Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

hayat eve sığar uygulaması

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde Çinin Vuhan şehrinde bulunan bir hayvan pazarında ortaya çıkan Corona virüsü kısa bir süre içerisinde 215 farklı ülkeye yayıldı. 2 Milyondan fazla kişinin enfekte olduğu salgın yüzünden, birçok insan karantina altında. Ülkemizde de ortaya çıkan Corona virüsü salgını nedeniyle önlemler alınmaya devam ediliyor.

Alınan önlemler kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen hayat eve sığar uygulaması, kullanıcılara oldukça kolaylık sağlıyor. Peki yeni geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunulan hayat eve sığar uygulamasının özellikleri neler? Son günlerde oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Kullanıcılara Sunulan Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

sağlık bakanlığı hayat eve sığar

Hayat eve sığar uygulaması nedir sorusu, son günlerde birçok vatandaşımız tarafından sorulmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından vatandaşlarımıza sunulan mobil uygulama, kullanıcılara bulunduğu bölge hakkında enfekte bilgisi vermektedir.

Hayat Eve Sığar Uygulamasının Özellikleri

hayat eve sığar uygulamasının özellikleri

Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde kullanıcılar sunulan hayat eve sığar uygulaması, kullanıcılara oldukça farklı imkanlar sunuyor. Risk bölgelerin yanı sıra, son yapılan Covid-19 testi sonuçlarını da gösteren uygulamayı gelin birlikte inceleyelim.

Riskli Bölgeler

hayat eve sığar risk bölgeleriSağlık bakanlığı tarafından kullanıcılara sunulan mobil uygulamanın en büyük özelliği ise riskli bölgeler hakkında detaylı bilgiler vermesidir. Bulunduğunuz konumun risk derecesini gösteren uygulama aynı zamanda evde izolasyon yapılan hastalar ile enfekte kişilerin varlığı hakkında sizlere bilgi veriyor.

Çevrenizde Bulunan Hizmetler Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz

hayat eve sığar uygulama hizmetler

Geliştirilen mobil uygulama sayesinde çevrenizde bulunan hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulama kullanıcılara otobüs durakları, metro durakları, market zincirleri, hastaneler ile eczanelerin bulunduğu konum hakkında bilgi sunuyor.

Covid-19 Testi Bilgisi

covid 19 testi

Hayat eve sığar uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştu. Kullanıcılara sunulan mobil uygulama sayesinde, gün içerisinde yapılan Covid-19 testi hakkında detaylı bilgiler edinebiliyoruz.

Yakınlarınızı Takip Edin

hayat eve sığar aile takip

Mobil uygulama içerisinde yer alan aile bölümü sayesinde, yakınlarınızın konumu hakkında detaylı bilgi edinebiliyorsunuz. Kullanıcılara sunulan bu özellik sayesinde, yakınlarınızın riski bölgede olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir ve Nasıl Kayıt Olunur?

hayat eve sığar nasıl indirlir

Hayat eve sığar uygulaması geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan mobil uygulamayı indirebilmek için Google Play mağazasını ve App Store uygulamasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra sisteme kayıt olabilmek için TC kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum tarihini sisteme girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgileri sisteme girdikten sonra uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*