Google Görevler, G Suite ile Hizmet Verecek | Sonsuz Teknoloji

Google Görevler, G Suite ile Hizmet Verecek

google tasks

Google, Görevler uygulamasının 28 Haziran’da G Suite ana hizmetine dönüşeceğini açıkladı. Hatırlarsanız, Google Görevleri, yıllar içinde garip bir yerde Gmail’de yapılacaklar listesi uygulaması olarak hizmet veren ve güncelleme veya genişletme yolunda çok fazla olmayan bir hizmet olarak var olmuştur. Ancak, Nisan ayında, büyük Gmail güncellemesinin yanı sıra Google, sonunda Görevler’in, daha geniş ürün yelpazesi içinde birinci sınıf bir hizmet haline geleceğini duyurdu.

Bu, özel bir Görevler mobil uygulaması olduğu anlamına gelir. Ancak bundan daha fazlası, Görevler G Suite‘e entegre edildi. Bu, Gmail’den gelen bir e-postayı sürükleyerek bir yapılacaklar listesi öğesi oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, etkinlik tarihleri otomatik olarak Takvim’e eklenir.

Görevlerin tüm G Suite kullanıcılarına zaten uygun olduğu düşünüldüğünde, iş yazılımı ürün paketi içinde “temel hizmet” statüsü vermek, yüzeysel olarak çok değişmeyecektir. Ancak, Görevler’e artık Dokümanlar, Google Drive, Keep ve Gmail’in beğenilerinin yanı sıra eşit statüler verildiği anlamına geliyor.

Şirket, bir G Suite ana hizmet olarak mevcut G Suite sözleşmenizin kapsamında olacak ve diğer temel hizmetlerle aynı teknik destek ve hizmet düzeyi taahhütlerini sunacaktır.

Ayrıca, Görevler G Suite kullanıcılarına bir özellik olarak zaten sunulduğundan, tüm müşteriler için varsayılan olarak etkinleştirilecektir. Bu hizmet, normal yönetici kontrolleri aracılığıyla da devre dışı bırakılabilme yetkisi verilebilir.

Bir yorum bırakınız...

*