Google Haritalar'da Konum Geçmişinizi Görüntüleme ve Silme | Sonsuz Teknoloji

Google Haritalar’da Konum Geçmişinizi Görüntüleme ve Silme

google harita

Android telefonlarda “Konum” özelliğinizle Google Haritalar ile yaptığınız işlemlerde Google, bulunduğunuz yerleri kayıt altına alır. Bu kayıtları sizde, Google haritalarda görebilir ve bu kayıtları silebilirsiniz. Google’ın Zaman Çizelgesi özelliği, tüm bu bilgileri bir bakışta görmenizi ve tüm haritalar verilerinizin bir kopyasını indirmenize olanak sağlar.

Google Haritalar’da Kaydedilen Konum Verileri Nasıl Görülür ve Silinir?

Kayıtlı tüm Google hareketlerinizi telefonunuzdan veya webde görmek için Google Haritalar Zaman Çizelgesi’ni açın. Google Haritalar’a giderek Zaman Çizelgenize ulaşabilirsiniz. Bunun için hem Webden hem telefondan Google haritaları açın, sol üst kısımdan üç çizgi olan menüyü tıklayın. Buradan “Zaman Çizelgeniz” menüsü tıkladığınızda kayıtlı konum geçmişiniz var ise listelenecektir.

google zaman

Burada, bulunduğunuz yer hakkında pek çok bilgi göreceksiniz. “Konum” bilginiz kapalı ise ve Google haritaları kullanmıyorsanız bu liste boş olacaktır. Eğer kullanıyorsanız,  en çok ziyaret ettiğiniz yerlerin ve tüm kaydedilen seyahatlerin bir listesini göreceksiniz. Bağlantılara tıkladığınızda haritada yerler gösterilecektir. Silmek için her bir konumun yanında çöp kutusu işreti ile silebilirsiniz.

verileri indir

Google haritalarına kaydettiğiniz tüm verilerinizi indirmek için harita kısmının sağ altında Ayarlar işaretine gidin. Ayarlar> Tüm verilerinizin bir kopyasını indirin.

Ayarlar menüsünden “tüm konum geçmişinizi  sil” diyerek tüm geçmişi silebilirsiniz. İsterseniz listeden istediğiniz konum geçmişlerini silebilirsiniz.

Google ile ne kadar bilgi paylaştığınız konusunda rahatsızlık duyuyorsanız, Google Haritalar’ın yerine kullanabileceğiniz haritalar vardır. Alternatif haritalar için göz atınız.

 

Bir yorum bırakınız...

*