Android Telefonda İnternetsiz Ücretsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda İnternetsiz Ücretsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

whatsapp

Whatsapp akıllı telefonların olmazsa olmaz mesajlaşma uygulamasıdır. Hatta telefonların normal mesajlaşma uygulamasından daha fazla kullanılır. Whatsapp İnternet ile kullanılan bir uygulama olarak bilinir. Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, her geçen gün yeni güncellemelerle gündeme gelmeye devam ediyor. WhatsApp ile İnternetsiz mesajlaşmak mümkün. İşte internetsiz WhatsApp’ı kullanabilmek için yapmanız gerekenler.

Bilindiği üzere WhatsApp online bir mesajlaşma uygulaması, yani internet yokken ne mesaj alınabilir ne de mesaj karşı tarafa iletilir. Fakat Android’lerde keşfedilen yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar WhatsApp’ı internetsiz kullanabiliyor. İnternetsiz WhatsApp kullanmak için kullanıcıların bir takım ayarlar yapması gerekiyor.

Bu makale koyu belirtilen yazılar Android 8.1 ile anlatılmıştır.Bu nedenle sizin telefonunuza göre ifadeler ve menü yerlerinde bazı değişiklikler olabilir. Ancak tüm Android sürümleri menüler hemen hemen aynı yerlerde benzer ifadeler  kullanılmıştır.Android cihazınızda Ayarlar kısmına girin. Hücresel Ağlar veya bazı Android sürümlerinde “Bağlantılar” sekmesinden “Mobil Ağlar”ı seçin.

Açılan pencereden “Daha fazla” seçeneğini seçin. Diğer Android sürümlerinde “Mobil Ağlar” bölümünde karşınıza çıkan “Erişim Noktası” adları seçeneğine tıklayın.

Erişim Noktası Adları sekmesinin altında veya bazı sürümlerde farklı yerlerde ve ifadelerle olacaktır. “Yeni Apn“ye basın.

Karşınıza çıkan ekrandaki boşlukları aşağıda verdiğimiz bilgilere göre doldurun.

İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası: 8080

whatasp internet

Verdiğimiz bilgileri boşluklara doldurduktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları kısmından WhatsApp‘ı seçin.

Apn

Yapılan bu işlem sonrası telefon 4G bağlantısı işareti görmeye devam edeceksiniz, fakat GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Bu profil seçiliyken sadece WhatsApp kullanırsınız. Bu profil seçili olduğu sürece WhatsApp size ücretsiz olacaktır. WhatsApp haricinde İnternet üzerinden başka bir şey kullanamazsınız. Normal İnternet kullanıma geçmeniz için operatörünüz eski profiline geçiş yapmanız gerekir. Ayarı bir kez yaptıktan sonra profil geçişlerini tek tıkla yapacaksınız. Yukarıdaki ayarları bir kere girmeniz yeterli olacaktır. Uzun süreli WhatsApp kullanımlarında kullanabileceğiniz harika bir özelliktir. Normal ayarlarınıza geri döndüğünüzde ise bu süreçte kullandığınız internet tek seferde size yansıtılıyor.

Bir yorum bırakınız...

*