Android ve İOS Cep Telefonlarında SMS Engelleme | Sonsuz Teknoloji Android ve İOS Cep Telefonlarında SMS Engelleme | Sonsuz Teknoloji

Android ve İOS Cep Telefonlarında SMS Engelleme

sms
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı cihazlar hayatımıza girdi. Bunlardan biri de akıllı android ve İOS cep telefonlarıdır. Hayatımızı kolaylaştıran cep telefonları, bazen rahatsız edici olabiliyor. Ardı arkası kesilmeyen tanıtım, reklam, spam SMS’ler (mesajlar) rahatsız ederek zamanımızı harcıyor. SMS’leri engellemek için programlar bulunuyor.

Android SMS Engelleme Programları

Truecaller

Program ücretsizdir ancak reklam içerir. Programı kullanmak için vpn yüklemeniz gerekiyor. İstenmeyen arama ve mesajları programa tanıtarak engelleyebilirsiniz. Gelen mesajı açın. Mesajın sonunda spam engelleye tıklayın. Mesaj ayarlarından kısmında Truecaller’i aktif edin.

KeyMessages

Numarası olan, olmayan, gönderilen her türlü mesajı engelleyebilirsiniz. Programı telefona yüklenince tüm arama ve mesajları tarayarak spam mesajları tespit ederek gizler. Yanlışlıkla arkadaşınızı engellerseniz programın içine girerek, numarayı silip eski haline getirebilirsiniz. Program ücretsizdir ancak full sürümünü satın alabilirsiniz. Engellediğiniz mesajları tek seçenekle silebilirsiniz. Full versiyonda yedekleme, ayrı zil sesi tercihi, otomatik silme, geri yükleme, şifreleme gibi işlemler bulunur.

Antinuisance

İstenmeyen numara ve mesaj engelleme programıdır. Cep telefonlarına reklam amaçlı günde en az 5 ile 10 mesaj gelir. Özel numaralardan veya gizli numaralardan aramalar olabilir. Mesaj ve aramaları engellemek için, üstüne tıklayarak kara listeye ekle demeniz yeterli olacak. Bu mesajlar arka planda telefonunuza gelir ancak program engeller. Kayıt altına alınacağı için tekrar inceleme hakkınız vardır. Telefonunuzu kapatmak istemiyor ama gelecek arama ve mesajları görmek istiyorsanız, programı kullanarak engelleyebilir ve daha sonra yeniden inceleyebilirsiniz.

Programsız Android SMS Engelleme

Gelen mesajların sonunda 3 ya da 4 haneli numaralar vardır. O numaralı not etmenizde fayda var. Mesajlar kutunuzu açın. Ayarlar kısmına girerek mesajları engelleme sekmesine tıklayın. İfadeleri engelle seçeneğine tıklayın. Not ettiğiniz o kodu yazın ve kaydedin. Ayarlar Android sürümüne göre değişiklik gösterebilir başka bir sürümde  mesajların alt kısımdaki sekmede “istenmeyen mesajlar” seçeneğini bulun ve kar liste sekmesine tıklayarak engelleyin

Programsız İOS SMS Engelleme

Mesajlar kutunuza girerek, engellemek istediğiniz mesajı açın. Bilgi simgesi, kişi veya numaranın üstüne tıklayın. En alt kısımda arayanı engelleye basın.

İOS Mesaj Engelleme 2.Yöntem

Cep telefonundan ayarlar kısmını açın. Mesajları açın. Bilinmeyenleri filtreye tıklayın. Buraya kişi ve numaraları eklemeniz yeterli olacak.

Bir yorum bırakınız...

*

Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...