Facebook Profiline Bakanları Gerçekten Görebilir misiniz? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Facebook Profiline Bakanları Gerçekten Görebilir misiniz?

facebook profil

Kullanıcıların Facebook hakkında sorduğu en büyük sorulardan biri, profilimizi kimlerin görüntülediğini görüp göremediğidir. Aslında, arama sonuçlarına hızlı bir bakış, bu bilgileri görmenize izin veren düzinelerce uygulama vardır. Ama onlar doğru mu? Facebook profilinizi kimin görüntülediğini bilmek için gerçekten bir yol var mı?

Facebook Profilinize Kim Bakıyor?

Bu en eski ve en yaygın Facebook efsanelerinden biri olmasına rağmen, birçok kullanıcı halen görebileceğine umutlu. Ama Facebook’un resmi cevabı: Hayır, Facebook profilinizi kimin görüntülediğini kontrol etmenin bir yolu yok.

Facebook bunu yardım merkezi sitesinde yanıt olarak doğruladı: “Hayır, Facebook, kullanıcıların profillerini kimin görüntülediğini izlemesine izin vermiyor. Üçüncü taraf uygulamaları da bu işlevselliği sağlayamıyor. ”

Facebook’un izlediği birçok şey var; Facebook konumunuzu, göz atma geçmişinizi ve diğer çeşitli alışkanlıklarınızı izler. Facebook kullanıcıların birbirlerini takip etmesi için bu bilgileri izlemiyor. Bunu şirketin reklam platformu için yapıyor. Bu nedenle, bu bilgilere kullanıcıların göz atma imkanı yoktur. Facebook, bu bilgileri herhangi bir uygulama veya herkese açık kaynak kodu aracılığıyla sunmaz.

Facebook Profilinizi Görüntüleyenleri Görme

Cambridge Analytica skandalı, uygulamalar aracılığıyla ne kadar bilgi toplanabileceğine odaklandı. Facebook birçok tehlikeli uygulamaya boğuldu ve facebook veri çalmak için popüler bir araçtır.

En iyi durum senaryosu , bu uygulamaların verilerinizi reklam şirketlerine satmak için kullanmasıdır. En kötü durum, uygulamaların aslında kötü amaçlı yazılımları gizlemesidir. Son durum özellikle endişe vericidir, zira kötü amaçlı yazılım kredi kartı bilgilerine ve diğer hassas verilere erişmek için kullanılabilir. Her iki durumda da, bu uygulamaların hiçbiri meşru değildir. Facebook, bu özelliği sunduğunu iddia eden herhangi bir uygulamayı bildirmenizi önerir.

Facebook’ta uygulama izinlerini nasıl iptal edeceğiniz ve Facebook hesabınız saldırıya uğradığında ne yapacağınız konusunda kılavuzumuzu okuyun.

Facebook’ta Hangi Verileri Görebiliyorsunuz?

Facebook, profilinizi kimlerin görüntülediğini görmenize izin vermezken, profiliniz hakkında edinebileceğiniz başka bilgiler de vardır. Ancak bu, üçüncü taraf uygulamaları değil, Facebook web sitesindeki yerel araçlarla yapılır. Bazı bilgileri genel bir bakış için birkaç Facebook aracını kullanabilirsiniz. Arkadaşlık aracını kullanabilirsiniz. Bu araca arkadaşınızın profil sayfasını ziyaret edip mesaj simgesinin yanındaki açılır menüyü tıklayarak erişebilirsiniz. Arkadaşlık geçmişinizi ve eski özellikleri görme seçeneğini göreceksiniz.

“Arkadaşlığa bakın” sayfası, ortak etiketli fotoğraflarınızı, duvar gönderilerinizi ve arkadaşlık geçmişinizi toplar. Sayfadaki bilgi miktarı arkadaştan arkadaşa farklılık gösterecektir.

Facebook Etkinlik Günlüğü; Facebook’ta kişisel aktiviteniz hakkında bilgi görmek istiyorsanız, etkinlik günlüğünüzü ziyaret edebilirsiniz. Bu günlüğe Facebook araç çubuğundaki sağ üst menüden erişilebilir. Burada beğenilerin, yayınların, etiketlerin ve diğer bilgilerin bir özetini göreceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...