Lenovo Legion Özellikleri Belli Oldu | Sonsuz Teknoloji

Lenovo Legion Özellikleri Belli Oldu

Lenovo Legion

Lenovo firması, yeni oyuncu telefonu Lenovo Legion için çalışmaları sürdürüyor. Oldukça güçlü bir donanımla geleceğini düşündüğümüz cihaz hakkında bazı bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde tanıtım videosu ve posterlerle cihaz hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. Son yaşanan gelişme ise aslında daha önce birçok cihazın başına gelen bir durumla aynı.Daha önce birçok cihaz 3C sertifikasyon sitesinde bazı detaylarıyla ortaya çıkmıştı. Bu sefer ortaya çıktığını düşündüğümüz cihaz ise Legion oldu. Cihaz sertifikasyon sitesinde direk olarak açık şekilde “Lenovo Legion Gaming Phone” olarak belirtiliyor. Yani uzun lafın kısası yeni telefon direk marka model olarak sertifikasyon sitesinde görüntüleniyor. Yeni cihazın sertifikasyon sitesinde ortaya çıkan bazı detaylarına birlikte göz atalım.

Lenovo Legion Özellikleri

Lenovo Legion özellikleri

Lenovo Legion özellikleri kısmına şirket tarafından doğrulanmış bir bilgiyle başlamak istiyoruz. Geçtiğimiz aylarda Çinli şirket cihazın 90W hızlı şarj özelliğini destekleyeceğini belirtmişti. 90W hızlı şarj desteği olması cihazın çok kısa sürelerde şarj olabileceğini gösteriyor. Günümüzde birçok marka hızlı şarj teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.Bununyanı sıra sertifikasyon sitesinde ortaya çıkan bilgilere göre cihazda 144Hz yenileme hızı mevcut.

Yani cihazın ekranı adeta bir oyuncu monitörü gibi 144Hz ile daha akıcı oyun deneyimi yaşatabilecek. Her ne kadar monitörlerde hala 60 ve 75Hz gibi seçimler mevcut olsa da özellikle oyuncu telefonlarında Hertz değeri oldukça yükseldi. Genelde şirketler, oyuncu telefonu üretirken cihazlarında en az 90Hz yenileme hızına sahip ekranları tercih ediyorlar. Bu bilgiye ek olarak cihazın dokunmatik 270Hz örnekleme hızı desteğinin de gözüktüğünü belirtelim.

Ortaya çıkan Lenovo Legion kamera özellikleri kısmında 64 Megapiksel ana kamera dikkat çekiyor. Görünüşe göre bu kameraya 16 Megapiksel geniş açılı lens eşlik edecek. Ön kısımda yer alan selfie kamerası çözünürlüğünün de 20 Megapiksel olması bekleniyor. Bunun yanı sıra cihazda beklenen diğer özellikler, LPDDR5 RAM ve UFS 3.0 depolama sistemi.

Bunun dışında cihazın RAM ve depolama kapasitelerinin tam olarak ne olacağı henüz bilinmiyor. Ancak cihaz oyunculara yönelik olacağı için RAM ve depolama kapasitesi muhtemelen oldukça yüksek olacaktır. Son olarak birçok güçlü cihazda olduğu gibi bu cihazda da Snapdragon 865 5G yonga setinin kullanılacağını belirtelim. Şirket bu yonga setiyle birlikte yeni cihazının AnTuTu’da 600.000’den daha yüksek puan alabileceğini belirtiyor. Kısacası şirket cihazını amiral gemileri arasında en iyi telefonlar arasına sokmayı hedefliyor.

Lenovo Legion Fiyatı

Cihaz hakkında ortaya çıkan kesin olan ve olmayan bazı detaylar şimdilik bunlardan ibaret.Uzun süredir tanıtılması beklenen cihazın önümüzde ki kısa dönemde tanıtılması bekleniyor. Yeni cihaz henüz tanıtılmadığı için Lenovo Legion fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak cihazın özelliklerinin oldukça yüksek olacağını düşündüğümüzde fiyatının da yüksek olmasını beklememiz pek yanlış olmaz gibi gözüküyor.

Bir yorum bırakınız...

*