Yüksek Boyutlu PDF Dosyası Windows'ta Nasıl Sıkıştırılır? | Sonsuz Teknoloji

Yüksek Boyutlu PDF Dosyası Windows’ta Nasıl Sıkıştırılır?

pdf sıkıştırma

Bir belge, PDF olarak elinize ulaştığında belgeyi tarayan kişi gerekli minimize ayarları yapmadıysa, PDF dosyası gerektiğinden fazla yüksek boyutta olabilmektedir. Bu nedenle, PDF dosya boyutunu sıkıştırarak düşürmek isteyebilirsinz. Windows’da yerleşik bir PDF sıkıştırma aracı yoktur. PDF dosyasını sıkıştırmak için üçüncü taraf bir sıkıştırma aracı kullanmanız gerekir.

İnterenette çok fazla ücretsiz PDF sıkıştırma aracı bulabilirsiniz. Bizim size tavsiye edeceğimiz ücretsiz olarak sunulan “Free PDF Compressor” PDF dönüştürme aracıdır. Bu ücretsiz uygulama bir kaç yıldır var olan yeni bir araç olmasına karşın, PDF’yi Windows’ta sıkıştırmanın en kolay ve en hızlı yollarından biridir.

Free PDF Compressor nasıl kullanılır?

free pdf compressor

 • Free PDF Compressor penceresinde, dosyanızı seçmek için “PDF File” seçeneğinin yanındaki “Browse” düğmesine tıklayın .
 • “Output File” kutusunda sıkıştırılmış dosya için bir konum ve dosya adı girin.

free pdf compressor settings

 • “Settings” bölümünün altında, PDF dosyanızın tercih edilen kalitesini ayarlayabilirsiniz.
 • “Screen” en düşük kalitedir. Kalite arttıkça PDF dosya boyutu da artacaktır.
 • Kullanmak istediğiniz kalite düzeyini seçin, ardından PDF sıkıştırmaya başlamak için “Compress”e basın.
 • Free PDF Compressor dosya sıkıştırması tamamlandığında sizi uyaracaktır. Ok diyerek işlemi bitirin.

Free PDF Compressor, sıkıştırılmış dosyayı orijinalinden ayrı bir dosya olarak kaydettiğinden, sıkıştırılan dosyadan memnun olmazsanız, işlemi daha yüksek kalitede deneyebilirsiniz.

Online PDF Sıkıştırma Hizmetleri

PDF dosyasını sıkıştırmak için yazılım indirmek istemiyorsanız, bunun yerine çeşitli çevrimiçi PDF sıkıştırma hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Bu hizmetlerin kullanılması, dosyanın uzak bir sunucuya yüklenmesi demektir. Bu da, kişisel veriler içerebilecek bir belge için ciddi bir güvenlik riski oluşturur ve yalnızca önem arz etmeyen herkese açık olarak paylaşmaktan memnun olacağınız dosyalar için çevrimiçi sıkıştırma sitelerini kullanmalısınız.

PDF dosyasını açmakta zorlanıyorsanız, Adobe Acrobat veya Foxit Reader gibi iyi bir PDF okuyucu kullanmalısınız. Çevrimiçi bir seçenek istiyorsanız , önce üçüncü taraf bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan dosyaları web tarayıcınızdan görüntülemenize, düzenlemenize ve paylaşmanıza izin vererek PDF’leri Google Dokümanlar’a dönüştürebilirsiniz.

 1. Avatar
  Sinem Çoban
  14:52 17 Eylül 2020 14:52

  Yüksek boyuttaki PDF dosyalarımı sıkıştırmak için program ararken karşıma çıktı. Çok faydalı bir paylaşım teşekkürler.

 2. Avatar

  Açıklayıcı bir yazı kaleme alınmış. Konuya dair tüm bilgilere yer verilmiş. Devamini mutlaka bekliyoruz. Teşekkürler.

Bir yorum bırakınız...

*