Blog Oluşturma Siteleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Blog Oluşturma Siteleri

blog siteleri

 

İlgilendiğiniz bir konu varsa, blog oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Blog sitesi denince akla ilk gelen elbette WordPress ve Blogger siteleridir. Bu sitelere alternatif sitelerde mevcuttur. Önereceğimiz blog oluşturma sitelerini inceleyebilirsiniz.

Medium İle Blog Oluşturma

Blog oluşturabileceğiniz bir platformdur. Tasarım, yorum ve genel görünümü önemsemenize gerek yok. Medium’u bilgisayardan, İOS veya android cep telefonunuzu kullanarak kontrol edebilirsiniz. İOS ve android marketlerde uygulaması mevcuttur.

Medium’da blog açmak ücretsizdir. Farklı bir alan adına yönlendirme yapmak isterseniz, ücret ödemeniz gerekiyor. Hashtag kullanarak ve yorum yaparak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Takipçilerinizi arttırmış olursunuz.

Tumblr İle Blog Oluşturma

Blog oluşturabileceğiniz mikroblog sistemine sahiptir. Tumblr ile oluşturacağınız blog’da video, ses, metin, fotoğraf ve bağlantılar paylaşabilirsiniz. İOS ve android marketlerde uygulamayı indirerek, cep telefonlarından da yönetebilirsiniz.

Twitter’de olduğu gibi Tumblr’da da retweet özelliği bulunmaktadır. Tumblr tamamen ücretsizdir. Farklı isme yönlendirme ve farklı tema kullanımı için ücret ödenir. Diğer Tumblr kullanıcılarına mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz. Onların bloglarını takip edebilir ve yorum yapabilirsiniz. Kurduğunuz bloğun konusu yetişkinleri ilgilendiriyorsa, bloğunuzu yetişkinler girebilir diye filtre uygulayabilirsiniz.

WixWix İle Blog Oluşturma

Wix‘i Sosyal medya veya video izleme platformlarında birçok reklamını görmüşsünüzdür. Çok kolay bloğu oluşturup, kendinize göre özeleştirebilirsiniz. E-ticaret sitelerinle uyumludur. Ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Ücretli olarak kullanmak isterseniz 18 $ ödemeniz gerekiyor. İçerik ve seo bakımından iyidir.

Joomla İle Blog Oluşturma

Açık kaynaklı bir blog sistemidir. Diğer blog oluşturma sitelerinden farklıdır. Joomla’yı 90 gün ücretsiz kullanabilirsiniz. Bloğunuzun özellik, ziyaretçi ve içeriğine göre ücret ödeyerek devam ettirebilirsiniz. Kullanacağınız Joomla’nın temaları mobil uyumlu olduğu gibi, mobil uyumlu olmayan temaları da vardır. E-ticaret, analiz ve seo eklentilerine sahiptir. Joomla’yı resmi internet sitesinden indirip, WordPress gibi kendi hostinginizde barındırarak kullanmanız mümkündür.

Ghost İle Blog Oluşturma

Ghost, şık ve basit ara yüze sahiptir. Açık kaynaklı blog sistemidir. Yazım yanlışı ve kodlama hatası yaptığınızda bir uyarıyla karşı karşıya kalırsınız. Birden fazla tasarım şablonu bulunur. HTML ile özelleştirebilirsiniz. Seo ve reklam uygulama araçları bulunmaktadır. Farklı alan adı kullanacaksınız ücret ödemeniz gerekir. Premium özelliğine 19 $ sahip olabilirsiniz. Farklı özellikler ve e-ticaret uyumluluğu bulunmamaktadır.

  1. Avatar
    Aksum Demir çelik
    17:22 26 Ağustos 2019 17:22

    Harika bir paylaşım teşekkür ederim

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...