Android TV için En İyi Tarayıcı | Sonsuz Teknoloji

Android TV için En İyi Tarayıcı

android tv

Akıllı telefonlardan sonra Akıllı TV’lerde yaygınlaşmaya başlıyor. Akıllı TV’lerde internette gezinmek için Web tarayıcılara ihtiyacınız var peki en iyi Android Tv tarayıcıları hangileridir?

Puffin TV Tarayıcı

Android TV tarayıcılarının çoğu, TV’lerin uzaktan kumandasıyla çalışmaz. Uygulamayı çalıştırmak ve internet’te gezinmek için bir oyun kumandası veya bir akıllı telefon uygulaması kullanmanız gerekir.

Puffin TV, Android TV’nizin uzaktan kumandası ile çalışır ve tüm kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Puffin TV Tarayıcısı, Android TV kutuları için özel olarak tasarlanmış bir sürüme sahiptir. Tarayıcının sunucuları ABD’dedir, yani sitelerin Amerikan sürümünü görürsünüz.

İndir: Puffin TV Tarayıcısı (Ücretsiz)

Google Chrome

Chrome’un Android TV işletim sistemine önceden yüklenmiş olarak gelmemesi beklenmeyen bir durum. Android TV’nize Chrome yüklemeniz için bir engel yoktur. Uygulamayı Google Play Store’un web sürümünü kullanarak Android TV kutunuza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlar bir sesli komut kullanarak uygulamayı kurmanıza bile izin verir.

Google Chrome’u Android TV’de kullanmanın hem avantajları hem de eksileri vardır. Profesyonel tarafta, mevcut bir Chrome kullanıcısıysanız, tüm yer imlerinize, göz atma geçmişinize ve diğer senkronize edilmiş içeriğe erişebileceksiniz.

Eksilerden biri, Chrome’un muhtemelen mevcut Android TV uzaktan kumandanızla çalışmayacaktır. Bu sorunu çözmek için Andoid TV’ler için tasarlanmış klavyeler vardır. Bu tür bir klavye satın alarak Android TV kullanım keyfinizi çıkarın.

İndir: Chrome (Ücretsiz)

Mozilla Firefox

Firefox, Android TV cihazınıza yükleyebileceğiniz tanınmış başka bir masaüstü ve mobil tarayıcıdır. Chrome gibi, Firefox’un özel bir Android TV sürümü de yoktur.

Firefox’u Android TV’de kullanan kişiler, uygulamanın temel avantajlarından biri olarak uzantılarını gösterir. Google Chrome’un aksine, hemen hemen tüm uzantılarınız Android TV platformunda çalışır.

Ayrıca, birçok kullanıcı, Firefox’da YouTube izlemenin YouTube uygulamasını kullanmaktan daha hızlı olduğunu söylüyor.

İndir: Firefox (Ücretsiz)

TVWeb Tarayıcısı

TVWeb Tarayıcı, Puffin TV Tarayıcısına benzer  bir tarayıcıdır. Android TV işletim sisteminde çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış bir web tarayıcısıdır.

Gezinme kolaydır. Ekranın sol tarafında, en sevdiğiniz arama motorlarına , yer imlerinize ve ayarlar menüsüne erişebilirsiniz.  Özellikler açısından, TVWeb Tarayıcı entegre sesli arama, yer imleri, tarama geçmişinize erişim, Kullanıcı Aracısı değiştirme, özelleştirilebilir arama motorları ve normal Android TV uzaktan kumandanızla kontrol edebileceğiniz bir ekran fare imleci sunar. TVWeb Browser indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

İndir: TVWeb Tarayıcısı (Ücretsiz)

Web Browser for Android TV

Android TV için adlandırılan Web Tarayıcı, dikkate değer başka bir Android TV tarayıcısıdır. Puffin TV Tarayıcısında veya TVWeb Tarayıcısında olduğu kadar hafşf bşr uygulama değildir, ancak en azından kontrol yöntemek için TV uzaktan kumandası kullanabilirsiniz. Android TV’nin Web Tarayıcı özelliklerinden bazıları, HTML5 tam ekran video desteği ve özelleştirilebilir yer imleridir.

İndir: Android TV için Web Tarayıcısı (Ücretsiz)

Bir yorum bırakınız...

*