Pixlr Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Pixlr Nedir ve Ne İşe Yarar?

pixlr

Pixlr, online çalışan ücretsiz fotoğraf düzenleme aracıdır. Ücretsiz olarak paylaşılan bu yazılım online çalıştığı için depolama sorunu olmaz istediğiniz her hangi bir web tarayıcıdan çalıştırabilrsiniz.

Pixlr, Web tasarım alanına yeni girişmiş, henüz profesyonel bir bilgisayara sahip olmayan tasarımcı adaylarının en çok tercih ettiği fotoğraf işleme araçlarının başında gelmektedir. Arayüz olarak Photoshop’a benzemektedir. Türkçe dil desteği mevcuttur. Tarayıcınızdan https://pixlr.com/editor/ linkine girerek kurulum gerekmeden online olarak uygulamayı hemen başlatabilirsiniz.

pixlr nedir

Pixlr İle Ne Yapılabilir?

Pixlr ile temel görüntü işleme işlemlerinin hepsi yapılır. Fotoğraflara çerçeve eklenebilir. Fotoğraf üzerlerine yazı eklenerek, yazılara farklı efektler verilebilir.

Fotoğraf kolajları hazırlanabilir, bu kolajlar web sayfalarının bannerlarında kullanılabilir. Fotoğraf boyutları ayarlanabilir. Kesme yani kırpma işlemi yapılabilir. Fotoğraf yönünün çevrilmesi, aynalama etkisinin yaratılmasına imkan verir.

Parlaklık ve renk ayarları yapılarak, fotoğrafların otomatik olarak düzeltilmesi sağlanabilir.

Pixlr ile fotoğraflar üzerinde katmanlı bir çalışma da yapılabilir. Katmanlar sayesinde fotoğraf, yazı ve çerçeve üzerinde istenilen değişiklikler kolayca ve kısa sürede uygulamaya konulur.

Pixlr uygulamasında oldukça çok filtre mevcuttur. Photoshop’ta yapılan birçok fotoğraf efekti, Pixlr ile de yapılabilmektedir. Üstelik ücretsiz ve hızlı.

Pixlr Hangi Ortamlarda Kullanılabilir?

Pixlr ile Windows, IOS ve Linux işletim sistemlerinde tam uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca Pixlr, Android ve İos (İphone) telefon üzerinde de hızlı bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Pixlr ile yapılan herhangi bir uygulama sonucunda diğer mobil görüntü işleme araçlarının aksine marka damgası eklenmez.

Pixlr uygulamasına aynı zamanda web ortamında erişmek mümkün. Yani internet sitesi üzerinden görsel düzenleme işlemi yapılmaktadır. Bu da cihaza uygulama indirme mecburiyetini kaldırarak, hafızadan tasarruf etmeyi sağlamaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*