Apple Music Replay 2020 Özeti Nasıl Bakılır? | Sonsuz Teknoloji

Apple Music Replay 2020 Özeti Nasıl Bakılır?

Apple Music Replay 2020 Özeti

2021 Yılına girilmesinde oldukça kısa bir süre kaldı. Bu durumda kendi kozlarını kullanan ve bir yıl boyunca kullanıcılara ne dinlettiklerini göstermek isteyen sistemler arasına Apple Music de eklenmiş durumdadır.

Spotify ve benzeri platformlar her yıl sonunda bir yıl boyunca kullanıcılara ne dinlediklerine dair güncellemelerde bulunmakta. Apple Music Replay 2020 Özeti de bu konuda aynı işi görmektedir.

Apple Music kullanıcıları 2020 Replay özelliği sayesinde tam bir yıl boyunca en çok hangi şarkıları ve türleri dinlediklerini Playlist şeklinde görebilecekleridir.

Apple Music Replay 2020 Özeti Nasıl Bakılır?

Apple Music Replay 2020 Özeti nasıl bakılır? Apple bu konuda kullanıcılarını zor bir yola sokmak yerine daha basit bir yoldan sonuca ulaştırmak için kollarını sıvamış. Oldukça kısa adımlar sayesinde ulaşabileceğiniz 2020 Yılında ne dinledim panelinden bir yıllık özetinize bakabilirsiniz.

music.apple.com/replay adresine giderek giriş yapmanız durumunda karşınıza bir yıl boyunca neleri dinlediğinizi gösteren bir menü gelecektir. Söz konusu menü içerisinde tam olarak bir yıl boyunca ne dinlediğiniz, hangi kategorileri sevdiğiniz ve hangi sanatçı/albümü dinlemekten keyif aldığınız yer alacaktır.

Her ne kadar bu alana kadar her şey basit bir şekilde ilerliyor olsa da bu aşamadan sonra olanlar Spotify sisteminden daha zor bir şekilde ilerlemekte. Spotify uygulamasında bir yıl boyunca dinlediklerinizi tek bir tıklama ile paylaşma şansınız bulunmaktaydı ancak Apple Music’de böyle bir seçenek bulunmuyor.

Paylaşmak istediğiniz playlisti sağ üst kısımda bulunan üç nokta seçeneğinden paylaşmanız gerekmekte. Bu özellikten haberdar olmayan kullanıcılar paylaşım konusunda sorunlar çekmektedir.

Apple Music Replay Özelliğinden Kimler Yararlanabilir?

Apple Music Replay Özelliği

Apple Music Replay özelliğinden kimler yararlanabilir? Her ne kadar tüm Apple Music kullanıcıları bu özellikten yararlanabilecek gibi gözüküyor olsa da durum böyle değildir.

Söz konusu uygulamadan yararlanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlardan en önemlisi dinleme geçmişiniz ile alakalı. Söz konusu ayarlar kısmından dinleme geçmişiniz kapalı durumda olduğu zaman Apple Music dahil diğer uygulamalar dinleme geçmişinizi hiçbir şekilde kaydedemez.

Apple Music Replay Özelliğinden yararlanabilmek için uymanız gereken şartlar sırası ile;

  • Bir yıldır Apple Music Premium üyeliğine sahip olmanız.
  • Dinleme geçmişinizin diğer cihazlara karşı açık olması.
  • Apple Music kataloğunda listelenen müzikleri dinlemeniz.

Bu ve benzeri şartlara uyulması durumunda bir sonraki yıl söz konusu özet ile ilgili güncellemelerden sizler de yararlanma şansına sahip olabileceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*