Call of Duty Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji

Call of Duty ve PUBG Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Call of Duty Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

 

Birçok oyuncu günümüzde mobil oyunları bilgisayarda oynamayı tercih ettiğinden, Call of Duty ve PUBG Mobile bilgisayardan nasıl oynanır? sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Bu işlemi, oyunun geliştiricisi Tencent Games tarafından sunulan PC emülatörü aracılığıyla yapabilirsiniz. PC emülatörünün kurulum aşamalarına ve çok daha fazla bilgiye, yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Call of Duty Mobil oynayabileceğiniz gibi PUBG Mobil de oynayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Hakkında

Call of Duty Mobile, 1 Ekim 2019 tarihinde mobil marketlerde yerini almıştır. Ücretsiz indirmeye açılan oyunun, rakibi PUBG Mobile’ı kısa sürede tahtından edecek bir potansiyele sahip olduğu düşünülüyor.

iOS veya Android cihazlara indirilebilen Call of Duty Mobile, üstün grafiklerle tasarlanmıştır. Ancak orta segmentli telefonlarda da bu oyunu oynayabilmek mümkündür. Telefonunuzdaki oyun görüntü kalitesinden memnun değilseniz, oyunu bilgisayar üzerinden de oynama imkânınız vardır.

PUBG ve Call of Duty Mobile Emülatörünün Kurulumu

Call of Duty Mobile oyununu, Tencent Games tarafından sunulan resmi bir PC emülatörüyle bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.

Bunun için izlemeniz gereken indirme ve kurulum aşamaları ise;

  • PUPG ve Call of Duty Mobile emülatörü Tencent Game Buddy uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve emülatörün yükleneceği diski değiştirmek istiyorsanız “Customize” seçeneğine değiştirebilirsiniz.
  • Dosyanın yükleneceği diski değiştirmek istemiyorsanız, dosyayı çalıştırdıktan sonra “Install” butonuna basarak yüklemeye devam edebilirsiniz.
  • Programın kurulum işlemi için bir süre bekleyin.
  • Program kurulumu tamamlandıktan sonra, “Start” botonuna basarak uygulamayı açın. gelen pencerede “Start” butonuna tıklayın.
  • Program başlatıldıktan sonra, “Game Center” seçeneğine tıklayın.
  • Gelen ekranda “Recommend” bölümü altındaki Call of Duty Mobile seçeneğine basın.
  • Sağ üst köşede yer alan  “İnstall” seçeneğine tıklayarak oyunu yükleyin

cal off duty

Tüm bu adımlardan sonra hangi oyunu yüklediyseniz PUBG veya Call of Duty Mobile oyunu bilgisayarınıza kurulacaktır. Ardından giriş yaparak oyuna ulaşabilirsiniz.

PUBG ve Call of Duty Mobile Bilgisayar Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Mobile oyunu için bazı minimum sistem gereksinimleri Intel Core i3 550 3.10 gHz işlemci, Intel HD Graphics 4000 ekran kartı, 4 GB RAM ve 3 GB depolama alanıdır.

Bilgisayar Oyununda Eşleşmeler

PUBG veya Call of Duty Mobile oyununu bilgisayarınızdan oynamayı tercih ettiğiniz zaman, haksız rekabetin önüne geçilebilmesi adına PC oyuncularıyla eşleşmeniz sağlanacaktır. Yani mobil oyun kullanıcılarıyla eşleşmeniz mümkün değildir.

Bir yorum bırakınız...

*