Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

dropshipping

Son zamanlarda stoksuz satışa olan ilgi giderek artıyor. Sonuçta, dropshipping, ortaya bir sermaye koymadan para kazanmanın hızlı bir yöntemi gibi görünüyor. Bununla birlikte, stoksuz satış, sanılanın aksine, ilk başlarda oldukça zor olabilir.

Gerçek şu ki, dikkatli bir şekilde planlanmazsa, stoksuz satış beklentilerinizi karşılayamayabilir. Bu tür durumlardan kaçınmak için stoksuz satış işinizi önceden planlamak zorunludur. Aşağıdaki bu e-ticaret makalesi size aynı konuda yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İşte, stoksuz satış yaparken dikkat etmeniz gereken 10 nokta.

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Aşağıda, dropshipping ile stoksuz satışa başlamadan önce halletmeniz gereken on önemli noktanın listesi bulunmaktadır. Bu faktörleri göz önünde bulundurmak, stoksuz satış işinizde büyük başarılar elde edebilmeniz için size bir fırsat verecektir.

Parasal Kaynaklar

Stoksuz satışın size bir an önce para sağlaması gerekse bile başlangıçta maalesef bu mümkün değildir. Örneğin, satış gerçekleştirdiğiniz web sitesinde müşteriler ödemelerini farklı araçlar kullanarak gerçekleştirdikleri için, paranın size ulaşması yaklaşık bir hafta veya daha uzun sürer. Bu nedenle, tedarikçilerinize ödeme yapmak için bir kenara para ayırmalısınız. Bu yüzden kredi veya banka kartınızı her zaman hazır bulundurmalısınız.

Sevkiyat Süresi ve Ayrıntıları

Ürünleriniz için daha geniş bir coğrafyaya gönderim sağlamaya karar vermeden önce, nakliye süresini kontrol edin. Tahmini teslimat süresi kısa olan mesafeleri seçmeniz ilk etapta önem arz eder. Bu karar, gelecekte müşterilerden gelecek şikayetlerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Çevrimiçi perakendeciler genellikle belirli ürünler için web sitelerine gönderi ayrıntılarını eklemeyi unutur. Böyle bir hata, müşterilerin takdir etmediği bir belirsizlik duygusu verir. Bu nedenle, gönderim yöntemini ve nakliye süresi için bir tahmini zaman aralığı belirttiğinizden emin olun.

Ürün ekleme

Müşteriler, yalnızca birkaç ürün satan çevrimiçi mağazaları nadiren güvenilir olarak algılar. Bu nedenle, testten önce bile mağazanıza yaklaşık yirmi veya daha fazla ürün eklemeniz çok önemlidir. Bunu yapmadan mağazanızın reklamını yapmaya başlarsanız, potansiyel bir kitleyi kaybedebilirsiniz.

Hazırlıklı Olun

Sadece müşteri şikayetleri için değil, para harcamak için hazırlıklı olmanız gerekiyor. Daha önce belirtildiği gibi, önceden biraz para koymak çok önemlidir. Mağazanız çalışmaya başladığında, pazarlama, mağazanızı yeniden inşa etmek ve yeni ürünleri denemek için yeniden paraya ihtiyacınız olacaktır.

Geri Ödeme Politikası

Kesin bir geri ödeme politikasına sahip olmak çok önemlidir. Para iadesi olasılığı müşterilere gerekli durumlar oluştuğunda satın almadan cayma fırsatı sağladığı için güven duygusu verir ve satış şansını artırır. Bununla birlikte, müşteriler satın aldıkları üründen memnun olmadıkları için teslimat süresinden dolayı para iadesi isteyebilirler. Bu tür durumlardan kaçınmak için, para iadesi politikası sayfanızda para iadesinin hangi koşullarda yapılacağını mümkün olduğu kadar açık bir dille belirtin.

Şirket Kurun

Bazıları bir şirket kurmayı tercih etmeyebilir, ancak şirket kurmak sizin yararınıza olabilir. Parasal yatırım gerektirir, bu nedenle ek fonunuz yoksa, başlangıçta atlayabilirsiniz. Bununla birlikte, şirket kurmak sizi yasal olarak korur. Bu yüzden dikkate almak isteyebileceğiniz bir konudur.

Facebook Sayfası

Facebook sayfanızda daha fazla beğeni varsa, bu durum çevrimiçi mağazanıza daha fazla güvenilirlik kazandırır. Reklam vermeden önce, sayfanızda minimum 100 beğeni almaya çalışın. Bu, müşteri ilgisini ve erişimini korumaya yardımcı olur. Hem de reklam verirken sayfanızı beğenen kişilerin çevresini hedefleyerek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar.

E-Posta Pazarlama

Son olarak, çevrimiçi mağazanız için bir e-posta pazarlaması oldukça avantajlı olabilir. Müşteri ürünlerini almadan önce, müşteri-satıcı ilişkisi oluşturmak için takip e-postalarını kullanmak akıllıcadır. Müşterilere tahmini teslimat zamanını hatırlatıp, gönderiyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını sorun. Aynı zamanda siparişlerini takip etmeleri için bir bağlantı gönderin. Bu, sorumlu bir satıcı olarak görünmenizi sağlar ve müşteriler bunu takdir eder.

Dropshipping işletmeleri, doğru yola yaklaşıldığında oldukça başarılı olabilir. Birçok girişimci stoksuz satışta başarılı oldu. Tüm bunlar kulağınıza müzik gibi geliyorsa, stoksuz satış yoluyla kendi e-ticaret

işinizi başlatmanın zamanı gelmiştir. Artık stoksuz satıştan önce aklınızda bulundurmanız gereken çeşitli noktaları bildiğinize göre, yapmanız gereken tek şey başlamak! Müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışın ve ürün ayrıntılarını iki kez kontrol etmeyi unutmayın. Markanız güvenilir olduğunu kanıtladıktan sonra, işiniz kısa sürede başarılı olacaktır.

  1. Avatar

    Bir çok kişi dropshipng yapınca sanıyor ki vergiden muaflar, arkadaşlar gelir vergisi denen bir şey var ve bu yüzden vergiden muaf olunmuyor. İnceleme başlatılıdğında satılan ürün başına 180 TL ceza var bilginiz olsun.

Bir yorum bırakınız...

*

modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...