Son dönemin en çok kullanılan usta bulma uygulaması Wilio’yu sizin için test ettik. Sonuç oldukça başarılı. ∞

Son dönemin en çok kullanılan usta bulma uygulaması Wilio’yu sizin için test ettik. Sonuç oldukça başarılı.

Wilio

Bugün, son günlerde keşfettiğimiz ve oldukça başarılı bulduğumuz bir uygulamanın testini gerçekleştirdik. Test sonucunda karşımıza çıkan sonucu oldukça başarılı bulduk ve bunu sizlerle paylaşmak istedik.

Uygulamanın ismi Wilio. Tabii siz uygulama dediğimize bakmayın. Aynı zamanda hem uygulama hem de internet sitesi üzerinden kullanılabiliyor.

Wilio, en basit tabiriyle farklı kategorilerde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz gelişmiş bir profesyonel bulma uygulaması olarak belirtilebilir. İlk olarak Slovakya’da kullanıma giren Wilio, burada kazandığı başarıyı kısa sürede Slovakya dışındaki pek çok ülkeye yaymayı başarmış bir uygulamadır.

Biz de uygulamayı bizzat kendimiz kullanarak ne denli başarılı sonuçlar alabileceğimizi öğrenmek istedik. Açıkçası karşı karşıya kaldığımız sonucu oldukça tatmin edici bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Önemli olan konu ihtiyacın Wilio’da çok hızlı giderilebiliyor olması

Ekibimizin ofis işlerini yürüttüğümüz dairede kullandığımız masamızın ayaklarından biri zarar görmüştü. Biz de bu masanın ayağının tamir edilebilir olduğunu düşünerek bunun nasıl ve kim tarafından uygun bir şekilde tamir edilebileceğini araştırmaya başladık. Açıkçası Wilio ile tanışıklığımız da bu araştırmalarımız sonucunda karşımıza çıkmış oldu.

Genellikle bu tarz işlerde insanlar güvenebilecekleri ve emeklerinin kalitesini daha önceden iş yaptırdığı kişilerin bildiği ustalara yaptırmak isterler. En azından işin kaliteli olması ve mümkün mertebe sorun yaşamamak için insanların bunu istemeleri de oldukça doğaldır. Nitekim biz de benzer şekilde bir usta arayışına girmek yerine bunu internet üzerinden halledip halledemeyeceğimize baktık ve Wilio ile karşılaştık.

Wilio benzeri farklı uygulamalar elbette ülkemizde hizmet vermeye devam ediyorlar. Ancak Wilio’yu onlardan ayıran oldukça güçlü bir özelliği bulunuyor. O da Wilio’ya kayıtlı ustaların çok hızlı bir şekilde hizmet verme taahhüdünde bulunarak uygulamaya kayıt olmaları. Yani eğer bir ustanın Wilio’da olduğunu görüyorsanız onun sizin talebinize olumlu ya da olumsuz hızlı bir şekilde cevap vereceğini rahatlıkla düşünebilirsiniz.

Öncelikle Wilio’yu kullanmak isteyenler için uygulamayı mobil üzerinden kullanmanın oldukça pratik olduğunu söyleyelim. Nitekim biz de o şekilde yaptık. Android bir cihaza indirdiğimiz Wilio uygulaması üzerinden önce sisteme kaydımızı yaptık. Kaydı yapmak da oldukça basit. İsterseniz sadece Google veya Facebook hesabınız kullanarak da kolayca sisteme kaydolabiliyor ve hızlıca kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ardından ihtiyacınızı gidermek için gerekli olan ustayı bulmak için çalışmalara başlayabiliyorsunuz. Bunun için elbette iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden ilkinde iş ilanı verebiliyorsunuz. İkinci yöntemde ise sizin ihtiyacınıza yönelik müsaitliği olan ustaları doğrudan ilgili kategorisinde arama yaparak bulabiliyorsunuz. Wilio uygulamasını kullanarak bu şekilde arama yapmanın bir diğer avantajı da uygulama kullanımı esnasında eğer uygulamanın konumunuza erişme izni verirseniz uygulamayı kullanırken sizin konumunuzu kullanan uygulamanın size en yakın profesyonelleri göstermesini uygulama sağlayacaktır. Bu şekilde de size en yakın müsait ve Wilio’yu kullanan ustayı bularak ihtiyacınızı kısa süre içerisinde halletmesini sağlayabileceksiniz.

Biz de benzer şekilde ilerledik. Ancak biz hem uygulamanın dinamiklerini anlayabilmek için hem de ilan vererek daha hızlı usta bulabileceğimiz düşündüğümüz için Wilio’da ilan ile aradığımız ustaya ulaşmayı denedik.

Önce ilanı verirken bize sorulan ayrıntıları yazdık. Bunlar arasında hangi kategoride ne ilanı verileceği ve ilanın başlığında hangi ifadelerin yer alacağı gibi ayrıntılardı.

Ardından ilana dair fotoğraf ya da isteğe bağlı olarak video ekleme bölümüne geldik. Bu bölüme de yapılacak işin fotoğraflarını ekledik. Buraya ne kadar detaylı ve ayrıntılı eklemeler yapılırsa işi yapacak ustanın işe dair o kadar çok bilgisi oluyor ve işi hızlı bir şekilde ilerletebiliyor. Bu nedenle ilan ile Wilio’da usta arıyorsanız ilanda mümkün olduğunca çok detay belirtmeye çalışın deriz.

