Dünyanın Yapay Zekâ Destekli İlk Grip Asistanı FluAl | Sonsuz Teknoloji

Dünyanın Yapay Zekâ Destekli İlk Grip Asistanı FluAl

grip asistanı FluAl uygulama

Yapay zekâ alanında olan gelişmeler sağlık sektöründe de gelişmelere sebep oluyor. Son haber ise grip asistanı FluAl tarafından geldi. İnsanların yaşayabileceği birçok hastalık vardır. En sık karşılaşılan hastalıklar arasında ise grip yer almaktadır. Gribin farklı semptomları bulunur.

Her yaştan birey de görülebilir. Fazla sayıda hasta olması kontrol esnasında aksamalara sebep olabilir. Özellikle günümüz içerisinde hastane ve sağlık kuruluşlarında bulunmak oldukça risk taşır. Firmalar bu konuda bir çözüm üretebilmek adına teknoloji ile birleşerek grip asistanı oluşturdu.

Grip asistanı FluAl bir anlamda doktoru insanların ayağına getiriyor. Teknolojinin ileri seviye hale gelmesi telefon sayesinde hastalığın tespit edilmesine etkin rol oynamaktadır. Türk bir firma sahibi ile birlikte çok sayıda kurum ve kuruluşun bir araya gelmesi ile uygulama ortaya koyuldu. Uygulamanın tanıtılması ile birlikte meraklı gözler uygulamaya çevrildi.

Grip Asistanı FluAl Hangi Firma Tarafından Yapıldı?

Grip Asistanı FluAl Hangi Firma

Grip asistanı uygulaması Yesil Science kuruluşu tarafından yapılmıştır. Firma sahibi Yusuf Yeşil yaptığı açıklamalar doğrultusunda bu uygulamada yer alan birden fazla kurum adını vermiştir. Uygulamanın yapılması aşamasında sayısız uzman doktor ve mühendis tarafından iş birliği yapılmıştır. Bunun yanı sıra çalışmalar hala devam etmektedir.

Yesil Scince tarafından gerçekleştirilen grip asistanı FluAl, klinik çalışmaları hala devam etmektedir. Yusuf Yeşil ilerleyen günlerde mevcut çalışmaların sonuçlarını yayınlayacaklarına dair açıklama yaptı. Uygulamayı güncel olarak bünyesinde mevcut bulunduran kurumlar arasında ise:

  • TÜSİAD,
  • Teknopark İstanbul,
  • İstanbul Sanayi Odası,
  • AİFD bulunmaktadır.

Grip Asistanı Ne Gibi Katkılar Sunacak?

Grip Asistanı Katkıları

Kurulum aşaması sırasında uygulamanın birkaç alanda avantaj sağlaması hedeflenmekteydi. İlk hedefleri arasında sağlık sektöründe doktor yükünü azaltma altında kısa sürede tespit durumu oluşturmaktır. Saatlerce hastane köşelerinde sürünmek zorunda kalmadan grip hastalığını kısa sürede tespit etmek mümkün olacaktır.

Grip Asistanı FluAl

Kişilerin grip asistanı FluAl uygulamasını temin etmesi sonucu ölçebileceği durumlar arasında ateş, öksürük gibi durumlar incelenir. İncelemeler uygulama üzerinde yüklenecek fotoğraflar sayesinde de gözlemlenecektir. Bu durumda aynı zamanda yanlış ilaç kullanımlarının da önüne geçilmesi sağlanacak sağlık adına önemli adımlar atılacaktır.

Grip

Yusuf Yeşil tarafından antibiyotik kullanımının yüksek sayıda olması noktasında açıklamalar oluşturulmuştur. İlerleyen seneler içerisinde dünya üzerinde ölümler arasında antibiyotik kullanımın yaygınlığı sebep olarak gösterilecektir. Grip olmayan durumlarda da antibiyotik tüketimi yaygınlaşmasının önüne geçebilmek adına uygulama önleyici bir işlev görmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*