Dünyanın En Merak Edilen Noktası 51. Bölge | Sonsuz Teknoloji

Dünyanın En Merak Edilen Noktası 51. Bölge

51.bölge

51’inci Bölge, gerek bilim kurgu romanlarına ve filmlerine etkileyici bir konu olurken gerekse de çeşitli teorilerin ortaya atılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Amerika’nın Nevada eyaletinde yer alan bu gizli askeri üs, bölgede ve hatta dünyada yer alan en gizemli yerlerden biri.

Aslında Amerikan hava uçuş üssü olarak adlandırılan ve çeşitli askeri uçuşların yapıldığı bir alan olarak tanımlanan bu bölgenin çok fazla spekülatif hikayeye ev sahipliği yaptığını da belirtilerim. İşte en ilginç detayları ve ortaya atılan komplo teorileri ile dünyanın en merak edilen noktası 51’inci Bölge.

YILLARCA SIR GİBİ SAKLANAN BİR ALAN

51’inci Bölge, yıllar boyunca adeta bir sır gibi saklandığı için bu bölge ile alakalı ortaya sayısız teori atıldı. Issız bir çöl arazide yer alan bölgenin çekilmiş olan uydu fotoğrafları da anında siliniyor ve alanla alakalı herhangi bir bilginin ortaya atılmaması için büyük çabalar harcanıyor. Bu durum zaman geçtikçe pek çok şüpheye sebep oldu ve 1988 yılında Rus uyduları tarafından çekilen 51’inci Bölge fotoğrafı tüm basın ajanslarına servis edildi. Fotoğrafta ise çeşitli uçaklar ve uçuş pistleri yer alıyordu. Bölge hakkında ortaya atılan mantıklı iddialara göre Amerika’nın çeşitli uçuş faaliyetleri bu alanda gerçekleştiriliyor ve bölgede yeni savaş uçaklarının denendiği alanlar yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri de bölgenin varlığını ancak 2013 senesinde kabul etti ve bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Tabi bu geç kabullenme de bölge hakkında üretilmekte olan komplo teorilerine daha da hız kazandırmış oldu.

51’İNCİ BÖLGE HAKKINDA ORTAYA ATILAN TEORİLER

Bölge hakkında ortaya atılan en başlıca teoriler arasında uzaylılar geliyor. Pek çok teori ve açıklamaya göre Amerika sınırlarına 1947 senesinde bir UFO düşüyor ve bu uzay aracının parçaları bu bölgede muhafaza edilip üzerinde çeşitli deneyler yapılıyor.

Üstelik bölgenin yalnızca üst kısmının görüntülendiğini ve basına servis edildiğini de unutmayalım. Pek çok araştırma sonucunda bölgede yer alan tesislerin bir müddet sonra yer altına taşındığı da ortaya çıkmıştır. Bu durum da çeşitli deneylerin yürütüldüğü ve hatta ışınlanma ve zaman yolculuğu gibi çağ ötesi teknolojilerin bu yer altında bulunan tesislerde gerçekleştirildiği düşüncesine yol açmaktadır.

UFO kalıntılarının yanı sıra bazı teorisyenler bölgede uzaylıların da tutulduğunu iddia ediyor. Atılan iddialara göre Amerika’ya iniş yapan uzaylılar üzerlerinde çeşitli deneylerin yapılması için bu alanda yıllar boyunca tutsak bir halde yaşıyorlar. Elbette tüm bu teorilerin kanıtlanabilir bir tarafı yok. Fakat bölge hakkında ortaya atılan iddialardan birkaçının doğru olabileceği de bir gerçek.

51’inci Bölge gerçekten de CIA tarafından özenle korunan ve sıkı önlemlerle çevrelenmiş bir alan. Bu da yapılan çeşitli deneylerin ya da geliştirilen son teknoloji askeri silahların burada tutulduğunu ve denendiğini ortaya çıkartıyor.

Bir yorum bırakınız...

*

ssd ve hdd

İkinci El SSD veya HDD Alınır Mı?

Bilgisayar toplamak isteyen veya bilgisayar donanımlarını yükseltmek isteyen kullanıcılar bütçelerinin kısıtlı olması ...
gmail

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir ...
vram

Bilgisayarda VRAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların iyi bir performans için işlemci (CPU) gibi, ekran kartının (GPU) da ...
youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...