Google Çeviri Çevrim Dışı Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Google Çeviri Çevrim Dışı Nasıl Kullanılır?

Google translate çeviri

Google Translate, çeviri için başvurduğumuz kullanışlı bir araçtır. Google Translate, İnternet olan yerlerde kullanmak harikadır, ancak Google Translate’e yurt dışında İnternet paketi pahalı olacağından veya İnternet sorunu yaşadığınız alanlarda ihtiyacınız olduğunda çeviriyi kullanmak sorun olabilir. Google Translate’i Türkçe dil paketinin de içinde olduğu 59 dil paketini indirerek çevrim dışı kullanmak mümkündür.

Google Çeviri Dilleri Nasıl İndirilir?

google çeviri (2)Android cihazınızda Google Çeviri uygulamasını açın ve uygulamanın en üstünde görünen dillerden birini tıklayın.

google çeviri (3)

Bu, uygulamayı kullanarak çeviri yapmak için kullanılabilecek tüm dilleri içeren bir sayfa açacaktır. Çevrimdışı kullanım için indirilebilen dillerin yanında bir indirme simgesi bulunur.

google çeviri (4)

İndirme simgesine tıklayın ve indirme işlemini başlatın.  Google Çeviri, indirmenin telefonunuzda ne kadar yer alacağını size bildirir. “İndir” düğmesine dokunun. Çevrimdışı kullanım için indirdiğiniz dillerin yanında bir onay işareti bulunur.

google çeviri (1)

Çevrimdışı dilleri kurmanın başka bir yolu ve mevcut dillerin tam listesini görmek için sol üst köşeden üç çizgi işareti olan Menü’ye > Çevrimdışı Çeviri seçeneğine dokunun. İndirilebilir dillerin tam listesini görürsünüz.

Google Çeviri Dilleri Nasıl Silinir?

Artık çevrimdışı çeviriye ihtiyacınız yoksa veya telefonunuzda alan açmak istiyorsanız, Google Çeviri’yi açın ve yukarıda anlatıldığı şekilde diller listesini görüntüleyin.

google çeviri (5)

Kaldırmak istediğiniz dilin yanındaki çöp kutusu işaretine dokunun. İndirmeyi kaldırmak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu açılır. Kaldır’a dokunun.

Bir yorum bırakınız...

*