Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları

android ekran boyutu

Android cihazınızda yüklü oyun, uygulama, video, müzik gibi dosyaları bulamıyor musunuz? Android mobil işletim sistemi akıllı telefon, televizyon, tablet gibi cihazların ekranlarını özelleştirmenize imkân tanıyor. Yaptığınız düzenlemeler yeterli değilse, Google Play Store’de yer alan Android cihazlarda ekranı kişiselleştirme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş, Linux tabanlı işletim sistemidir. Apk uzantılı dosyaları desteklemektedir. 2008 yılında piyasaya sürülmüştür.

Android Cihazlarda Ekranı Kişiselleştirme Uygulamaları

Muzei Live Wallpaper

muzei live wallpaper

Andorid cihazınızın ekranını ünlü sanat eserleriyle güzelleştirebilirsiniz. Uygulama duvar kâğıdı, simge, widget ve spot ışığını özelleştirmenize imkân tanır. Ekrana çift dokunarak arka planı bulanıklaştırabilir ve canlı duvar kâğıtları ayarlayabilirsiniz. Diğer uygulama ve galerinizdeki fotoğrafları göstererek, her saatte bir fotoğraflarınız sunum halinde değişir.

Contextual App Folder

Contextual App Folder

Cihazınızda yer alan tüm uygulamalar, ana ekranda yer almaz. Örneğin, kulaklığı bağladığınızda radyo uygulaması açılır. Contextual App Folder, içeriğinize göre uygulama klasörü oluşturmanıza yardımcı olur.

Örneğin; kulaklığı bağladığınızda radyo veya müzik klasörünün açılmasını, spor salonuna geldiğinizde spor uygulamalarını, bluetooth açtığınızda navigasyon uygulamalarına tek hamlede ulaşabilirsiniz. Premium paketini satın alırsanız; tamamen özelleştirilebilir, uyumlu ve gelişmiş tetikleyicileri kullanabilirsiniz.

WallMag

wallmag

Çevrimiçi fotoğraf dergisidir. Uygulama yerel, ulusal ve uluslararası fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Cihazınızın ana ekranı ve arka planı dergi şeklini alır. Kullandığınız uygulamalara göre cihazınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Tapet

tapet

Uygulama duvar kağıdı ve arka plan oluşturmanızı sağlar. Desen ve renkleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Saatlik, günlük, haftalık ve aylık çalışma yapabilirsiniz. Uygulamalarınıza ait kısa yollar oluşturabilirsiniz. Muzei uygulamasıyla uyumlu çalışan Tapet, internet bağlantısı olmadan çalışmaktadır.

Launcher Uygulamaları

Cihazınızın sürekli aynı şekilde açılıp kapanmasından sıkıldıysanız, launcher uygulamalarını kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Smart Launcher

Cihazınızı anlaşılır ve iyi hale getirmenize yardımcı olur. Dikey ve yatay olarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Uygulama ayrıca RAM ve pil tasarrufu sağlar. Uygulama listesini kategorilere göre ayırabilirsiniz.

Kişi, uygulama ve internette hızlı arama yapmak için, arama çubuğundan faydalanabilirsiniz. Gelen bildirimler kaybolmadan, ana ekranda görüntüleyebilirsiniz. Kilit, tema, ana ekran ve simgeleri isteğinize göre özelleştirmenize fırsat tanır. Güvenlik özelliği sayesinde uygulamalarınızı şifreleyebilirsiniz.

Evie Launcher

Yüksek performansa sahip, ana ekranınızı değiştirmenize yardımcı olacak bir launcher uygulamasıdır. Evrensel arama özelliği sayesinde, tüm uygulamalara tek ekrandan ulaşabilirsiniz. Arama, uygulama, mesaj gibi işlemleri yapmak için, kısa yollar oluşturabilirsiniz. Duvar kâğıdı ve uygulamaların simgelerini değiştirebilirsiniz. Ana ekranda yer alan simgeleri kilitleyebilirsiniz. Sık kullanılan uygulamaları belirleyebilirsiniz.

Simge Paketi Uygulamaları

Cihazınızın ekranını özelleştirmenin bir diğer yolu, simge paketi uygulamalarını kullanmaktır.

Önerilen Simge Paketi Uygulamaları

 • Whicons
 • Icon Pack
 • Emptos
 • Oscuro
 • Zwart
 • Lux Dark
 • Mellow Dark
 • Moonrise
 • Minimalist
 • Golden Icons

Widget Uygulamaları

Cihazınızın ana ekranını özelleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama, widget’tir. Aradığınız uygulamalara anında erişmenizi sağlar. Arama motoru, harita, fotoğraf, kamera, konum gibi işlemleri bir dokunmayla yapabilirsiniz.

Önerilen Widget Uygulamaları

 • Sticky Notes
 • Flashlight
 • Minimal Clock
 • 1Weather
 • Battery Widget Reborn
 • Month Calendar
 • Tasker
 • Smart Drawer

Uygulama akıllı çekmece olarak tanımlanmaktadır. Kullanacağınız tüm uygulamaları düzenlemenize yardımcı olur. Klasör oluşturduktan sonra, istediğiniz uygulamayı seçerek taşıyabilirsiniz. Uygulamalara parmak izi ya da pin kodu koyarak, koruyabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Moto E7

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu! Karşınızda Moto E7

Bir dönemin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola, düzenlediği özel ...
Foursquare

Foursquare’de Rota Nasıl Bulunur?

Telefonların akıllanması ile birlikte hayatımız sanal dünya ile birleşti ve Foursquare gibi ...
clipboard nedir

ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve özellikle grafik tasarım işleri ile uğraşan ...
deepfake

Deep Fake Nedir? Deep Fake Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza daha önceden hiç duymadığımız terimler girmeye başladı ...
gürültü engelleyici kulaklıklar

Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Nasıl Çalışır?

Gürültü giderici özelliği ile son yılların popüler kulaklık seçeneklerinden biri olan gürültü ...
twitter otomatik engelleme

Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor! Twitter Otomatik Engelleme Nedir?

Twitter her geçen zamanda aldığı güncellemeler ile birlikte kendi bünyesine yeni özellikler ...
Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili ...
no code low code

No Code ve Low Code Geliştirme Platformu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kod yazmadan uygulama geliştirmek mümkün mü sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ...