Facebook Videoları Nasıl İndirilir? | Sonsuz Teknoloji

Facebook Videoları Nasıl İndirilir?

facebook-vide

Facebook’da Youtube kadar olmasa da video paylaşımları yapılmaktadır. Peki Facebook’a yüklenen videoları nasıl indireceğiz. Sizin için 4 alternatif indirme yöntemi hazırlandı

1- FBVIDEOX

Facebook Video indir

FBVIDEOX kullanmak için sadece internet bağlantınızın olması yeterli. Beğendiğiniz Video URL’sini kutucuğa yapıştırıyorsunuz ve istediğiniz video saniyeler içinde bilgisayarınıza iniyor. Facebook video indirme ile alakalı en basit ve etkili yöntemlerin başında olan FBVIDEOX çok kullanışlı olması sebebiyle ilk sırada paylaşıyoruz.  FBVIDEOX’in bunun dışında güzel bir özelliği daha var. Eklentiyi Chrome tarayıcınıza indirdiğiniz takdirde izlediğiniz Facebook videolarında doğrudan indirme simgesi görünecek ve tek tıkla istediğiniz videoyu kopyala yapıştır yapmadan download edebileceksiniz.

FBVIDEOX resmi internet sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

2- Google Chrome

Chrome web tarayıcısına sahipseniz.  Chrome Web Mağazasından “facebook video” diye arama yaptarak bir çok facebook video indirme eklentisi bulunmaktadır. İstediğinizi Chrome’a ekleyerek indirme yapabilirsiniz. Eklenti yaptıktan sonra Facebook’un olduğu video sayfasını yenilediğiniz de genel itibari ile videonun sağ üst köşesinde “Download” simgesi veya yazısı belirir. Tıklama yaptığınızda video inecektir. Bir çok eklenti bulunmaktadır. Deneme yaparak istediğiniz eklentiyi kullanabilirsiniz.

Chrome kullanamıyorsanız alternatif olarak yapabileceğiniz yöntemlerde vardır.

3- Fbdown.net

fbdown.ne sitesinde indirme yapmanıza izin vermektedir. Ancak bu işlem bira zaman alacak bir işlemdir.

 

fbdown-private

 

İlk etapta  bu adrese gidin. Yeni bir sekmede, Facebook’a giriş yapın ve indirmek istediğiniz videonun sayfasına gidin.Windows kullanıyorsanız, Ctrl + U tuşlarına basın. Mac kullanıyorsanız, Command + Option + U tuşlarına basın. Bu kısayol web sayfasının kaynak kodunu gösterir. Bu sayfayı “CTRL+A” diyerek hepsini seçin. Kopyaladığınız kaynak kodunu FBDown.net’deki en alttaki kutuya kopyalayın. Sownload dedikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır.

face2

 

Facebook’ta videonun üzerine sağ tıklayarak “video internet adresini (URL) göster”i tıklayın. Hemen üst kısımda video URL bağlantısı çıkacaktır. Bağlantıyı kopyalayın yukarıda gözüken URL’ye Facebook video’dan kopyaladığınız url’yi yapıştırın ve “Download Video in Normal Quality”i tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

4- Downloadvideosfrom

Downloadvideosfrom, sitesinden çok pratik bir şekilde video indirme yanında mp3 ses dosyası olarak da indirme imkanı vermektedir.

face3

Facebook’ta videonun üzerine sağ tıklayarak “video internet adresini (URL) göster”i tıklayın. Hemen üst kısımda video URL bağlantısı çıkacaktır. Bağlantıyı kopyalayın yukarıda gözüken URL’ye Facebook video’dan kopyaladığınız url’yi yapıştırın. Altta gözüken seçeneklerden indirmek istediğiniz “indir MP3”, “İndir MP4″ ve İndir MP4 HD” formatlarından birini seçerek indirme işlemine başlayabilirsiniz.

 

  1. Avatar
    JustaTee
    16:30 8 Kasım 2020 16:30

    Teşekkür ederim makale harika görünüyor. Ancak https://sfull.net/ web sitesinin kullanımının çok kolay olduğunu görüyorum. Full HD 4K kalitesinde çok hızlı indirme süreleri ile indirebilir, bu site üzerinden Facebook’tan dilediğiniz videoyu indirebilirsiniz. İyi şanslar.

Bir yorum bırakınız...

*