Android TV için En İyi Tarayıcı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android TV için En İyi Tarayıcı

android tv

Akıllı telefonlardan sonra Akıllı TV’lerde yaygınlaşmaya başlıyor. Akıllı TV’lerde internette gezinmek için Web tarayıcılara ihtiyacınız var peki en iyi Android Tv tarayıcıları hangileridir?

Puffin TV Tarayıcı

Android TV tarayıcılarının çoğu, TV’lerin uzaktan kumandasıyla çalışmaz. Uygulamayı çalıştırmak ve internet’te gezinmek için bir oyun kumandası veya bir akıllı telefon uygulaması kullanmanız gerekir.

Puffin TV, Android TV’nizin uzaktan kumandası ile çalışır ve tüm kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Puffin TV Tarayıcısı, Android TV kutuları için özel olarak tasarlanmış bir sürüme sahiptir. Tarayıcının sunucuları ABD’dedir, yani sitelerin Amerikan sürümünü görürsünüz.

İndir: Puffin TV Tarayıcısı (Ücretsiz)

Google Chrome

Chrome’un Android TV işletim sistemine önceden yüklenmiş olarak gelmemesi beklenmeyen bir durum. Android TV’nize Chrome yüklemeniz için bir engel yoktur. Uygulamayı Google Play Store’un web sürümünü kullanarak Android TV kutunuza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlar bir sesli komut kullanarak uygulamayı kurmanıza bile izin verir.

Google Chrome’u Android TV’de kullanmanın hem avantajları hem de eksileri vardır. Profesyonel tarafta, mevcut bir Chrome kullanıcısıysanız, tüm yer imlerinize, göz atma geçmişinize ve diğer senkronize edilmiş içeriğe erişebileceksiniz.

Eksilerden biri, Chrome’un muhtemelen mevcut Android TV uzaktan kumandanızla çalışmayacaktır. Bu sorunu çözmek için Andoid TV’ler için tasarlanmış klavyeler vardır. Bu tür bir klavye satın alarak Android TV kullanım keyfinizi çıkarın.

İndir: Chrome (Ücretsiz)

Mozilla Firefox

Firefox, Android TV cihazınıza yükleyebileceğiniz tanınmış başka bir masaüstü ve mobil tarayıcıdır. Chrome gibi, Firefox’un özel bir Android TV sürümü de yoktur.

Firefox’u Android TV’de kullanan kişiler, uygulamanın temel avantajlarından biri olarak uzantılarını gösterir. Google Chrome’un aksine, hemen hemen tüm uzantılarınız Android TV platformunda çalışır.

Ayrıca, birçok kullanıcı, Firefox’da YouTube izlemenin YouTube uygulamasını kullanmaktan daha hızlı olduğunu söylüyor.

İndir: Firefox (Ücretsiz)

TVWeb Tarayıcısı

TVWeb Tarayıcı, Puffin TV Tarayıcısına benzer  bir tarayıcıdır. Android TV işletim sisteminde çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış bir web tarayıcısıdır.

Gezinme kolaydır. Ekranın sol tarafında, en sevdiğiniz arama motorlarına , yer imlerinize ve ayarlar menüsüne erişebilirsiniz.  Özellikler açısından, TVWeb Tarayıcı entegre sesli arama, yer imleri, tarama geçmişinize erişim, Kullanıcı Aracısı değiştirme, özelleştirilebilir arama motorları ve normal Android TV uzaktan kumandanızla kontrol edebileceğiniz bir ekran fare imleci sunar. TVWeb Browser indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

İndir: TVWeb Tarayıcısı (Ücretsiz)

Web Browser for Android TV

Android TV için adlandırılan Web Tarayıcı, dikkate değer başka bir Android TV tarayıcısıdır. Puffin TV Tarayıcısında veya TVWeb Tarayıcısında olduğu kadar hafşf bşr uygulama değildir, ancak en azından kontrol yöntemek için TV uzaktan kumandası kullanabilirsiniz. Android TV’nin Web Tarayıcı özelliklerinden bazıları, HTML5 tam ekran video desteği ve özelleştirilebilir yer imleridir.

İndir: Android TV için Web Tarayıcısı (Ücretsiz)

Bir yorum bırakınız...

*

adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...