Geçmişten Günümüze PlayStation Tarihi | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Geçmişten Günümüze PlayStation Tarihi

playstation

1995 yılında Kuzey Amerika’da kendini kamuoyuna tanıtan playstation efsanelerle dolu bir dünyanın kapılarını araladı. Doksanlı yıllardan bu tarafa kendisini sürekli güncelleyen bazen makine için oyun, bazen de oyun için makine çıkartan playstation konsol severler için her zaman özel bir yere sahip olmuştur.ps1

Teknolojide dünya devi olan Sony çözünürlük, görüntü kalitesi, joistik kullanım ve makine tasarımı ile ilgili her anlamda kendisini aşama aşama yenilemeyi başarmıştır. Öyle ki playstation 1 olarak başlayan bu yolculuk, playstation 2, playstation 3 ve 4 serisi ile devam eden serüveni ile oyunseverlerin hayallerini süslemeye devam ediyor.

Aşama aşama tarihsel gelişimi incelediğimizde ise 95’lerde ilk cihazın çıkışının ardından, 2000 yılında ps one platformdaki yerini alıyor. Onu takip edecek ps 2 daha gerçekçi ve işlevsel yapısı ile dikkatleri üzerinde topluyor. Sonraları kendini güncelleyen pc 2 2004 yılında yerini ps 2 slim tipli cihaza bırakıyor ki, bu cihaz hem oyun keyfi, hem de makine tasarımı bakımından pc 2’den çok daha güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor.

ps 2

Nihayet 2006 yılında piyasaya sürülen ps 3, ps 2’yi kullanıcılarına unutturacak donanım ve en yeni oyunlar ile kendisinden önceki makineleri geride bırakıyor. Hem rakibi olan xbox 360 ile yarışabilmek, hem de kendisini yenilemek için 2008 yılında pc network donanımı ile yeni bir özellik kazanan ps 3 oyun grafiklerinden, hikayeye ve ataklara kadar her anlamda kendisini yeniliyor.

Ps 3’dek bu hızlı ilerleme süratini artırarak ps 3 slim modeli ile kendisinden bekleneni de yapıyor. Pc 2 nin yüzmlyonun üzerindeki satışlarını hararetli bir şekilde artırarak zirveye taşıyan pc 3 slim efsanevi oyunları ile hem mağaza standlarında, hem de online sitelerde uzun süre satış rekorları kırmayı başarıyor.

ps 3

Sony bu gelişimi bir gelenekselliğe dönüştürerek, oyun severleri çılgına çevirecek hamlesini yapıyor ve 15 Kasım 2013 de playstation 4’ü piyasaya sürüyor. Evet sizin de tahmin ettiğiniz gibi playstation 2013 yılının son aylarında takipçilerini heyecanlı bir serüvenin içine çekiyor. Bugün de severek oynanan playstation ve merakla takip ettiği bir konsol olmayı başarıyor.

ps 4

Playstation ve Oyun Dünyası

Adını dev harflerle konsol dünyasına yazdıran playstation futbol, macera, aksiyon, gerilim, korku bilim kurgu, dövüş, araba yarışı kategorilerinde efsane oyunların altına imzasını atmayı başardı. Hem tek başına hem de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlardan, açık dünya oyunları ve exclusive ortamlarda heyecanı doruklara taşımayı başarıyor.

Gün geçtikçe dijital bir özellik kazanan bu cihazlar mesafelerle arasını kapatarak, dokunmatik tuş kullanımı kolaylığını kullanıcıları ile buluşturuyor. Hem düz bir zemin oturtulan hem de portatif modelleri ile seçeneklerine zenginlik kazandıran bu cihazların çeşitlerini sizler için araştırdık. Baktığımızda playstation portable adıyla biline el konsolu buna örnek gösterilebilir.

Gittiğiniz her yerde size arkadaşlık edecek pc vita ise zevkli kullanımı, uzun ömürlü pil hacmi, dokunmatik ekran özelliği ile aklınızı başınızdan alıyor. Bir bilgisayarın yapabildiği pek çok işlemi yapabilen bu cihazları oyun dışında farklı eğlenceler için de kullanabilirsiniz. Video ve film izlemek, müzik dinlemek ya da kablolu kablosuz internet erişimi gibi.

Dünya devi Sony’nin işini düzgün yapması, ürünlerin kaliteli olması ve kullanıcıya güven vermesi satışlardaki istikrarı olumlu yönde etkiliyor. Kendiniz için, sevdikleriniz için ya da ticari amaçlarla salonlarınızda düşünebileceğiniz bu cihazları nereden alırsanız alın Sony farkını belli ediyor. Garanti koşulları, geri bildirim, yedek parça, donanım ve tüm diğer merak ettikleriniz için online satış sitelerinden bilgi edinebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

excel metin sütun

Excel’de Metinleri Sütunlara Bölme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de metinleri sütunlara bölme işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılır. Program içerisinde ...
netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...