Android ve İOS Cep Telefonlarında SMS Engelleme | Sonsuz Teknoloji

Android ve İOS Cep Telefonlarında SMS Engelleme

sms
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı cihazlar hayatımıza girdi. Bunlardan biri de akıllı android ve İOS cep telefonlarıdır. Hayatımızı kolaylaştıran cep telefonları, bazen rahatsız edici olabiliyor. Ardı arkası kesilmeyen tanıtım, reklam, spam SMS’ler (mesajlar) rahatsız ederek zamanımızı harcıyor. SMS’leri engellemek için programlar bulunuyor.

Android SMS Engelleme Programları

Truecaller

Program ücretsizdir ancak reklam içerir. Programı kullanmak için vpn yüklemeniz gerekiyor. İstenmeyen arama ve mesajları programa tanıtarak engelleyebilirsiniz. Gelen mesajı açın. Mesajın sonunda spam engelleye tıklayın. Mesaj ayarlarından kısmında Truecaller’i aktif edin.

KeyMessages

Numarası olan, olmayan, gönderilen her türlü mesajı engelleyebilirsiniz. Programı telefona yüklenince tüm arama ve mesajları tarayarak spam mesajları tespit ederek gizler. Yanlışlıkla arkadaşınızı engellerseniz programın içine girerek, numarayı silip eski haline getirebilirsiniz. Program ücretsizdir ancak full sürümünü satın alabilirsiniz. Engellediğiniz mesajları tek seçenekle silebilirsiniz. Full versiyonda yedekleme, ayrı zil sesi tercihi, otomatik silme, geri yükleme, şifreleme gibi işlemler bulunur.

Antinuisance

İstenmeyen numara ve mesaj engelleme programıdır. Cep telefonlarına reklam amaçlı günde en az 5 ile 10 mesaj gelir. Özel numaralardan veya gizli numaralardan aramalar olabilir. Mesaj ve aramaları engellemek için, üstüne tıklayarak kara listeye ekle demeniz yeterli olacak. Bu mesajlar arka planda telefonunuza gelir ancak program engeller. Kayıt altına alınacağı için tekrar inceleme hakkınız vardır. Telefonunuzu kapatmak istemiyor ama gelecek arama ve mesajları görmek istiyorsanız, programı kullanarak engelleyebilir ve daha sonra yeniden inceleyebilirsiniz.

Programsız Android SMS Engelleme

Gelen mesajların sonunda 3 ya da 4 haneli numaralar vardır. O numaralı not etmenizde fayda var. Mesajlar kutunuzu açın. Ayarlar kısmına girerek mesajları engelleme sekmesine tıklayın. İfadeleri engelle seçeneğine tıklayın. Not ettiğiniz o kodu yazın ve kaydedin. Ayarlar Android sürümüne göre değişiklik gösterebilir başka bir sürümde  mesajların alt kısımdaki sekmede “istenmeyen mesajlar” seçeneğini bulun ve kar liste sekmesine tıklayarak engelleyin

Programsız İOS SMS Engelleme

Mesajlar kutunuza girerek, engellemek istediğiniz mesajı açın. Bilgi simgesi, kişi veya numaranın üstüne tıklayın. En alt kısımda arayanı engelleye basın.

İOS Mesaj Engelleme 2.Yöntem

Cep telefonundan ayarlar kısmını açın. Mesajları açın. Bilinmeyenleri filtreye tıklayın. Buraya kişi ve numaraları eklemeniz yeterli olacak.

Bir yorum bırakınız...

*