Cihazın USB 3.0 veya USB 2.0 Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Cihazın USB 3.0 veya USB 2.0 Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir?

usb 2 ve 3

Bilgisayarınıza USB bağlantı noktası üzerinden bağlanan bir cihaz alıyorsanız, artık USB 3.0 olanı satın almalısınız. USB 3.0 olduğunu iddia eden bir cihaz aldıysanız ve gerçekten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. USB Device Tree Viewer, bir cihazın USB 3.0 veya 2.0 olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

USB 3.0 veya USB 2.0

USB Device Tree Viewer programını indirin ve çalıştırın. Cihazınızı sisteminize bağlayın. Bir USB 3.0 bağlantı noktasına bağladığınızdan emin olun. Sisteminizdeki bağlantı noktasının USB 3.0 veya USB 2.0 olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz.

Cihazınızı bağladığınızda, uygulama hangi bağlantı noktasına bağlandığını vurgulayacak ve otomatik olarak seçecektir.

usb port

Sağ tarafta açılan panelde aşağıya doğru devam edin ve Connection Information V2′ye gidin ve Supported USB Protocols altında Üç protokolü listeleyecek; USB 1.0, USB 2.0 ve USB 3.0. Cihaz USB 3.0 ise, hangisini destekliyorsa yanında “1 (yes)” göreceksiniz. Değilse “0 (no)” olarak görünecektir.

Cihazınız kutusunda 3.0 olduğunu, ancak uygulamanın onu 2.0 olduğunu bildiriyorsa, farklı bir cihaz bağlamayı deneyin. Bağlantı noktasının USB 2.0 olmaması veya yanlış bir şey olması mümkündür, bu yüzden ikinci bir aygıt deneyin. Ayrıca, depolama aygıtınızla birlikte sisteminize bağlamak için kullanılan veri kablosundan başka bir şey kullanmayın.

Program, bir cihazın hangi bağlantı noktasına bağlı olduğunu size söyler, sisteminizde bağlantı noktalarını tanımlamanıza yardımcı olmaz. Aynı bağlantı noktasına farklı bir cihaz çıkarır ve bağlarsanız, farklı bir tane seçildiğini görürsünüz. Bağlantı noktası numarası, sisteminize bağlı olan cihaza bağlı olarak değişir, bu nedenle program, cihazınızın USB 3.0 olup olmadığını kontrol etmenin güvenilir bir yolu olsa da, fiziksel bir USB portuna hangi port numarasının atandığını kontrol etmek için kullanamazsınız. .

USB Device Tree Viewer, cihazınız hakkında size birçok bilgi verir, böylece sahip olmanız için iyi bir araçtır. Örneğin, cihazın üreticisinin kim olduğunu söyleyebilir ve orijinal bir Kingston veya Samsung depolama aygıtınızın olup olmadığını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Üretici bilgileri “Device Descriptor” bölümünde mevcuttur.

 

Bir yorum bırakınız...

*

vivo x50

Vivo X50 Pro+ Özellikleri ve Fiyatı

Yakın zamanda tanıtılacak olan Vivo X50 Pro+ cihazı Weibo’da sürpriz şekilde ortaya ...
overwatch sistem gereksinimleri

Overwatch Sistem Gereksinimleri 2020

Overwatch oyununu oynamak istiyorsanız ve sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız cevabını yazımızda bulabilirsiniz ...
https neden gerekli

HTTPS Protokolü Nedir? Neden Gereklidir?

Https internet ortamında sürekli karşımıza çıkan bir kısaltmadır. Eğer bu protokolün ne ...
gsm

GSM İletişim Teknolojisi Nedir?

GSM tabirini daha önce mutlaka görmüş ve merak etmişsinizdir. Bizde bu tabirin ...
widows movie maker

Movie Maker Nedir? Ne İşe Yarar?

Gelişen teknolojiyle birlikte kullanıcılar, çektikleri videoları son derece kolay ve profesyonel bir ...
half life

Half Life 1 Sistem Gereksinimleri

Günümüzün eskimeyen oyunları arasında yer alan Half Life Serisi, 1998 yılında Valve ...
siber suçlar

Siber Suçlar Nedir?

Siber suçlar ile fark etmeden daha önce karşılaşmış olabilirsiniz. Örneğin, bir oyun ...
IMEI Ne

*#06# Nedir Ne İşe Yarar?

*#06# Nedir Ne İşe Yarar sorusunun cevabını arayanlar ağırlıklı olarak kimlerdir biliyor ...