İnstagram Fotoğraf ve Video İndirme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

İnstagram Fotoğraf ve Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

İnstagram fotoğraf ve video indirme işlemi herkes yapılmak istenen bir işlemdir. İnstagram üzerinden pek çok işlem yapmak mümkündür, ancak kullanıcılar tarafından paylaşılan fotoğraf ve videoların indirilmesine izin verilmemektedir. instagram tarafından kişisel medya dosyalarının indirme işlemleri tamamen yasaktır. Yani bir kullanıcı, diğer bir kullanıcının İnstagram üzerinden paylaştığı fotoğraf ve videoları normal bir uygulama işlemi sonucunda elde edemez. Ancak kullanıcıların fotoğraflarını elde etmek için bazı yöntemler vardır. İnstagram uygulamasında İnstagram fotoğraf indir veya video indir diye bir komut olmadığı için bu konuda, bazı internet sitelerinden yardım almak gerekir.

İnstagram Fotoğraf İndirme

instagram indir

İnstagram fotoğraf ve video indirme programsız bir şekilde yapmak için bazı internet siteleri kullanılmalıdır. Bu internet sitelerinde yer alan talimatlar yerine getirildiğinde herhangi bir kullanıcının fotoğraf ve videoları indirme işlemine uygun hale gelir. İnstagram ile ilgili yöntemleri açıklamak üzerine kurulu olan bu siteler, İnstagram uygulamasının normal şartlarda izin vermediği çoğu eylemin yapılmasına imkan tanır.

Fotoğraf indirme işlemi için kullanılabilecek bazı İnstagram siteleri şunlardır:

Bu Siteler Üzerinden Fotoğraf  ve Video Nasıl İndirilir?

indir instagram

İnstagram fotoğraf indirmek için yukarıdaki sitelerden herhangi birini açın. (https://www.instatakipci.com sitesi üzerinden anlatılmıştır.) Açılan sayfada fotoğrafa ait link ya da İnstagram kullanıcı adı girilmesi için bir alan bulunur. Bu boşluğa fotoğraflarını indirmek istediğimiz kullanıcının, kullanıcı adını ya da fotoğraf linkini yazmamız gerekmektedir. Bu işlemler bilgisayar aracılığı ile yapılırsa kopyala yapıştır yöntemlerini uygulayarak daha hızlı bir şekilde yapılır.

instagram foto indir

Veri girme kısmına örnek olarak “decathlon” kullanıcı adı yazıldığında karşımıza böyle bir görüntü çıkmaktadır. Sol tarafta İnstagram hesabına ait kullanıcı profil resmi, sağ tarafta da kullanıcı tarafından yapılan fotoğraf paylaşımları görülmektedir. Sağ taraftan indirmek istediğimiz fotoğrafın altında “İndir” butonuna basın fotoğraf büyük ekranda açılacaktır.  Resmi indirmek için sağ tık yapın ve “Resmi Farklı Kaydet” seçeneğini seçerek fotoğrafı istediğiniz yere kayıt edin. Bu sayede, İnstagram’a atılan fotoğrafları kaydetme işlemi ile hesaptaki tüm fotoğrafları bilgisayara indirmek kolay olmaktadır. Kısa sürede instagram fotoğraf indirme pc işlemini tamamlayabilirsiniz.

Aynı Yöntemle Gizli Hesaplara Ulaşılabilir Mi?

instagram hesaplar

Bu yöntemi kullanarak instagram fotoğraf indirmek için dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Fotoğraflarına ulaşılmak istenen hesabın gizli bir hesap olmaması gerekmektedir. Gizli olan hesapların fotoğraf ve videolarına bu yöntemi kullanarak ulaşmak mümkün değildir. Bu yöntemi kullanarak Instagram profil fotoğraf İndirme işlemini yapmak da mümkündür. Kullanıcı adını boş kısma girdikten sonra sol tarafta beliren profil fotoğrafının üzerinde fare ile sağ tıklanarak “resmi farklı kaydet” diyerek kayıt edin.  Gizli hesaplara ait profil fotoğraflarını da bu şekilde elde etmek mümkündür.

İnstagram Video Nasıl İndirilir?

instagram video nasıl indirilir

İnstagram fotoğraf indirmek işleminden sonra İnstagram video nasıl indirilir sorusunun cevabı için kısa bir anlatım yapmak yerinde olacaktır. Aynı yöntem kullanılarak kullanıcının hesabından paylaştığı resimlerin yanı sıra videoları da indirmek mümkündür. Aynı site üzerinden video indirme işlemi şöyle yapılır.

Site üzerinde üst kısımda yer alan İnstagram video indir sekmesi seçin. Bu işlemden sonra kullanıcı adı ya da link için ayrılan kısma isteğe göre herhangi biri yazın. Sonrasında ekrana yalnızca kullanıcının hesabındaki videolar gelecektir. Buradan istenilen video için, video altında yer alan “indir” sekmesi tıklayın. Tıklama işleminden sonra video ayrı bir pencerede açılacaktır.

Açılan video üzerine gelerek fare sağ tıklayın. Bu işlemden sonra “videoyu kaydet” sekmesini seçin. Bu şekilde istenilen videolar rahatlıkla bilgisayara kayıt edilir. Bu işlemden dolayı İnstagram kullanıcısına herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Video indirme işlemi de aynı fotoğraf indirme işlemi gibi gizli olmayan hesaplar için geçerlidir. Gizli hesapların hiçbir medya dosyası bu yöntemle elde edilememektedir. İnstagram fotoğraf indirmek işlemi ile İnstagram video indirme işlemleri bu kadar kolaydır.

  1. sabrigfs
    23:50 5 Nisan 2021 23:50

    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bir yorum bırakınız...

*