Google Currents Nedir? ∞

Google Currents Nedir?

Google-currents

Google Currents, kuruluşlar adına dijital pano görevini gerçekleştiren bir uygulama şeklidir. Google Currents sayesinde kurumsal bir iletişim ve paylaşım ağı oluşturulur. Uygulama içinde yer alan farklı kontrol sekmeleri sayesinde iş akışına dair detaylar paylaşılırken, işe uygun olmayan içerikler yöneticiler tarafından kontrol edilebilir.

Google Currents Nasıl İndirilir?

Google Currents uygulamasını indirmek için telefon veya tablet üzerinden Apple, Play Store mağazalarına giederek “Google Cuurents” olarak aratmanız yeterlidir. İndirme işlemi ardından ise; uygulama içinden ‘’ abonelik ekle’’ sekmesine giriş yaparak, G Suite paket tanımlaması yapılmalıdır.

Google Currents İle Neler Yapılır?

Google Currents ile yapılabilecek işlemler:

 • Şirket içi çalışanların birbirleri ile daha rahat iletişim kurabilmeleri sağlanır.
 • Google Drive üzerinden gerekli dosyalar akış alanında paylaşılabilir.
 • Google Current ile çalışanlar arası kesintisiz iletişim ağı yaratılır.
 • Google Current bireyler için değil şirketler için tasarlanmış özel modeli kapsamında birden fazla kişinin, iş paylaşımlarına yorum yapabilmesine olanak sağlar.

Google Currents Nasıl Kullanılır?

Google Currents kullanmak için uygulananlar:

 • Google Currents indirme ve uygulama içine girme aşamaları ardından ‘’akış’’ bölümüne erişim sağlanır.
 • Bu alanda akışların tümü yöneticiler tarafından oluşturulur.
 • Akış sekmesinde çalışanların yıllık performansları, üzerine çalışma gerçekleştirilen tanıtım ve kampanyalar eklenir.
 • İkinci adımda ise akışlar bölümünde yer alan gönderilere ‘’ etiket yönetme’’ sekmesinden tercih edilen etiketler atanır. Bu kapsamda kurum içinde çalışanların gönderilere erişimleri pratik hale getirilir.
 • Oluşturulan akış içindeki yorumlar beğenilebilir ve yorumlanabilir.
 • Meydana getirilen hesap üzerinden diğer hesaplar ve ya topluluklar, akış sekmesine eklenerek takip edilir.
 • Gurupları takip için ise akışa eklenen gönderilerin kimler tarafından görüntülendiği ‘’içeriği denetle’’ sekmesinden takip edilir.

Google Currents Ücretsiz Mi?

Google Currents uygulama kullanımı ücretsiz değildir. Bu uygulama hizmeti bireysel kullanımlar yerine şirket kullanımları için ücretli olarak sunulur. İkinci başlık altında işlenen uygulama yükleme aşaması ardından, uygulama içinde ekrana bilgisi yansıyan paketlerden her hangi biri satın alınarak uygulama kullanılır.

Bu kapsamda G Suite, Business veya Enterprise paketlerinden biri tercih edilir. Deneme yapmak isteyen kullanıcılar ise bu paketlerden her hangi birini satın almadan 14 gün boyunca ücretsiz olarak sistemi deneyebilirler.

 1. İsmail
  22:44 5 Ocak 2021 22:44

  Google Currents in en sevdiğim özelliği uygulama size preimium hissi tattırıyor resmen ve bir diğeri ise drive üzerinden dosyaları aktarabiliyoruz.

 2. Basar
  14:29 6 Ocak 2021 14:29

  Sayfanız çok yararlı aradayım bilgileri burda buldum tesekkurler

Bir yorum bırakınız...

*