Facebook Profiline Bakanları Gerçekten Görebilir misiniz? | Sonsuz Teknoloji Facebook Profiline Bakanları Gerçekten Görebilir misiniz? | Sonsuz Teknoloji

Facebook Profiline Bakanları Gerçekten Görebilir misiniz?

facebook profil

Kullanıcıların Facebook hakkında sorduğu en büyük sorulardan biri, profilimizi kimlerin görüntülediğini görüp göremediğidir. Aslında, arama sonuçlarına hızlı bir bakış, bu bilgileri görmenize izin veren düzinelerce uygulama vardır. Ama onlar doğru mu? Facebook profilinizi kimin görüntülediğini bilmek için gerçekten bir yol var mı?

Facebook Profilinize Kim Bakıyor?

Bu en eski ve en yaygın Facebook efsanelerinden biri olmasına rağmen, birçok kullanıcı halen görebileceğine umutlu. Ama Facebook’un resmi cevabı: Hayır, Facebook profilinizi kimin görüntülediğini kontrol etmenin bir yolu yok.

Facebook bunu yardım merkezi sitesinde yanıt olarak doğruladı: “Hayır, Facebook, kullanıcıların profillerini kimin görüntülediğini izlemesine izin vermiyor. Üçüncü taraf uygulamaları da bu işlevselliği sağlayamıyor. ”

Facebook’un izlediği birçok şey var; Facebook konumunuzu, göz atma geçmişinizi ve diğer çeşitli alışkanlıklarınızı izler. Facebook kullanıcıların birbirlerini takip etmesi için bu bilgileri izlemiyor. Bunu şirketin reklam platformu için yapıyor. Bu nedenle, bu bilgilere kullanıcıların göz atma imkanı yoktur. Facebook, bu bilgileri herhangi bir uygulama veya herkese açık kaynak kodu aracılığıyla sunmaz.

Facebook Profilinizi Görüntüleyenleri Görme

Cambridge Analytica skandalı, uygulamalar aracılığıyla ne kadar bilgi toplanabileceğine odaklandı. Facebook birçok tehlikeli uygulamaya boğuldu ve facebook veri çalmak için popüler bir araçtır.

En iyi durum senaryosu , bu uygulamaların verilerinizi reklam şirketlerine satmak için kullanmasıdır. En kötü durum, uygulamaların aslında kötü amaçlı yazılımları gizlemesidir. Son durum özellikle endişe vericidir, zira kötü amaçlı yazılım kredi kartı bilgilerine ve diğer hassas verilere erişmek için kullanılabilir. Her iki durumda da, bu uygulamaların hiçbiri meşru değildir. Facebook, bu özelliği sunduğunu iddia eden herhangi bir uygulamayı bildirmenizi önerir.

Facebook’ta uygulama izinlerini nasıl iptal edeceğiniz ve Facebook hesabınız saldırıya uğradığında ne yapacağınız konusunda kılavuzumuzu okuyun.

Facebook’ta Hangi Verileri Görebiliyorsunuz?

Facebook, profilinizi kimlerin görüntülediğini görmenize izin vermezken, profiliniz hakkında edinebileceğiniz başka bilgiler de vardır. Ancak bu, üçüncü taraf uygulamaları değil, Facebook web sitesindeki yerel araçlarla yapılır. Bazı bilgileri genel bir bakış için birkaç Facebook aracını kullanabilirsiniz. Arkadaşlık aracını kullanabilirsiniz. Bu araca arkadaşınızın profil sayfasını ziyaret edip mesaj simgesinin yanındaki açılır menüyü tıklayarak erişebilirsiniz. Arkadaşlık geçmişinizi ve eski özellikleri görme seçeneğini göreceksiniz.

“Arkadaşlığa bakın” sayfası, ortak etiketli fotoğraflarınızı, duvar gönderilerinizi ve arkadaşlık geçmişinizi toplar. Sayfadaki bilgi miktarı arkadaştan arkadaşa farklılık gösterecektir.

Facebook Etkinlik Günlüğü; Facebook’ta kişisel aktiviteniz hakkında bilgi görmek istiyorsanız, etkinlik günlüğünüzü ziyaret edebilirsiniz. Bu günlüğe Facebook araç çubuğundaki sağ üst menüden erişilebilir. Burada beğenilerin, yayınların, etiketlerin ve diğer bilgilerin bir özetini göreceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...