Google Cloud ve Google Drive Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Cloud ve Google Drive Arasındaki Fark Nedir?

drive cloud

Google Cloud Platform, Google tarafından sağlanan ve doğrudan Google’ın kendi altyapısında bulunan verileri kaydetmenize ve değiştirmenize olanak sağlayan bir geliştirici hizmetidir. Google Drive ise kişisel dosyaları depolamak için kullanılır ve Google tarafından sunulan tüm farklı kişisel hizmetlerinizde 15 GB’a kadar ücretsizdir. Google Cloud’a kıyasla, veri sıkıştırması veya veri şifrelemesi yoktur. Google Cloud gibi gelişmiş depolama katmanları yoktur.

Google Cloud nedir?

Google Cloud Platform, bulut depolamada barındırılan uygulamaları yazmak, oluşturmak ve dağıtmak için Google tarafından sunulan bir genel bulut bilgi işlem hizmetleri paketidir. Kullanıcılara uygulamalar gelişritmek için birçok yeni yollar sunar. Geliştiricilere, yönetilen hizmetleri kullanarak mevcut sorunları çözme konusunda hizmet sunar. Google Cloud Platform, tarihteki en büyük ve en başarılı web servislerinden bazılarını çalıştıran onlarca yıllık deneyimin ürünüdür. Google’ın dahili olarak kullandığı altyapının aynısını kullanıyor ve güvenilirlik ve güvenlik GCP’nin temel altyapısına derinlemesine entegre olan temel özelliklerden bazılarıdır. Google Cloud, Google’ın kendi altyapısını kullanarak bulutta veri depolamak için kullandığı çevrimiçi dosya depolama hizmetidir.

Google Drive nedir?

Google Drive, Google tarafından geliştirilen dosya depolama ve senkronizasyon için popüler ve ücretsiz bir bulut depolama çözümüdür. Bugün, Google Cloud depolama alanının en üstüne kurulmuş en güvenilir bulut depolama sağlayıcılarından biridir.

Google Drive, Google’ın genel normal kullanıcıların dosya depolaması için sunduğu hizmetidir. Bulut teknolojisini kullanarak her yerde ve her zaman dosya depolama ve erişme imkanı ve kolaylığı sağlar. Kullanıcılar depolanan verilerine her yerden erişebilir ve diğer Google Drive kullanıcılarıyla paylaşabilir. Ayrıca, belgeler ve elektronik tablolar oluşturmak için ücretsiz web tabanlı uygulamalara erişim sunar. Gmail veya Google Dokümanlar için varsayılan depolama görevi görür ve kişisel bilgisayarınızdan buluta veri aktarmanın kolay ve rahat olmasını sağlar. Diğer Google hizmetleriyle verimli bir şekilde uyumlu çalışır.

Özetle

Google Drive, Google’ın normal kullanıcıları için, bulutta veri depolayabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Google Cloud ise geliştiriciler için tasarlanmış depolama ve uygulama hizmeti geliştirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Bir yorum bırakınız...

*

Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...