Android Telefonlara Chrome İçin Yeni İndirme Özelliği Geliyor | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonlara Chrome İçin Yeni İndirme Özelliği Geliyor

chrome hata

Google, Android kullanıcıların Chrome üzerinden indirdikleri dosyalarda daha fazla kontrol sağlamaları için yeni indirme özelliği getiriyor. Google Chrome’da şuan için indirme seçenekleri çok sınırlıdır.  İnternet’ten dosya indirmek için kullanıcılar genelde farklı platform seçeneklerini tercih etmektedir. Google, bu tür araçları kullanmanıza gerek kalmayan Android telefonlar için Chrome’da indirme güncellemesi ile geliyor.Google, Chrome’a getireceği özellik ile diğer indirme araçlarında favori özellik olan daha sonra indir özelliğini sunacak. Şuanda deneme aşamasında olan Daha Sonra İndir, kullanıcılara indirme planlaması olanağı sağlayacaktır. Bu özellik, tarih ve saat belirleyerek indirme zamanlaması yapabilmenizin yanı sıra, yarım kalan kablosuz ağlarda indirme işlemininizi yapmanıza olanak sağlayacaktır.

İnternet’ten indirmek istediğiniz dosyaları hemen indirebileceğiniz gibi mobil veri sınırlı İnternet erişimine sahip olanlar  Wi-Fi bağlantısı sağlanana kadar bir indirme işleminin duraklatma immkanı olacak ve daha sonra Wi-fi ağını bulunca indirme işlemine devam edebileceksiniz.  Yeni gelecek olan özellikler arasında indirmeyi daha sonra planlama seçeneği de oldukça kullanışlı olacaktır.

Google Chrome İndirme Özellği Nasıl Etkinleştirilir

Chrome’un indirme özelliğini test etmek isterseniz Google’ın geliştiriciler için sunduğu Chrome Canary‘yi Google Play’den indirerek ve aşağıdaki adımları izleyerek kullanabilirsiniz.

relaunch

  • Chrome Canary  yükledikten sonra telefonunuzda Chrome’u başlatın ve chrome://flags adresini  URL’ye yazın.
  • Arama kısmına “Enable dowwnload later” yazın
  • Açılır menüden “Enabled”‘ı seçin
  • Chrome’u “relaunch” butonuna tıklayarak yeniden başlatın.

Bir yorum bırakınız...

*