Akıllı Telefonlar İçin 4 Önemli Sağlık Uygulaması | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Akıllı Telefonlar İçin 4 Önemli Sağlık Uygulaması

sağlık uygulaması

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile sağlık uygulaması kullanımı da hızlı bir şekilde arttı. Sağlık uygulamaları günlük adım takibinden nabız takibine kadar pek çok işlevi bir arada sunuyor. Bu sayede sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için akıllı telefon uygulamaları da kullanışlı bir hale geliyor. Akıllı telefonlarda yer alan uygulamalar pek çok işlevi barındırmakta.

Herkesin kolay bir şekilde kullanması için basit arayüzlerle sunuluyor. Her yaştan insanın zorlanmadan bu uygulamaları kullanması da son derece mümkün. Sağlıklı bir yaşam sunmak isteyenlerin yeni trendi, akıllı telefonlardaki sağlık yazılımları…

Sağlık Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

sağlık uygulaması ne işe yarar

Dijital sağlık uygulamaları sayesinde sağlık konusunda daha dikkatli olmak mümkün. Ayrıca sağlık hakkında pek çok kayda değer bilgiyi de bu uygulamalar sağlıyor. Bazı yazılımlar kişinin günlük hareketlerini kayıt altına alarak geniş bir istatistiki veri sunabiliyor. Böylece günlük aktivitelere dair herhangi bir yazılı kaynak tutmaya gerek kalmıyor. Bu uygulamalar basit bir not tutma işleminden de fazlasını, büyük bir ustalıkla yerine getiriyor.

İlgili: Samsung Health Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bu uygulamalar arasında kişinin sağlık tedavilerine ilişkin bilgileri kapsayan uygulamalar da yer alıyor. Ayrıca sağlıklı bir yaşam sürmek için yapılması gereken diyet programları da bu yazılımların kullanılması ile temin edilebiliyor. Uygulamaların bazıları tamamen ücretsiz olurken bazıları da kısıtlı kullanım imkanı tanıyor. Kısıtlı kullanım sunan uygulamaların ücretli versiyonlarında pek çok özellik yer alıyor.

Kaliteli Bir Sağlık Uygulaması: E-Nabız

e-nabız

Önemli bir sağlık uygulaması olarak E-Nabız karşımıza çıkıyor. Kişinin önceki hastane geçmişini kimlik numarasına dayanarak sunan bir program olma özelliğine sahip. Uygulama, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirildi. Uygulama, kişilerin adeta dijital sağlık karnesi sayılıyor. Eskiden karton karnelerde tutulan tedavi ve tüm hasta geçmişi, artık uygulamalar aracılığı ile görüntülenebiliyor. Böylece kişinin kendi tedavi geçmişini öğrenmesi de mümkün hale geliyor. Hekimler tarafından müsaade edilen tüm hasta ve hastalık bilgileri kolaylıkla görüntülenebiliyor. Ayrıca kişinin fiziğine ilişkin veriler de uygulamada yer alıyor.

Kişiye, daha önceki hastane süreçlerinde doktorlar tarafından konulan teşhisleri ve kişiye yapılan testleri de bünyesinde barındırıyor. Her hekimin, hasta sağlık geçmişi ile ilgili bilgi alması da bu sayede çok kolay oluyor. Uygulama, hem Android hem de Ios işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Çoğu uygulamadan farklı olarak Iphone sağlık uygulaması olarak da kullanıma imkan tanıyor. Uygulama, kamusal hizmet babında ücretsiz olarak sunuluyor.

Adım Sayar Uygulaması

adım sayar

Sağlık uygulaması denildiğinde kişinin sağlığını artıran uygulamalar da listede yer almalı. Sağlığı geliştiren uygulamalardan önemli bir tanesi Adım Sayar uygulaması. Uygulama sayesinde gün içerisinde kaç adım atıldığını kayıt altına almak mümkün hale geliyor. Bu sayede ne kadar adım atıldığı ve günlük koyulan adım hedeflerine ne kadar ulaşıldığı anlaşılabiliyor. Program, günlük takip yapmanın yanı sıra haftalık takibe de müsaade ediyor.

Atılan adım sonucunda yakılan kalorinin takibi sayesinde, uygulanan diyet programlarına uygun bir şekilde hareket etmek mümkün oluyor. Her diyet programında yer alan günlük egzersiz programları, bu sayede kolaylıkla tamamlanabiliyor. Günlük belirli bir program uygulandığında, kişide yürüme alışkanlığı da gelişebiliyor. Uygulamanın yürümeyi teşvik etmesi ve yürüme egzersizini eğlenceli bir hale getirmesi, yürüyüş egzersizlerinin yapılma sıklığını artıyor. Uygulamanın arayüzü son derece basit ve kullanıcılar için oldukça kolay.

Fat Secret Uygulaması

health fit

Sağlık yazılımı söz konusu olduğunda diyet programları sunan bir uygulamayı es geçmek doğru olmazdı. Listenin diyet ayağını Fat Secret uygulaması oluşturuyor. Besinlerin kalorilerini öğrenmek ve makro verileri elde etmek isteyenlerin şüphe duymadan kullanması gereken bir yazılım. Markaların sundukları yiyeceklerin kalorini öğrenmek, uygulama sayesinde eğlenceli hale geliyor.

Farklı markaların sundukları aynı tür yiyeceklerin farklı kalorilere sahip olması, biraz şaşkınlık oluşturuyor. Ancak diyet programına uygun bir tüketim kalıbı için bu tarz verilere sahip olmak önemli oluyor. Gün içerisinde tüketilen yiyecekler, öğün olarak uygulamaya kolaylıkla kaydedilebiliyor.

Huawei Health

huwaei sağlık

Huawei Health uygulaması kişinin sağlık durumunu ve fiziksel aktivitelerini takip etmek için kullanılan bir uygulama. Günlük yakılan kalori, uygulama sayesinde kolaylıkla hesaplanabiliyor. Ayrıca kişinin uyku düzeni ve kilo geçmişi de kayıtlı olarak saklanabilen veriler arasında yer alıyor. Kişinin günlük olarak yaptığı egzersizler, uygulamada düzenli olarak tutularak kalori hesaplamaları daha sağlıklı hale geliyor. Akıllı telefonlar için Huawei Health APK sağlık uygulaması son derece işlevsel özelliklere sahip.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...