Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar | Sonsuz Teknoloji Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar | Sonsuz Teknoloji

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

dropshipping

Son zamanlarda stoksuz satışa olan ilgi giderek artıyor. Sonuçta, dropshipping, ortaya bir sermaye koymadan para kazanmanın hızlı bir yöntemi gibi görünüyor. Bununla birlikte, stoksuz satış, sanılanın aksine, ilk başlarda oldukça zor olabilir.

Gerçek şu ki, dikkatli bir şekilde planlanmazsa, stoksuz satış beklentilerinizi karşılayamayabilir. Bu tür durumlardan kaçınmak için stoksuz satış işinizi önceden planlamak zorunludur. Aşağıdaki bu e-ticaret makalesi size aynı konuda yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İşte, stoksuz satış yaparken dikkat etmeniz gereken 10 nokta.

Dropshipping Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Aşağıda, dropshipping ile stoksuz satışa başlamadan önce halletmeniz gereken on önemli noktanın listesi bulunmaktadır. Bu faktörleri göz önünde bulundurmak, stoksuz satış işinizde büyük başarılar elde edebilmeniz için size bir fırsat verecektir.

Parasal Kaynaklar

Stoksuz satışın size bir an önce para sağlaması gerekse bile başlangıçta maalesef bu mümkün değildir. Örneğin, satış gerçekleştirdiğiniz web sitesinde müşteriler ödemelerini farklı araçlar kullanarak gerçekleştirdikleri için, paranın size ulaşması yaklaşık bir hafta veya daha uzun sürer. Bu nedenle, tedarikçilerinize ödeme yapmak için bir kenara para ayırmalısınız. Bu yüzden kredi veya banka kartınızı her zaman hazır bulundurmalısınız.

Sevkiyat Süresi ve Ayrıntıları

Ürünleriniz için daha geniş bir coğrafyaya gönderim sağlamaya karar vermeden önce, nakliye süresini kontrol edin. Tahmini teslimat süresi kısa olan mesafeleri seçmeniz ilk etapta önem arz eder. Bu karar, gelecekte müşterilerden gelecek şikayetlerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Çevrimiçi perakendeciler genellikle belirli ürünler için web sitelerine gönderi ayrıntılarını eklemeyi unutur. Böyle bir hata, müşterilerin takdir etmediği bir belirsizlik duygusu verir. Bu nedenle, gönderim yöntemini ve nakliye süresi için bir tahmini zaman aralığı belirttiğinizden emin olun.

Ürün ekleme

Müşteriler, yalnızca birkaç ürün satan çevrimiçi mağazaları nadiren güvenilir olarak algılar. Bu nedenle, testten önce bile mağazanıza yaklaşık yirmi veya daha fazla ürün eklemeniz çok önemlidir. Bunu yapmadan mağazanızın reklamını yapmaya başlarsanız, potansiyel bir kitleyi kaybedebilirsiniz.

Hazırlıklı Olun

Sadece müşteri şikayetleri için değil, para harcamak için hazırlıklı olmanız gerekiyor. Daha önce belirtildiği gibi, önceden biraz para koymak çok önemlidir. Mağazanız çalışmaya başladığında, pazarlama, mağazanızı yeniden inşa etmek ve yeni ürünleri denemek için yeniden paraya ihtiyacınız olacaktır.

Geri Ödeme Politikası

Kesin bir geri ödeme politikasına sahip olmak çok önemlidir. Para iadesi olasılığı müşterilere gerekli durumlar oluştuğunda satın almadan cayma fırsatı sağladığı için güven duygusu verir ve satış şansını artırır. Bununla birlikte, müşteriler satın aldıkları üründen memnun olmadıkları için teslimat süresinden dolayı para iadesi isteyebilirler. Bu tür durumlardan kaçınmak için, para iadesi politikası sayfanızda para iadesinin hangi koşullarda yapılacağını mümkün olduğu kadar açık bir dille belirtin.

Şirket Kurun

Bazıları bir şirket kurmayı tercih etmeyebilir, ancak şirket kurmak sizin yararınıza olabilir. Parasal yatırım gerektirir, bu nedenle ek fonunuz yoksa, başlangıçta atlayabilirsiniz. Bununla birlikte, şirket kurmak sizi yasal olarak korur. Bu yüzden dikkate almak isteyebileceğiniz bir konudur.

Facebook Sayfası

Facebook sayfanızda daha fazla beğeni varsa, bu durum çevrimiçi mağazanıza daha fazla güvenilirlik kazandırır. Reklam vermeden önce, sayfanızda minimum 100 beğeni almaya çalışın. Bu, müşteri ilgisini ve erişimini korumaya yardımcı olur. Hem de reklam verirken sayfanızı beğenen kişilerin çevresini hedefleyerek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar.

E-Posta Pazarlama

Son olarak, çevrimiçi mağazanız için bir e-posta pazarlaması oldukça avantajlı olabilir. Müşteri ürünlerini almadan önce, müşteri-satıcı ilişkisi oluşturmak için takip e-postalarını kullanmak akıllıcadır. Müşterilere tahmini teslimat zamanını hatırlatıp, gönderiyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını sorun. Aynı zamanda siparişlerini takip etmeleri için bir bağlantı gönderin. Bu, sorumlu bir satıcı olarak görünmenizi sağlar ve müşteriler bunu takdir eder.

Dropshipping işletmeleri, doğru yola yaklaşıldığında oldukça başarılı olabilir. Birçok girişimci stoksuz satışta başarılı oldu. Tüm bunlar kulağınıza müzik gibi geliyorsa, stoksuz satış yoluyla kendi e-ticaret işinizi başlatmanın zamanı gelmiştir. Artık stoksuz satıştan önce aklınızda bulundurmanız gereken çeşitli noktaları bildiğinize göre, yapmanız gereken tek şey başlamak! Müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışın ve ürün ayrıntılarını iki kez kontrol etmeyi unutmayın. Markanız güvenilir olduğunu kanıtladıktan sonra, işiniz kısa sürede başarılı olacaktır.

  1. Avatar

    Bir çok kişi dropshipng yapınca sanıyor ki vergiden muaflar, arkadaşlar gelir vergisi denen bir şey var ve bu yüzden vergiden muaf olunmuyor. İnceleme başlatılıdğında satılan ürün başına 180 TL ceza var bilginiz olsun.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...