Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

altyazı

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi dillerinde izleyicilerin filmi seyrederken, ekranın alt kısmındaki yazıyı okuyarak filmde anlatılan diyalog ve konunun anlamasını sağlayan görseldir. Birden fazla Türkçe altyazı indirme siteleri bulunuyor. Yabancı dilde seslendirilmiş film, dizi ve belgesel için, Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz.

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

www.subscene.com

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Türkçe altyazı indirme siteleri arasında yer alıyor. Site hızlı, güncel ve niteliklidir. Altyazı aramanızı film ya da dizi olarak kategorize ederek arayabilirsiniz. Güncel tutulan sitede film veya dizi için mutlaka altyazı bulursunuz. Altyazılar diğer kullanıcılar tarafından yüklendiği için, hiç beklemediğiniz film veya dizi içinde altyazı bulmak mümkündür.

İndirmek istediğiniz altyazıya ait format türü, SRT’dir. İşitme engelli, ses efekti ve dil olarak aramalarınızı filtreleyebilirsiniz. Altyazısını bulamadığınız film ya da dizi varsa, forum kısmına konu açarak yardım isteyebilirsiniz.

İlgiliAltyazı (SRT) Dosyası Nasıl Yapılır?

www.subtitleseeker.ee

Altyazı eklemek istediğiniz film, TV programı, dizi ve belgesel için arama yapabileceğiniz bir sitedir. Sitenin basit ara yüzü kullanıcıların kullanımı kolaylaştırıyor. Ana sayfada arama çubuğu ve popüler altyazılar yer almaktadır. Bulduğunuz altyazılar subtitleseeker sitesinin sunucularında barınmaz. 20’den fazla kaynak siteden çeker.

Subtitleseeker’de 5 dil yaygın olarak kullanılır. Bunlar; İngilizce, Türkçe, Fransızca, İspanyolca ve Romence’dir.

www.opensubtitles.org/tr

Birçok kişinin alt yazı indirmek için kullandığı sitelerden bir tanesi de Open Subtitles’dir. Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Diğer sitelere göre iyi ve gelişmiş özelliklere sahiptir. İlk defa siteyi kullanmak isteyen kişiler için, dağınık ve gezinmesi zor gelebilir. Farklı dil desteğiyle binlerce altyazı veri tabanını barındırır. Site istek altyazı, arama filtresi, IMDb ayrıntıları ve satın alabileceğiniz yerleri gösterme özelliklerine sahiptir.

www.divxsubtitles.net

Altyazı indirmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Divx, DVD ve HD TV için altyazı indirebilirsiniz. Sitenin ara yüzü basit olduğu için, aradığınız film, dizi ve belgesel için kolaylıkla alt yazı bulabilirsiniz.

www.tvsubs.net

Yabancı dilde çekilmiş tüm dizler için alt yazı bulabilirsiniz. Yaklaşık üç bin diziye ait alt yazı veri tabanı bulunmaktadır. Dosya bilgisayara zip olarak iner. İndirdiğiniz dosyayı zip’ten çıkarıp, alt yazıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

www.yifysubtitles.com

Sitenin web tasarı profesyonel bir şekilde sade olarak tasarlandığı için, kullanımı oldukça kolaydır. Aradığınız herşeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Aramalarınızı film türü ve dile olarak filtreleyebilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan favori diller seçeneğine basarak, dilleri istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz. Sitenin alt yazı veri tabanı oldukça geniştir.

www.isubtitles.org

Birçok filme ait farklı dillerde alt yazıya ulaşabilirsiniz. Sitede en az kullanılan dile ait bile alt yazı bulmak mümkündür. Site ana sayfasında ve detay sayfasında çıkan uygunsuz reklamlar kullanıcıları rahatsız etmektedir.

www.srtsubtitle.com

Birden fazla dile ait büyük alt yazı veri tabanına sahiptir. Sitenin ara yüzü basit olduğu için rahatlıkla arama yapabilirsiniz.Film, dizi, belgesel ve filmlere ait Türkçe, İngilizce ve birçok dilde alt yazı bulabilirsiniz.

Film, Dizi, TV Programı Ve Belgesel İçin Alt Yazı Nasıl Yüklenir?

Ortam yürütücü programlar alt yazıları otomatik olarak algılar. Video dosyasının adını kopyalayarak alt yazı dosyası olarak yapıştırın. Video dosyası ile alt yazı dosyasının aynı konumda olması gerekiyor. Bu işlemin ardından video dosyasını oynatmaya başlatın. Medya oynatıcısı alt yazı dosyasını otomatik olarak yükleyip, başlatacaktır.

Alt yazı eklemek için tüm işlemleri yaptınız ancak, çalışmadıysa manuel işlem yapmanız gerekecek. VLC medya player programını indirin ve aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

alt yazı dosyası ekle

  • VLC medya player programını açın.
  • “Alt yazı” menüsünden “alt yazı dosası ekle” seçeneğine basın. (subtitles, subtitletrack)
  • Alt yazı dosyasına giderek, dosyası seçip aç butonuna basın.

Bazı medya oynatıcıları içerisinde alt yazı arama ve indirme özelliğine sahiptirler. Bs Player, Media Player Classic, VLC Player ve Pot Player programlarını indirerek deneyebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

windows

Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme

Bütün işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de her kullanıcının ...
excel açılır

Excel Otomatik Yedekleme

Excel otomatik yedekleme işlemi, son derece önemli olan konulardan biri olarak kabul ...
windows 10 siyah ekran

Windows 10’da Dosya Uzantısını Gösterme

Windows işletim sisteminde dosyaların tamamı bir uzantıdan oluşur ve bilgisayarınızda bunları Windows ...
whatsapp

Whatsapp Toplu Mesaj Silme İşlemleri

Whatsapp toplu mesaj silme konusu, pek çok bireyin mustarip olduğu ve araştırdığı ...
POCO X3 nfc

Uygun Fiyatlı POCO X3 Türkiye’de! İşte Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Yakın zamanda duyurulan POCO X3 cihazının Türkiye fiyatı resmen belli oldu. Cihaz ...
htc desire 20

Yeni HTC Desire 20+ Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Orta segment yeni cihaz HTC Desire 20+ Tayvanlı şirket tarafından duyuruldu. Tayvan’da ...
mobil ödeme

Mobil Ödeme Nedir? Nasıl Kapatılır?

Gelişen teknoloji imkanları sayesinde ödeme yöntemlerinde de değişiklikler olmaya başladı. Söz konusu ...
windows 10 pil tüketimi

Windows 10’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Mevcut olan dizüstü bilgisayarınıza Windows 10 kurduysanız ya da bu işletim sistemine ...