Google Cloud ve Google Drive Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Cloud ve Google Drive Arasındaki Fark Nedir?

drive cloud

Google Cloud Platform, Google tarafından sağlanan ve doğrudan Google’ın kendi altyapısında bulunan verileri kaydetmenize ve değiştirmenize olanak sağlayan bir geliştirici hizmetidir. Google Drive ise kişisel dosyaları depolamak için kullanılır ve Google tarafından sunulan tüm farklı kişisel hizmetlerinizde 15 GB’a kadar ücretsizdir. Google Cloud’a kıyasla, veri sıkıştırması veya veri şifrelemesi yoktur. Google Cloud gibi gelişmiş depolama katmanları yoktur.

Google Cloud nedir?

Google Cloud Platform, bulut depolamada barındırılan uygulamaları yazmak, oluşturmak ve dağıtmak için Google tarafından sunulan bir genel bulut bilgi işlem hizmetleri paketidir. Kullanıcılara uygulamalar gelişritmek için birçok yeni yollar sunar. Geliştiricilere, yönetilen hizmetleri kullanarak mevcut sorunları çözme konusunda hizmet sunar. Google Cloud Platform, tarihteki en büyük ve en başarılı web servislerinden bazılarını çalıştıran onlarca yıllık deneyimin ürünüdür. Google’ın dahili olarak kullandığı altyapının aynısını kullanıyor ve güvenilirlik ve güvenlik GCP’nin temel altyapısına derinlemesine entegre olan temel özelliklerden bazılarıdır. Google Cloud, Google’ın kendi altyapısını kullanarak bulutta veri depolamak için kullandığı çevrimiçi dosya depolama hizmetidir.

Google Drive nedir?

Google Drive, Google tarafından geliştirilen dosya depolama ve senkronizasyon için popüler ve ücretsiz bir bulut depolama çözümüdür. Bugün, Google Cloud depolama alanının en üstüne kurulmuş en güvenilir bulut depolama sağlayıcılarından biridir.

Google Drive, Google’ın genel normal kullanıcıların dosya depolaması için sunduğu hizmetidir. Bulut teknolojisini kullanarak her yerde ve her zaman dosya depolama ve erişme imkanı ve kolaylığı sağlar. Kullanıcılar depolanan verilerine her yerden erişebilir ve diğer Google Drive kullanıcılarıyla paylaşabilir. Ayrıca, belgeler ve elektronik tablolar oluşturmak için ücretsiz web tabanlı uygulamalara erişim sunar. Gmail veya Google Dokümanlar için varsayılan depolama görevi görür ve kişisel bilgisayarınızdan buluta veri aktarmanın kolay ve rahat olmasını sağlar. Diğer Google hizmetleriyle verimli bir şekilde uyumlu çalışır.

Özetle

Google Drive, Google’ın normal kullanıcıları için, bulutta veri depolayabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Google Cloud ise geliştiriciler için tasarlanmış depolama ve uygulama hizmeti geliştirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...