Android için Kod Düzenleyici Editörler | Sonsuz Teknoloji

Android için Kod Düzenleyici Editörler

kod düzenleyici

Bir öğrenci, bir hobi ya da hevesli bir geliştirici olun, burada herkes için bir şey var. Bu kod düzenleyici editör liste sıralamalarına rağmen, kodlama uygulamaları, profesyonellere kadar tavsiye edilir.

turbo editör

Turbo Editör, eksiksiz bir öğrencinin metin editörü olma özelliğini sunar. HTML5, CSS, JavaScript ve Python dahil olmak üzere çeşitli dilleri destekleyen editör, daha az reklam dağıtımı ile belirttiği her şeyi yapar. En büyük sıkıntı, sonuçları ön izlemenize izin vermeyen bir hatadır. Girintileri oluşturmak veya bir kod satırı bulmak da zor olabilir.

Artıları: Açık Kaynak ortamında kodlama becerilerinizi geliştirecek düzgün bir  arayüzü vardır. Sonuçlarınızı Hangouts üzerinden kolayca paylaşabilir ve yerel SD kartlarınızdan dosya aktarabilirsiniz.

Eksileri: Çoğunlukla devam eden bir çalışma hatası verir.

Quoda

Biraz daha sofistike olan Quoda, tam olarak yazdığı her şeyi yapar, – “PC’den verimli bir şekilde kod”. Hiç bir zaman ücretli bir versiyona gitmeniz istenmez ve uygulama her zaman kendiliğinden reklamsız kalmaya söz verir. Quoda, söz dizimi vurgulama ile Lua, Ruby, SQL, Perl, Python Sınıfı, vb. Dahil olmak üzere birçok dili desteklemektedir. Hiç göze batan bir hata ya da sorunları olmayan hızlı ve duyarlı bir editör.

Artıları: Bu ücretsiz sofistike bir kod editörü denemek istiyorsanız doğru bir seçimdir. Metnin otomatik tamamlamasının yanı sıra herhangi bir kod satırını da arayabilirsiniz. Ücretli sürüm, Dropbox / Google Drive üzerinden dosya paylaşmanıza olanak tanır.

Eksileri: Normal sekmeler düzgün çalışmıyor. Pro sürümünde bile Cloud dosyası içe aktarma ile ilgili birkaç sorun olabilir.

Dcoder

Dcoder, Yerel Android klavyesiyle uyumlu bir şekilde çalışır. IDE’leri öğrenmek için en iyilerinden biri olan uygulama, otuzdan fazla dil arasından seçim yapmanızı sağlar. Söz dizimi vurgulama ile zengin bir metin editörüne sahiptir.  Tasarım özelliği web geliştiricileri için idealdir. Uygulama genellikle ücretsizdir, ancak ücretli sürümü de çok pahalı değildir.

Artıları: sıfır sıkıntılar ile güzel bir Android derleyici. Öğrenciler için mükemmel.

Eksileri: GoPro sürümü çok daha fazlasını vaat ediyor ama hala ciddi geliştiriciler için çok faydalı değil.

DroidEdit

DroidEdit Bazı kullanıcılar, ücretsiz sürümdeki rahatsız edici reklamlar nedeniyle beğenmeyecek. Yine de DroidEdit, popülerliğini birçok geliştiriciyle sürdürmeyi başarıyor. Uygulama aynı zamanda sekme girintisi desteği, hatlar üzerinde gezinme, tarayıcı ön izlemeleri, hızlı kaydırma ve doğrudan çalışan komut dosyaları sayesinde profesyonel olarak da kendini hissettiriyor.

Artıları: Uygulama, bir mobil IDE olması gereken her şeydir. Bu nedenle profesyoneller için idealdir.

Eksileri: Ücretli bir sürüm için parayı ödemedikçe, rahatsız edici reklamlar nedeniyle iş yapmak için mücadele edeceğiniz bir uygulama.

AIDE

AIDE, uzman bir arayüz sunar. Eclipse projesi için destekle birlikte ücretsiz öğrenim eğitimlerinin kapsamlı bir listesine sahiptir. Ücretsiz sürüm oldukça kendi kendine yeterlidir, ancak yine de en iyi özelliklerin kilidini açmak için ücretli sürüme sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte, ücretsiz sürümde hiç reklam veya kesinti yoktur.

Artıları: Bu güzel bir uygulama. Android cihazınızda mobil oyunlardan yüksek kaliteli uygulamalara kadar her şeyi geliştirebilirsiniz.

Eksileri: Eksi olarak yazacak bir şey bulamadık.

Bir yorum bırakınız...

*