İnstagram Fotoğraf ve Video İndirme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İnstagram Fotoğraf ve Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

İnstagram fotoğraf ve video indirme işlemi herkes yapılmak istenen bir işlemdir. İnstagram üzerinden pek çok işlem yapmak mümkündür, ancak kullanıcılar tarafından paylaşılan fotoğraf ve videoların indirilmesine izin verilmemektedir. instagram tarafından kişisel medya dosyalarının indirme işlemleri tamamen yasaktır. Yani bir kullanıcı, diğer bir kullanıcının İnstagram üzerinden paylaştığı fotoğraf ve videoları normal bir uygulama işlemi sonucunda elde edemez. Ancak kullanıcıların fotoğraflarını elde etmek için bazı yöntemler vardır. İnstagram uygulamasında İnstagram fotoğraf indir veya video indir diye bir komut olmadığı için bu konuda, bazı internet sitelerinden yardım almak gerekir.

İnstagram Fotoğraf İndirme

instagram indir

İnstagram fotoğraf ve video indirme programsız bir şekilde yapmak için bazı internet siteleri kullanılmalıdır. Bu internet sitelerinde yer alan talimatlar yerine getirildiğinde herhangi bir kullanıcının fotoğraf ve videoları indirme işlemine uygun hale gelir. İnstagram ile ilgili yöntemleri açıklamak üzerine kurulu olan bu siteler, İnstagram uygulamasının normal şartlarda izin vermediği çoğu eylemin yapılmasına imkan tanır.

Fotoğraf indirme işlemi için kullanılabilecek bazı İnstagram siteleri şunlardır:

Bu Siteler Üzerinden Fotoğraf  ve Video Nasıl İndirilir?

indir instagram

İnstagram fotoğraf indirmek için yukarıdaki sitelerden herhangi birini açın. (https://www.instatakipci.com sitesi üzerinden anlatılmıştır.) Açılan sayfada fotoğrafa ait link ya da İnstagram kullanıcı adı girilmesi için bir alan bulunur. Bu boşluğa fotoğraflarını indirmek istediğimiz kullanıcının, kullanıcı adını ya da fotoğraf linkini yazmamız gerekmektedir. Bu işlemler bilgisayar aracılığı ile yapılırsa kopyala yapıştır yöntemlerini uygulayarak daha hızlı bir şekilde yapılır.

instagram foto indir

Veri girme kısmına örnek olarak “decathlon” kullanıcı adı yazıldığında karşımıza böyle bir görüntü çıkmaktadır. Sol tarafta İnstagram hesabına ait kullanıcı profil resmi, sağ tarafta da kullanıcı tarafından yapılan fotoğraf paylaşımları görülmektedir. Sağ taraftan indirmek istediğimiz fotoğrafın altında “İndir” butonuna basın fotoğraf büyük ekranda açılacaktır.  Resmi indirmek için sağ tık yapın ve “Resmi Farklı Kaydet” seçeneğini seçerek fotoğrafı istediğiniz yere kayıt edin. Bu sayede, İnstagram’a atılan fotoğrafları kaydetme

işlemi ile hesaptaki tüm fotoğrafları bilgisayara indirmek kolay olmaktadır. Kısa sürede instagram fotoğraf indirme pc işlemini tamamlayabilirsiniz.

Aynı Yöntemle Gizli Hesaplara Ulaşılabilir Mi?

instagram hesaplar

Bu yöntemi kullanarak instagram fotoğraf indirmek için dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Fotoğraflarına ulaşılmak istenen hesabın gizli bir hesap olmaması gerekmektedir. Gizli olan hesapların fotoğraf ve videolarına bu yöntemi kullanarak ulaşmak mümkün değildir. Bu yöntemi kullanarak Instagram profil fotoğraf İndirme işlemini yapmak da mümkündür. Kullanıcı adını boş kısma girdikten sonra sol tarafta beliren profil fotoğrafının üzerinde fare ile sağ tıklanarak “resmi farklı kaydet” diyerek kayıt edin.  Gizli hesaplara ait profil fotoğraflarını da bu şekilde elde etmek mümkündür.

İnstagram Video Nasıl İndirilir?

instagram video nasıl indirilir

İnstagram fotoğraf indirmek işleminden sonra İnstagram video nasıl indirilir sorusunun cevabı için kısa bir anlatım yapmak yerinde olacaktır. Aynı yöntem kullanılarak kullanıcının hesabından paylaştığı resimlerin yanı sıra videoları da indirmek mümkündür. Aynı site üzerinden video indirme işlemi şöyle yapılır.

Site üzerinde üst kısımda yer alan İnstagram video indir sekmesi seçin. Bu işlemden sonra kullanıcı adı ya da link için ayrılan kısma isteğe göre herhangi biri yazın. Sonrasında ekrana yalnızca kullanıcının hesabındaki videolar gelecektir. Buradan istenilen video için, video altında yer alan “indir” sekmesi tıklayın. Tıklama işleminden sonra video ayrı bir pencerede açılacaktır.

Açılan video üzerine gelerek fare sağ tıklayın. Bu işlemden sonra “videoyu kaydet” sekmesini seçin. Bu şekilde istenilen videolar rahatlıkla bilgisayara kayıt edilir. Bu işlemden dolayı İnstagram kullanıcısına herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Video indirme işlemi

de aynı fotoğraf indirme işlemi gibi gizli olmayan hesaplar için geçerlidir. Gizli hesapların hiçbir medya dosyası bu yöntemle elde edilememektedir. İnstagram fotoğraf indirmek işlemi ile İnstagram video indirme işlemleri bu kadar kolaydır.

Bir yorum bırakınız...

*

wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...
Xiaomi akıllı saat

Xiaomi’den Yeni Bileklik Mi Smart Band 4C Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Smart Band 4C tanıtıldı, Xiaomi son zamanlarda çıkarttığı teknolojik ürünler ...