Google Drive'da Zip ve RAR Dosyaları Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Drive’da Zip ve RAR Dosyaları Nasıl Açılır?

google drive

Google Drive’da Zip veya RAR dosyalarının dosya içeriğinin önizlemesini görebilmek için dosyayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Eğerki ZİP ve RAR dosylarını Google Drive’da çok fazla kullanmanız gerekiyorsa bu oldukca zahmetli bir iştir.  ZIP Extractor adlı harici bir uygulama kullanarak ZİP ve RAR dosyalarını indirmeden içeriklerini görebilirsiniz.   Google Drive’da Zip ve RAR dosyalarının nasıl açılacağına daha yakından bakalım.

Google Drive’da Zip ve RAR Dosyalarını Ayıklamak

Google Drive, sıkıştırılmış dosyayı yüklemenize izin verir ancak, önizleme seçeneği imkanı sunmaz. Bu sorunu aşmak için ZIP Extractor adlı bir uygulama yüklemeniz gerekir. Bu uygulama hem GSuite kullanıcıları için hem GSuite app mağazasında hem de Chrome eklenti mağazasında yer alır.

ZIP Extractor For Google Drive – Google Drive G Suite için Zip Çıkarıcı

ZIP Extractor For Google Drive uygulamasını  yüklerken bazı izinler için sizden onay isteyecektir GSuite uygulaması güvenilir bir Google platformu olduğundan bunlar standart güvenlik izinleridir. Çok zaman almayan temiz bir kurulumdur. Eklenti olarak kurduğunuzda klasik eklentiler gibi tarayıcınızın sağ üst tarafında görünmeyecektir. Görüntülemekiçin aşağıdaki adımları takip edin.

zip extractor

Üçüncü taraf uygulaması Google Drive’a yüklendikten sonra, “Drive’ım -> Diğer -> ZİP Extractor’dan istediğiniz zaman kolayca bulabilirsiniz.

ZIP Extractor ana ekranına ulaşır ulaşmaz Google Drive’da bulunan birden çok sıkıştırılmış dosyanın bir listesini görürsünüz. Erişmeniz gereken sıkıştırılmış klasörü bulun. “Open Zip from Google Drive” ı tıklayın. Google Drive’da görüntülemeniz gereken tüm dosyaları seçerek dosyaları görüntüleyebilirsinz.

Bundan sonraki adımlarda Google Drive’daki bir klasördeki sıkıştırılmamış verilerin tümünü görüntüleyebileceksiniz. ZIP Extractor inanılmaz bir kalite, aynı zamanda parola korumalı sıkıştırılmış klasörleri ayıklayabilirsiniz. Parola yalnızca bilgisayarınızda ZIP dosyasını açmak için kullanılır ve asla ağ üzerinden gönderilmez.

Özet

Bir dosyayı sıkıştırmak, hassas verileri aktarmanın ve saklamanın en iyi yollarından biri olmaya devam ediyor. Google Drive, zip dosyası keşfetmenin yollarını kapsayan çeşitli özellikler üzerinde çalışırken, Zip Extractor gibi üçüncü taraf uygulamalar şu anda en iyi çözümdür.

Ayıklanan dosyaların çok fazla depolama alanı kaplayabileceğini de unutmayın, bu nedenle Google Drive’ınızdaki alanı sık sık temizlemeniz ve boşaltmanız gerekir .

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...