Lineage OS Nedir Nasıl Kurulur? ∞ Sonsuz Teknoloji

Lineage OS Nedir Nasıl Kurulur?

Lineage OS

Lineage OS Nedir? Lineage OS olarak bilinen Android işletim sistemi, düşük sistemli Android cihazları canlandırmak amacı ile kullanılan özel bir ROM’dur.

Açık kaynak işletim sistemleri arasında yer alan Lineage OS, kullanımı açısından gerçekten de büyük önemler taşımakta. Düşük sistemli Android telefonları hızlandırmak, gelmeyen veya gelmeyecek olan güncellemelerin önüne geçmek amacı ile kullanılan ROM. Güvenlik konusunda da kendini geliştirmiş durumda.

Lineage OS Hangi Cihazlarda Kullanılır

Hem kalite hem de yüksek performans sunmayı kendine odak olarak seçen Lineage OS, neredeyse her Android cihazda kullanılabilir. Kullanmak için basit bir kurulum gerçekleştirmeniz gerekir. Ancak, bu kurulumu yapma sırasında oluşabilecek hatalar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle kurulum için bir telefonu ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz.

Lineage OS Öne Çıkan Özellikleri

Lineage OS Öne Çıkan Özellikleri

Lineage OS öne çıkan özellikleri? Açık kaynak işletim sistemleri arasında yer alan Lineage OS bazı özellikleri ile kendini diğer işletim sistemlerinden ayırmakta. Bu konuda her geçen gün gelişen ve açık kaynak işletim sistemi olması sayesinde farklı deneyimler sunan Lineage OS’un öne çıkan bazı özellikleri bu şekilde sıralanmış durumda.

  • Güncel Android sürümünü içinde barındırır.
  • Özel güvenlik yazılımı ile ekstra güvenlik sağlar.
  • Oyun modu gibi pek çok performans modu bulunur.
  • Eski cihazları gün yüzüne çıkartır.
  • Depolama alanı düşük cihazlarda tercih edilebilir.
  • Google uygulamalarına gerek duymadan sadece önemli uygulamaları kullanın.
  • Cihazın her alanına erişim sağlayın.

Lineage OS Nasıl Kurulur?

Lineage OS Nasıl Kurulur

Lineage OS Nasıl kurulur? Öncelikle uyarmakta fayda var, her ne kadar bu kadar özellik sunuyor olsa da kurulum sırasında atacağınız adımlar cihazınızın tamamen ya da yarı zamanlı Brick olmasına neden olabilir. İşlemlere başlamadan önce gerekli önlemleri almalı veya bu işlemleri kendi başınıza yapmamalısınız.

Öncelikle cihaz model ve sürümüne göre olan Lineage OS güncel sürümünü resmi web sitesinden indirin. Lineage OS güncel sürümünü indirdikten sonra telefonu Download moduna almalı ve bir bilgisayara bağlanmanız gerekiyor.

Telefonda download moduna nasıl girilir?

Bazı marka modellerin kendi download yazılımı mevcuttur. İlk önce telefonunuzun markasına göre telefonunuzun download modu olup olmadığını araştırın ve ona göre adımları takip edin. Eğer telefonunuzun dowload modu yoksa aşağıdaki adımları takip edin.

  • Telefonunuzu kapatın ve Güç + Home + Ses Açma düğmelerine birlikte basın ve önyükleme menüsünü yani boot menu ekranını görene kadar basılı tutun.
  • Önyükleme menüsü açıldıktan sonra, ses tuşlarını yukarı aşağı hareket ettirmek için kullanarak “Reboot to Bootloader” seçeneğini bulun.
  • Bu seçenek seçildikten sonra Güç düğmesine basın. Şimdi, download mode’a gireceksiniz.

Bilgisayara bağlandıktan sonra bilgisayar üzerinden telefonunuzun marka modeline uygun olan TWRP kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken indirdiğiniz Lineage OS sürümünü cihazınızın depolama alanına atmak.

Depolama alanına Lineage OS işletim sistemini attıktan sonra TWRP yazılımına giriş sağlayarak kurulum işlemlerine sorunsuz şekilde başlayabilir ve tamamlayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*