bir launcher uygulamasıdır. Evrensel arama özelliği sayesinde, tüm uygulamalara tek ekrandan ulaşabilirsiniz. Arama, uygulama, mesaj gibi işlemleri yapmak için, kısa yollar oluşturabilirsiniz. Duvar kâğıdı ve uygulamaların simgelerini değiştirebilirsiniz. Ana ekranda yer alan simgeleri kilitleyebilirsiniz. Sık kullanılan uygulamaları belirleyebilirsiniz.

Simge Paketi Uygulamaları

Cihazınızın ekranını özelleştirmenin bir diğer yolu, simge paketi uygulamalarını kullanmaktır.

Önerilen Simge Paketi Uygulamaları

 • Whicons
 • Icon Pack
 • Emptos
 • Oscuro
 • Zwart
 • Lux Dark
 • Mellow Dark
 • Moonrise
 • Minimalist
 • Golden Icons

Widget Uygulamaları

Cihazınızın ana ekranını özelleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama, widget’tir. Aradığınız uygulamalara anında erişmenizi sağlar. Arama motoru, harita, fotoğraf, kamera, konum gibi işlemleri bir dokunmayla yapabilirsiniz.

Önerilen Widget Uygulamaları

 • Sticky Notes
 • Flashlight
 • Minimal Clock
 • 1Weather
 • Battery Widget Reborn
 • Month Calendar
 • Tasker
 • Smart Drawer

Uygulama akıllı çekmece olarak tanımlanmaktadır. Kullanacağınız tüm uygulamaları düzenlemenize yardımcı olur. Klasör oluşturduktan sonra, istediğiniz uygulamayı seçerek taşıyabilirsiniz. Uygulamalara parmak izi ya da pin kodu koyarak, koruyabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...
cool cleaner

Cool Cleaner Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren mobil cihazlar zamanla yavaşlayabilmekte ve eski ...
Atmaca füzesi

Milli Teknoloji Hamlesi: Atmaca Gemisavar Füzesi

Türkiye son yıllarda savunma sanayisine oldukça başarılı hamleler yapmaktadır. Gerek sınır içerisinde ...
windows 10 ağ

Windows 10’da Varsayılan İndirme Konumu Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 bilgisayarda internet’ten indirilen dosyalar, bilgisayarda varsayılan olarak “İndirilenler”  klasörüne indirilir ...
microsoft-excel

Excel’de Başka Bir Sayfadan Veri Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de başka bir sayfadan veri çekme işlemi oldukça hızlı ve basit bir ...
yazıcı

Hangi Yazıcı Tercih Edilmeli Tanklı Yazıcı mı Lazer Yazıcı mı?

Günümüz de yazıcılar çeşitli alanlarda farklı şekillerde kullanılmaktadır. Bu kullanımlar doğrultusunda ihtiyaçlara ...
kamapp messenger

Kamapp Messenger Nedir Nasıl Kullanılır?

Kamapp Messenger uygulaması, tamamen yerli imkanlar kullanılarak geliştirilmiş mesajlaşma ve iletişim uygulamasıdır ...
2020 uygulamalar

En Çok İndirilen Uygulamalar ile 2020 Yılı

Dünyanın en sevilen uygulamaları hangileridir, sorusunun cevabı hemen herkes için değişiklik gösterir ...