Yabancı Dil Öğrenmeye Yardımcı Mobil Uygulamalar | Sonsuz Teknoloji

Yabancı Dil Öğrenmeye Yardımcı Mobil Uygulamalar

ingilizce uygulama

Dil eğitimi almak günümüzde artık daha kolay bir hale geldi. Yabancı dil öğrenmek adına atılan adımların pek çoğunda uzun kurs saatleri ve pahalı kayıt ücretleri yer alırken teknoloji sayesinde bu durum değişmeye başladı. Yabancı dil uygulamaları sayesinde öğrenmek istenilen dil ile ilgili konu anlatımlarına başvurmak ve alıştırmalar yapmak artık daha kolay. İşte en popüler ve faydalı yabancı dil mobil uygulamaları.

Duolingo

dualingo

Duolingo yabancı dil mobil uygulamaları arasında oldukça popülerdir. Pek çok dilin öğretilmesinde yardımcı olan bu uygulama tamamen ücretsiz ve kolay bir kullanıma sahiptir. Duolingo, hem mobil hem de masaüstü kullanımına uygun bir uygulama olduğundan her yerde kullanabileceğiniz bir rehber özelliğini de taşıyor.

Tek yapmanız gereken ise uygulamayı ücretsiz olarak indirmek ve kendinize bir hesap oluşturmak. Ardından öğrenmek istediğiniz dili seçerek derslere ve alıştırmalara başlayabilirsiniz.

Rosetta Stone

rosetta stone

Yabancı dil öğrenmek için tercih edebileceğiniz bir diğer uygulama olan Rosetta Stone, uzun yıllardır bu alanda hizmet veren bir program olma özelliğini de taşıyor. İlk çıktığı andan itibaren hem yetişkinler hem de çocuklar için yabancı dil dersleri sunan bu uygulamayı masaüstü ve mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Uygulamayı indirerek kurulumu oluşturabilir ve öğrenmek istediğiniz dil seçeneklerinden derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Busuu

Busuu

Busuu uygulaması da yabancı dil öğrenmede sıkça tercih edilen uygulamalar arasında başı çekiyor. Pek çok yabancı dil özelliğini bünyesinde barındıran bu uygulama da hem mobil cihazlarda hem de masaüstünde kullanım alanına sahiptir.

Özellikle öğrenilmek istenen yabancı dil alanında çeşitli alıştırmalara sahip olan uygulamada her daim pratik yapabilme şansınız var. Yabancı dil mobil uygulamaları arasında da oldukça popüler ve kullanışlı bir yere sahip olan busuu, hem iOS hem de Android işlemciler için ücretsiz indirilebilen bir uygulamadır.

Quizlet

quizlet

Yabancı dil uygulamaları denince akla ilk gelen kapsamlı uygulamalardan olan Quizlet ile öğrenmek hem zevkli hem de kolay. Çeşitli öğrenme tekniklerini kullanarak öğretilen bilgilerin kavranmasına yardımcı olan bu mobil uygulamada ezbere yönelik tüm tabular da yıkılıyor. Flashcard tekniği sayesinde hem işitsel hem de görsel teknikler kullanılarak öğretilen bilgilerin kalıcılığı kesinleşmiş oluyor.

Quizlet ile öğrenmek istediğiniz yabancı dil ile ilgili çeşitli pratikler yapabilir ve daha önce öğrenmiş olduğunuz bilgileri daha iyi kavrayabilirsiniz. Dil öğrenmenin en önemli adımlarından olan alıştırma yapmayı sağlayan bu uygulamayı da ücretsiz olarak indirebilmek mümkün.

Babbel

babbel

Babbel, en sık tercih edilen öğrenme temalı uygulamaların başında geliyor. Bu uygulamanın bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise ilgi alanlarınıza yönelmesidir. Babbel, kullanıcılarından ilgi alanlarına en uygun şekilde verileri girmelerini bekliyor ve bu bilgiler üzerinden yabancı dil öğretmeye başlıyor. Bu teknik sayesinde kullanıcılar da öğrenme hızlarındaki değişimi fark edebiliyorlar. Üstelik uygulamada yer alan dil derslerinin her biri de en fazla 15 dakikalık kesitlerden oluşuyor. Yani uygulama hem ilgi alanlarına yönelik hem de öğrenmek isteyeni çok sıkmadan bir dil eğitimi sağlıyor.

Bünyesinde 14 farklı dil eğitimini barındıran bu mobil uygulamayı hem iOS hem de Android işletim sistemleri üzerinden edinebilirsiniz.

Cambly

cambly

Cambly, yabancı dil mobil uygulamaları arasında yakın zamanda popüler olan bir uygulamadır. Online olarak hizmet veren bu uygulamada İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar ana dili İngilizce olan kişilerle irtibat halindeler. Video uygulaması vasıtasıyla eğitmenler ve dil öğrenmek isteyenler bir görüşme yapıyor ve bu görüşmede İngilizce konuşma pratiği yapılıyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen bir uygulama olan Cambyl, hem iOS hem de Android sistemlerinde mevcut bulunuyor.

Memrise

memrise

Bir diğer popüler ve işlevsel uygulama olan Memrise, yabancı dil alanında diğer uygulamalar kadar çok rağbet görüyor. Öğrenilmek istenen dili oyun haline getirerek öğreten bir uygulama olan Memrise, bu sayede çabuk öğrenmeyi sağlıyor. Hem yabancı dil öğrenmek hem de eğlenmek isteyenlerin tercih sebebi olan bu uygulamayı da ücretsiz edinebilirsiniz.

Memrise, iOS ve Android için uygun bir uygulama olup, tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Bir yorum bırakınız...

*