Apple, Yeni Mac Mini Cihazının Tanıtımını Yaptı! | Sonsuz Teknoloji

Apple, Yeni Mac Mini Cihazının Tanıtımını Yaptı!

macmini 2020

Son zamanların en iyi ve önemli teknoloji şirketi olarak kabul edilen Apple, geçtiğimiz günler içerisinde düzenlemiş olduğu lansman bünyesinde yeni mini bilgisayarını kullanıcılara tanıttı. Mac Mini olarak adlandırılan bu cihaz, gayet üstün bir performans düzeyine sahip olmasından dolayı dikkatleri üzerine topluyor.Intel sistemlerinden ARM sistemlerine geçen Apple firması, yeni cihazında 512 GB SSD kullanıyor. İsterseniz tanıtımı gerçekleşen bu güzel  bilgisayarı detaylı olarak inceleyelim.

İlgili:Apple Mac Mini Nedir?

Apple Mac Mini Bilgisayarın Özellikleri

Apple aracılığıyla WWDC 2020 konferansın bünyesinde tanıtımı gerçekleşen yeni bilgisayar Mac Mini özellikleri

sayesinde kullanıcıların dikkatini üzerine toplamayı başarıyor. Kullanıcıların karşısına A12Z Bionic yonga setiyle çıkmaya hazırlanan bu cihazda üstelik A12X yongası da yer alıyor.

Kullanılan bu iyi yonga seti sayesinde daha fazla kuvvetlenen cihaz ile birlikte tüm kullanıcılar, aynı anda pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Özel şekilde geliştirilen 512 GB SSD depolama alanı olan bu cihazda ek olarak 16 GB RAM bulunuyor.Oldukça önemli özellikler bünyesinde satışa çıkacak olan yeni cihaz da Xcode desteği de bulunuyor.

İlgili: ARM İşlemci Nedir, Nasıl Çalışır?

Intel sistemlerinden ARM sistemlere geçiş yapan firmanın ilk bilgisayarı olan Mac Mini bilgisayar, ilk partide sadece geliştiriciler için sunulacak. Bu yeni bilgisayarı alan geliştirici kişiler ise ARM tabanlı uygulamaları gayet kolay şekilde cihazları üzerinde test edebilecekler.

mac mini

Yeni Mac Mini Bilgisayarın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple şirketi aracılığıyla tanıtımı gerçekleşen Apple Mac Mini fiyatı ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. 500 Dolar fiyata sahiplik eden yeni bilgisayar, geliştiriciler için özel olarak tasarlandı. 2020 senesinin sonbaharına doğru piyasaya girmesi beklenen bilgisayar da tüm kullanıcılar, kolaylıkla ARM tabanlı uygulamaların testlerini gerçekleştirebilecekler.

Yüksek performans özelliklerine ev sahipliği eden yeni cihaz ilk olarak ABD üzerinde satışa çıkması planlanıyor. Türkiye için gelip gelmeyeceği konusunda henüz tam bir bilgi bulunmayan yeni cihazın, gelecek nesiller adına önemli rol model olacağı düşünülüyor. Tüm kullanıcılar için oldukça güçlü performans vermesi beklenen ve enerji tasarrufu bakımından dikkati üzerine toplayan yeni cihazın ne kadar satılacağı da merak ediliyor.

Bir yorum bırakınız...

*