Combofix Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Combofix Nasıl Kullanılır?

combo1

 

ComboFix, virüs ve malware temizleme  programıdır. Bu program kesinlikle en iyilerindendir. Birçok çözemediği sorunun bu programın çözdüğüne şahit olduğumu söyleyebilirim.  Birçok malware, exe, virüs, spyware ve reklam yazılımlarını hiçbir zorluk çekmeden bu program ile bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz. Sadece bilgisayarınızı da değil bilgisayarınıza bağlı bellek ve diğer diskleri de bu program ile temizleyebilirsiniz.

Bu program diğer klasik virüs programları gibi gerçek zamanlı çalışmıyor. Sürekli bir koruma işlemi yapmıyor. Genellikle bilgisayarda bir virüs olduğunu anladığınızda ve diğer programlar temizleyemediği zaman manuel olarak çalıştırıp temizliyorsunuz. Pogram çalıştırıldığında disk ve belleklerinizi tarıyor, zararlı yazılımları siliyor ve işi bitiyor. Yani kullandığınız antivirüs programınızı atlatıp bilgisayarınıza buluşanları temizliyor. İhtiyacınız olduğunda çalıştırıyorsunuz ve yaklaşık 10 dakikalık işlem süresinde temizliği yapıyor ve sonucu rapor halinde size sunuyor. Program tamamen ücretsiz ve sadece 5 mb. boyutunda. Program portable olarak çalışan bir programdır. kurulum gerekmez. Programın resmi web sitesinden indirip yönetici olarak çalıştırıyorsunuz ve bekliyorsunuz.

ComboFix programı nasıl kullanılır?

Combofix programını buradan indirebilirsiniz. Programı çalıştırmadan önce bilgisayardaki tüm çalışan programları kapatın. Bu program çalışırken İntertneti geçici bir süre devre dışı bırakacaktır. Programı indirip programı sağ tık yaparak yönetici olarak

çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi kısa bir yükleme işlemi yapıyor.

combo

Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi disklerinizi tarıyor. Bu tarama işlemi yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Combofix_1

Tarama işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyor. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra rapor hazırlanıyor ve bir txt dosyası olarak rapor ekrana açılıyor. Raporda hangi dosyaların silindiğini liste halinde size gösteriyor.

Son olarak bir hatırlatma yapmakta fayda var. İndirdiğiniz tarama dosyası ile bir kere tarama yaptırabiliyorsunuz. Her tarama için İnternetten tekrar indirmeniz gerekiyor.

Bir yorum bırakınız...

*