PlayStation'da PSN Adını Değiştirme | Sonsuz Teknoloji

PlayStation’da PSN Adını Değiştirme

psn isim değiştirme

Sony, 2006 yılında PlayStation Network’ü (PSN) hizmetini başlattı. İnsanlar ağ üzerinden oyunlar oynamaya başladı ve herkes kendine çevrimiçi kimliklerini PSN ile belirledi. Herkes PSN adını verirken sonradan tekrardan değiştirebileceğini düşünüyordu. Ancak durum öyle değildi PSN adını birkez aldıktan sonra değiştirilmiyordu. Bu sebepten bir çok kişi istemediği adı kullanmak zorunda kaldı.

Ekim 2018’de Sony,  PSN adının değiştirebileceğini açıklamıştı. PSN adı değiştirme seçeneği başlangıçta PlayStation Önizleme Programının bir parçası olarak beta sürümünde başlatıldı, ancak artık PSN adını değiştirme herkes tarafından kullanılabilir.

PS4’de PSN Adı Nasıl Değiştirilir?

PS4’de PSN adını değiştirmek için “Ayarlar”a gidin , ardından” Hesap Yönetimi> Hesap Bilgileri> Profil> Çevrimiçi Kimlik”i seçin . Seçtiğiniz yeni bir PSN adını veya önerilerden bir adı girin ve ardından değişikliği tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Çevrimiçi Kimliğinizin yanındaki “Düzenle” düğmesini seçin ve istediğiniz yeni bir PSN adı girin. Son olarak, değişikliği tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

PSN adınızı değiştirmek eskisini kaybettiğiniz anlamına gelmez. PlayStation Desteği ile iletişime geçerek eski bir PSN adına geri dönebilirsiniz. Arkadaşlarınızın değişikliği fark etmelerine yardımcı olmak için eski PSN adınızı 30 gün boyunca yeni PSN adınızın yanında da görüntüleyebilirsiniz.

PSN Adı Nasıl Değiştirmenin Oyunlar için Riski Var mı?

Ne yazık ki, PSN adınızı değiştirmek bazı risklerle birlikte gelir. 1 Nisan 2018’den sonra piyasaya sürülen oyunlar bu özelliği desteklerken, eski oyunlar desteklemiyor. Ve bazıları kritik sorunlara neden olabilir. Sony, PSN adını değiştirme aşamsında test edilmiş oyun listesinin kontrol edilmesini öneriyor.

PSN Adı Kaç Kez Değiştirilebilir ve Ücretli midir?

PSN adınızı bir kez ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz, ancak bundan sonra, tüm sonraki ad değişiklikleri size maliyeti olacaktır. PlayStation Plus aboneleri 4,99 dolar, herkes 9,99 dolar ödeyecek. Bu nedenle PSN adınızını ilk yaptığınızda doğru şekilde değiştirilmesini sağlamak iyi bir fikir olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*