Huawei Docs Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Huawei Docs Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Huawei Docs

Huawei docs hizmetini tanıttı. Aslında bu aşina olduğumuz bir durum. Uzun yıllar boyunca ofis uygulamaları deyince aklımıza hep microsoft geliyordu. Özellikle farklı ve çoğu zamanda çevrimiçi çalışabilen ofis uygulamaları çıktıkça seçeneklerimiz artmaya başladı. Aynı zamanda mobil uygulama desteğinin yeni nesil ofis programlarında daha verimli olması da microsoft’un tahtını sarstı diyebiliriz.

Çok uzun zamandır Çinli Huaweinin ABD ile arasında soğuk bir savaş olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle firma en kısa süre içerisinde her anlamda kendi ürettiği alternatifleri kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Docs girişimini de bu yönde değerlendirmemiz yanlış olmaz. İlaveten firmanın çok daha geniş bir alanda kendisine ait alternatifler sunacağını da şimdiden görmemiz mümkün.

Huawei Docs Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Aslında Huawei docs şu anda kullandığımız ofis uygulamalarının tam olarak bir rakibi olacak diyebiliriz. Sistemin özellikleri World, Excel ya da benzeri uygulamaların görevlerini benzer şekilde yerine getirmesi bekleniyor. Aynı zamanda sistem kendi platformu dışında oluşturulan fakat desteklenen formatlara sahip dosyaları açma imkanı da sağlayacaktır.

Huawei docs nedir

Docs sisteminin farklı platformda oluşturulan dosyaları düzenleme imkanı tanıyıp tanımayacağını ise şu an için bilemiyoruz. Fakat tahminlerimiz düzenlemeye de izin verileceği yönünde. Uygulamanın çevrimiçi kullanıma imkan sağlaması diğer bir özelliği olarak dikkat çekmektedir. Çevrimiçi kullanıma özellikle google docs

hayatımıza girdiğinden beri alışığız. Çevrimiçi çalışan birçok uygulamnın sağladığı avantajlarda burada dikkat çekiyor.

Bu avantajlardan bir tanesi senkronizasyon sistemidir. Çevrimiçi olarak düzenlediğiniz her belgeye istediğiniz her cihazdan ulaşım sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sisteme hesabınızla giriş yapmanız. Bu sayede istediğiniz tüm cihazlar üzerinden çalışmalarınızı sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Huawei dokumanlar uygulaması aynı zamanda Document, Spreadsheet ve daha pek çok kullanımı kolay ofis uygulamalarını kullanmaya da imkan sağlıyor.

Huaweinin senkronizasyon noktasında huawei drive sisteminden yararlanacağını söyleyebiliriz. Aslında sistemsel olarak baktığımızda Huaweinin google’u oldukça fazla örnek aldığını görebiliriz. Gözü yükseklerde olan bir firmanın zirvede ki teknolojiyi örnek alması tabi ki yadırganacak bir konu değil. Ama bu benzerliğin tesadüf olduğunu da düşünmüyoruz. İki ülke arasında ki savaş iki firma üzerinden daha da kızışacakmış gibi görünüyor.

Bir yorum bırakınız...

*