GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır? GTA 5 Türkçe Yama Kurma ve Devre Dışı Bırakma ∞ Sonsuz Teknoloji

GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır? GTA 5 Türkçe Yama Kurma ve Devre Dışı Bırakma

GTA 5 Türkçe yama

Birçok kullanıcı GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır merak ediyor. Bizde bu yüzden yazımızda bu soruyu cevaplamaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi GTA, yıllardır popülerliğini kaybetmeyen bir oyun. Rockstar Games şirketinin en sevilen oyunlarından birisi olan GTA, oyuncular tarafından çok büyük ilgi görüyor. Bu ilgi GTA V ile birlikte daha da büyük bir hal almış durumda. Dünyanın dört bir yanında sayısız oyuncuya ulaşan oyun tabi ki Türkiye’de de fazlasıyla oynanıyor.

Ancak ne yazık ki oyunun orijinal versiyonunda Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. İşte bu durumda Türkçe oynamak isteyenler hikâye modu için hazırlanan GTA 5 Türkçe yama 2020 modunu indirip kurabiliyorlar.

GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır? GTA 5 Türkçe Yama İndir

GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır

Yazımızın bu kısmında GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır detaylı şekilde öğreneceksiniz. Ancak anlatıma geçmeden önce belirtmemiz gereken şeyler var. İlk olarak anlatımımızın tüm sürümler için geçerli olacağını belirtelim. Yani GTA 5 Türkçe yama Steam ve GTA 5 Türkçe yama Epic Games için farklı yöntemler gerekmiyor.

Yazımızda sürüm fark etmeksizin nasıl kurulum yapacağınızı sizlere anlatmaya çalışacağız. Ancak bunlara ek olarak, yamanın online sürümde çalışmadığını belirtelim. Yama sadece GTA 5 hikaye modu için hazırlanmış. Yani kısacası Türkçe yamayı GTA 5 Online moduna geçerken kapatmanız gerekiyor.

Bunu nasıl yapacağınızı sizlere aşağıda anlatmaya çalışacağız. Eğer online moda girerken yamayı deaktif etmezseniz bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır kısmına geri dönelim.

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu

 • İlk olarak OpenIV programını ve GTA V Türkçe yama dosyasını indirmeniz gerekiyor. Bunun için buraya tıklayarak verdiğimiz adrese gidin ve biraz aşağıya inerek ‘İndir’ kısmına gelin. Ardından bu kısmın altında yer alan ‘OpenIV’ ve ‘GTA 5 Türkçe Yama’ butonlarına tıklayarak indirmeleri gerçekleştirin.
 • Tüm bu adımlardan sonra OpenIV adlı programı kurun ve çalıştırın.
 • Program açıldıktan sonra karşınıza çıkan ekranda ‘Grand Theft Auto V’ yazan yerin altından ‘Windows’a tıklayın. Ardından GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır anlatımımıza devam etmek için diğer adıma geçebilirsiniz.
 • Açılan pencerede GTA V’in bilgisayarınızda kurulu olduğu dizini seçin ve ‘Continue’ butonuna tıklayın. Gelen ekranda tekrar ‘Continue’ butonuna tıklayarak devam edin.
 • Karşınıza çıkan pencerenin üst kısmında ki ‘Tools’ seçeneğine tıklayın ve çıkan seçeneklerden ‘ASI Manager’a tıklayın.
 • Daha sonra ki ekranda ‘ASI Loader’ ve ‘OpenIV.ASI’ seçeneklerinin yanında ki ‘Install’ tuşuna basın ve bunları kurun. GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır
  öğrenmek için geriye sadece 2 adım kaldı.
 • Bu işlemlerden sonra yine az önce ki pencerenin üst kısmında ki ‘Tools’ kısmına tıklayın. Açılan seçeneklerden ‘Package Installer’ seçeneğini seçin ve ilk adımda indirdiğiniz ‘.oiv’ uzantılı dosyayı seçerek ‘Install’a tıklayın.
 • Son olarak çıkan seçeneklerden “mods” folder seçeneğine ve ardından ‘Install’ seçeneğine tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz. Kurulum tamamlandığında ‘Close’ tuşuna tıklayarak kurulumu bitirebilir ve oyuna girerek ayarlardan altyazıları açabilirsiniz.

GTA Online’a Girmek İçin GTA 5 Türkçe Yama Kaldırma

GTA 5 Türkçe Yama Kaldırma

GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır kısmında GTA V Online girerken yamayı deaktif etmeniz gerektiğini belirtmiştik. Yani kısacası GTA 5 Türkçe yama online girmiyor. Online moda girmeden önce yamayı deaktif etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım Adım GTA 5 Türkçe Yama Devre Dışı Bırakma

 • Oyun kapalıyken ‘OpenIV’ adlı programı çalıştırın.
 • Üst kısımda ‘Tools’ kısmına tıklayın ve burada ‘ASI Manager’ seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan pencerede ‘ASI Loader’ bölümünün ‘INSTALLED’ ya da ‘NOT INSTALLED’ olduğunu göreceksiniz.
 • Bu kısmı ‘NOT INSTALLED’ haline getirdiğinizde yamayı deaktif yapmış olursunuz. Bu işlemin ardından GTA 5 Online moda girip rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 • Yamayı tekrar aktifleştirmek için ise bu kısmı tekrar ‘INSTALLED’ yapmanız yeterli olacaktır.

GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır ve GTA 5 Türkçe yama iptal etme işlemlerini sizlere anlatmaya çalıştık.

Bir yorum bırakınız...

*