İlanımızı yayınladıktan sonra Wilio, konumumuza yakın olan ustalara ilanı hızlı bir şekilde göstermeye başladı. Kısa süre içerisinde 2 ustadan mesaj aldık. Bize daha hızlı olan ve daha hızlı şekilde gelebileceğini söyleyen ustayla adresimizi paylaştık. Ardından ustanın aklında işe dair yer alan daha detaylı sorulara yanıt verdik. Bu kısım da oldukça önemli. Zira işi yapacak usta ile işe gelmeden önce tüm detayları konuşmanız işin daha hızlı bitirilmesi sonucunu veriyor. Nitekim biz de bu şekilde ilerlemeyi tercih ettik.

Sonuçtan oldukça memnunduk. Masamızın ayağı Wilio aracılığıyla bulduğumuz Halil Usta tarafından hızlı bir şekilde tamir edildi ve masa kısa süre içerisinde hazırdı. Yapılması gereken tek şey masanın ayağının masaya tekrar monte edilmesiydi. Bu da Halil Usta’nın çabası ile hızlı bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

Wilio ile yaşadığımız bu deneyimin bizim için en iyi yanı şüphesiz hızlı bir şekilde sorunumuza çözüm bulmak oldu. Bununla birlikte fiyatın usta ile anlaşarak bulunması ve Wilio’nun doğrudan kullanıcıdan bir ücret talep etmemesi de bir diğer avantajı. Ayrıca site üzerinden ödeme yapılmıyor ve anlaşılan fiyat üzerinden ödeme doğrudan ustaya yapılıyor. Bu konuda bir sorun yaşanması halindeyse Wilio’ya konu bildirilebiliyor. Wilio, kendisine ödeme konusunda yapılan şikayetlerde oldukça hassas davranıyor.

Wilio’nun artıları ve eksileri

Tüm bu deneyimin ardından Wilio kullanımı ile ilgili karşı karşıya kaldığımız artı ve eksileri ayrı bir başlık altında şu şekilde belirtebiliriz.

Wilio avantajları

  • Wilio, müşteri kısmında onu kullanan ve kullanacak kişiler için daima ücretsiz şekilde hizmet veren bir uygulamadır. Wilio’ya kaydolan ve onu kullanmaya devam eden müşterilerden uygulama var olduğu müddetçe ödeme talep etmemeyi taahhüt etmiştir.
  • Wilio’da hizmet vermeye devam eden ustalar, Wilio’ya kaydolmak ve burada ilgili kategoride hizmet verebilmek için usta olduklarını belgelemek zorundadırlar. Yani bir kişi Wilio’da anlamadığı bir işin ustalığını yapamaz. Zira Wilio’ya hizmet sağlayıcı olarak kaydolabilmek için o hizmetin profesyoneli olduğu kanıtlanmalıdır.
  • Wilio’ya yönelik Avrupa’daki kullanıma yönelik istatistiklere göre Slovakya Wilio’da açılan taleplerin %70’inin ilk 5 dakika içerisinde cevaplandığı görülmüştür. Bu oran bu tip hizmet sunan bir firma için muazzam bir seviyedir ve bu konuda Wilio’nun oldukça başarılı olduğunu şüphesiz söyleyebiliriz.

Wilio’nun bir diğer önemli avantajı ayrıca burada belirtmek istediğimiz alanında iyi ustaları seçme şansını kullanıcıya sunmasıdır. Zira Wilio ile alanında uzman ustaları seçerken ustalar hakkında yapılmış yorumlara bakma şansınız bulunuyor. Yani daha önce Wilio’da hizmet vermiş ve hizmet alan tarafından değerlendirilmiş ustaların hizmet kalitelerine yönelik değerlendirmelere bakarak bir ustadan hizmet alıp almayacağınıza karar verebiliyorsunuz. Ayrıca hizmet tamamlandıktan sonra usta da yine kullanıcı tarafından değerlendirilebiliyor.

Wilio bu alanda da farkını ortaya koymayı başaran bir platform. Wilio’nun bu anlamda çok geniş bir kategori portföyü ve hizmet verilen her alanda %100 kaliteli hizmet verme hedefi bulunmaktadır. Dolayısıyla alanında kötü olan ve kaliteli hizmet sunamayan usta profilleri bu değerlendirme sistemi sayesinde Wilio’da barınamamaktadırlar.

Bütün bunları bir arada değerlendirince Wilio’dan ihtiyacınız olan bir hizmeti almanız hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kendi kullanımımız sonucunda yaptığımız değerlendirme de şüphesiz bu şekilde gerçekleştirildiğini bize sonuna kadar göstermiş oldu.

Bir yorum bırakınız...

*

instagram foto

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Sorununun Sebepleri

Dünya’nın en popüler uygulamaları arasında yer alan Instagram, diğer uygulamalar için bünyesinde çeşitli hataları barındırır. Instagram fotoğraf yüklenmiyor diyen kullanıcılar da bu hatalara sebep ...
X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...