Google Pay Ödeme Sistemi Nedir? Nerelerde Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji Google Pay Ödeme Sistemi Nedir? Nerelerde Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Google Pay Ödeme Sistemi Nedir? Nerelerde Kullanılır?

google pay

Geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan Google Pay, birçok ülkede kullanıma sunulmuş durumda. Bildiğiniz üzere temassız dâhil olmak üzere birçok ödeme sistemleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

Birden fazla alanda ödeme sistemi sağlayabilen yöntemlerin gelişmesine en çokta akıllı telefonlar katkı sağlıyor. Çünkü akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde ödeme sistemleri çok farklı yönlere doğru kayabiliyor. Örnek olarak akıllı telefonlar sayesinde çok fazla uğraşmadan temassız ödeme dahi yapılabiliyor. İşte bu ödeme sistemi de bahsettiğimiz yöntemler arasında yer alıyor.

Henüz çok fazla yaygın olmayan sistem yine de birçok ülke de kullanılabiliyor ve birçok insana kolaylık sağlayabiliyor. Bu kısımda sizleri daha fazla meraklandırmadan Google ödeme sistemi Google Pay nedir? Nerelerde kullanılır? Türkiye’de çalışıyor mu? Sorularını cevaplayalım.

Google Pay Nedir? Nerelerde Kullanılır?

google pay nerede kullanılır

Bu kısımda ilk olarak basit şekilde Google Pay nedir sorusunu cevaplamak istiyoruz. Bildiğiniz üzere dijital ödeme yöntemleri yaygınlaşmaya devam ediyor. Google’ın birkaç sene önce kullanıma sunduğu ödeme sistemi de bu yöntemler arasında bulunuyor. Bu ödeme sistemi belli aralıklarla farklı ülkelerde kullanıma sunulmaya devam ediyor.

Aracın ne işe yaradığına gelirsek, birden fazla işlevi bulunan uygulamayı kullanmak için akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekir. Daha sonra uygulamaya kart bilgileri vs. ekleyerek kullanıma başlayabiliyorsunuz. Yöntem ayrıca sadece ödeme yapmanıza olanak tanımıyor. Uygulama sayesinde sistemde ki bakiyenizden para gönderebiliyor veya başkasından para alabiliyorsunuz.

Google ödeme sistemi nedir sorusundan sonra Google Pay nerelerde kullanılır sorusunu da cevaplamak istiyoruz. İlk olarak sistemin asıl amacının online ödemelere olanak tanımak olduğunu belirtelim. Sistem sayesinde online mağazalarda kolayca ödeme yapabilir veya mobil cihazınızdan uygulama vs. satın alırken daha kolay ödeme yapabilirsiniz. Kısacası birçok web alışverişinde bu sistemi kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra online ödemelerde oldukça etkili olan bu sistem fiziksel mağazalarda da işinize yarıyor.

Çünkü bu sistem sayesinde gittiğiniz mağazalarda temassız ödemenizi akıllı telefonunuzla rahatça yapabiliyorsunuz. Yani kısaca özetlememiz gerekirse sistem kullanıcıların online ödemeler, temassız ödemeler ve para transferleri gibi şeyler yapmasına olanak tanıyor. Ancak tabi ki sistemin her ülkede kullanıma sunulmadığını ve her yerde kullanılamayabileceğini belirtmemizde fayda var.

Google Pay Türkiye’de Çalışıyor mu?

Türkiye’de birçok kullanıcının Google Pay Türkiye’de çalışıyor mu sorusunu da merak ettiğini biliyoruz. Geçtiğimiz senelerde kullanıma sunulan bu sistem ülkelere yayılmaya devam ediyor. Ancak ödeme sistemi ne yazık ki henüz ülkemizde kullanıma sunulabilmiş değil. Çünkü uygulama cihazınızda olsa bile bankalarla anlaşma olmadığından dolayı kart bilgileri eklenemiyor.

Yani sistemi Türkiye’de kullanmak isteyen vatandaşlar görünüşe göre bir süre daha beklemek zorundalar. Sistemin Türkiye’ye geleceği kesin olmasa da ilerleyen dönemlerde gelebilme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Google ödeme sistemi nedir, nerelerde kullanılır ve Türkiye’de çalışıyor mu sorularının cevapları bu şekilde oluşuyor.

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...