Fortnite 9.40 Güncellemesindeki Yenilikler Neler? | Sonsuz Teknoloji

Fortnite 9.40 Güncellemesindeki Yenilikler Neler?

fortnite güncelleme

 

Son yılların popüler battle royale oyunlarından Fortnite’ın yeni güncellemesi 9.40 yayınlandı. Bu güncelleme de pek çok değişiklik yer alıyor. Geçtiğimiz birkaç yıldır hayatta kalma oyunları oldukça çok sayıda oyuncu kitlesine sahip. Bu alanda çok fazla oyun piyasaya sürüldü ve Fortnite da bunlardan biri. Epic Games tarafından yayınlanan ve her geçen gün daha fazla geliştirilen oyun için şimdi yeni bir güncelleme yayınlandır. Bu güncelleme ile birlikte gelen yeniliklere birlikte göz atalım.

Son Güncellemeyle Getirilen Yenilikler

Oyuna gelen son güncelleme ile oyuncular, taktiksel pompalı tüfeğin “efsanevi” ve “destansı” adlı iki farklı çeşidini kullanabilecekler. Bu silah, saniyede 1,5 atış yapabiliyor ve 8 mermi alabiliyor. Yakın mesafeli çatışmalarda oyunculara yardımcı olacak silah, oyunun birçok bölgesinde bulunabilecek.

Bu yeniliğin yanında oyunda pek çok problem giderildi ve iyileştirmeler yapıldı. Artık oyuncun elindeki silahlar düşmeyecek ve oyundaki tek kullanımlık malzemeler oyuncuda mevcut değilde bulunmuşsa, eşya otomatik olarak alınabilecek. Oyunun sinir bozan problemlerinden biri olan gölge bombaları sorunlarıda düzelmiş durumda. Eskiden oyuncular gölge bombası attıktan sonra bazı açılardan duvarlardan zıplayamıyordu. Bunun yanında, gölge bombasına maruz kalan oyuncular araç içindeyken bombanın etkisi geçsede gölge hali devam ediyordu. Bu sorunlardan yeni güncelleme ile birlikte ortadan kalmış durumda.

Sorun gidermeler dışında fortnite oyununa bazı performans iyileştirmeler de yapıldı. Bu iyileştirmeler Çelik Halat ve Fondip Fıçısı’nı içeriyor. Ayrıca oyunda ilk iniş anında çevre kaplamalarının daha hızlı yüklenebilmesi için, kazmaların yüklenme şekilleride iyileştirildi.

Bu güncelleme ile birlikte dikkat edilmesi gereken bir durum var. Güncelleme ile birlikte oyunun ses ayarlarında da değişikler yapıldı. Sesler artık etrafa daha doğal bir şekilde yayılacak. Yani ses kasma stratejilerinde değişiklik yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*