Android'te Web Sitesini Ana Ekrana Kısayol Ekleme | Sonsuz Teknoloji

Android’te Web Sitesini Ana Ekrana Kısayol Ekleme

Android telefonda en sık kullanılan tarayıcısı muhtemelen Google Chrome Firefox tarayıcısıdır. Hekesin sık ziyaret ettiği ve takip ettiği web sitesi vardır.  Favori Web sitesini Android telefon ekranına kısayol olarak ekleme, web sitesine uygulama gibi kısayoldan ulaşmanızı sağlar.  Bu makalede sizlere Web sitesinin Android telefon ekranına kısayol olarak nasıl ekleneceğini anlatacağız.

İlgili: Android İçin En Çok Tercih Edilen Mobil Tarayıcılar

Chrome’u Kullanarak Ana Ekrana Web Sitesi Ekleme

Telefonunuzda Chrome uygulamasını açın ve  Ana Ekranda kısayol oluşturmak istediğiniz  web sitesini ziyaret edin. Web sitesi yüklendikten sonra, sağ üst köşede bulunan üç dikey noktaya dokunarak Chrome’un Ayarlar menüsünü açın.

Ana ekrana ekle

Ardından, “Ana Ekrana Ekle” seçeneğini seçin.

web sitesi kısayol adı

Oluşturacağınız kısayola ad vermek için bir ekran gelecektir. Varsayılan olarak Web sitesinin adı olacaktır. İsterseniz Kısayol adını değiştirebilirsiniz. Kısayol adı kontrolünden sonra “ekle” butonuna basarak devam edin.

otomatik olarak ekle

Web sitesi simgesini otomatik olarak eklemenizi sağlayan “Ana Ekrana Ekle” adında  yeni bir ekran karşınıza çıkacak. Bu alandan Web sitesini ana ekrana eklemek için “Otomatik Olarak Ekle” düğmesine dokunun.

ana ekran

Web sitenin kısayolu Android telefonun Ana ekranına eklenecektir.  Web sitesi kısayolunu Ana Ekranınızda farklı bir yere yerleştirmek istiyorsanız, simgeye dokunup basılı tutun ve istediğiniz konuma sürükleyin.

Yukarıdaki işlemi her web site için yapmanız gerekir. Web sitesi kısayolunu ana ekrandan kaldırmak isterseniz Android telefonunda uygulamaları nasıl kaldırıyorsanız o şekilde kaldırabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*