Huawei Nova 7 SE'nin Sızan Özellikleri | Sonsuz Teknoloji

Huawei Nova 7 SE’nin Sızan Özellikleri

huawei nova s7

Huawei çok yakın bir tarihte Nova 7 SE adlı cihazını tanıtacak. Ancak cihaz tanıtılmadan önce Weibo’da bir kullanıcı video paylaştı. Videoda cihazın özellikleri ve hatta tasarımı yanı kendisi bile gösteriliyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Nova 7 SE cihazını çok yakın bir zamanda tanıtacak. Cihazın tanıtımına günler kala Weibo’dan bir sızıntı gerçekleşti. Bildiğiniz üzere Weibo, Çin’de kullanılan bir sosyal medya platformu. Bu platformda daha önce de birçok akıllı telefonun özellikleri tanıtımdan önce sızdırılmıştı. Weibo’da ortaya çılan cihazlar arasına Nova 7 SE’de eklendi. Sızdırılan videoda cihaz hızlı şekilde kayda alınmış. Kayıtta hızlı şekilde telefonun özellikleri ve arka kısmı dahil tüm tasarımı gösteriliyor. Weibo’da yayınlanan videoya göre Nova 7 SE’nin özelliklerini ve tasarımını birlikte inceleyelim.

Huawei Nova 7 SE’nin ortaya çıkan bazı özelllikleri

Huawei Nova 7 SE cihazının özelliklerine ekrandan başlayalım. Videoya göre cihaz 6,5 inç boyutunda ve 2400 x 1080 çözünürlüğüne sahip. Ayrıca cihazın ön tasarımına baktığımızda çoğu kısmın ekrandan oluştuğunu görebiliyoruz. Yani telefon ön kısımda biraz kalın ancak az bir çerçeveye sahip, cihazın ön kısmı büyük çoğunlukla ekrandan oluşuyor.

Telefonun işlemcisine göz attığımızda Kirin 820 5G’yi görüyoruz. Bu işlemci isminden de anlaşılacağı üzere 5G destekli. Çinli akıllı telefon üreticisi geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi işlemcisi Kirin 985 5G’yi tanıtmıştı. Firma ayrıca Kirin 820 5G işlemcisini de yakın dönemde tanıtmıştı. Nova 7 SE özelliklerine baktığımızda ise yeni güçlü 5G destekli işlemci Kirin 820 5G’nin kullanıldığını görüyoruz. İşlemcinin ulaşabildiği en yüksek hız 2.36 GHz.

Huawei Nova 7 SE’nin depolama ve RAM seçenekleri videoda gözüken bir diğer detaylar. Bu detaylara göre telefonda 8 GB RAM kapasitesi ve 128, 256 GB depolama seçenekleri bulunacak. Telefonun tasarımında ki detaylarına gelecek olursak dörtlü bir kamera görüyoruz. Bu dörtlü kamera diğer cihazların aksine yukarıdan aşağıya doğru basit şekilde dizilmiş durumda. Daha önce bazı kaynaklarda ortaya çıkan bir bilgiye göre cihazın 64 Megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı söyleniyordu.

Ayrıca telefonun batarya kapasitenin çok fazla yüksek olmaması da dikkatlerden kaçmıyor. Nova 7 SE, 4.000 mAh kapasiteli bir batarya bulunduracak gibi gözüküyor. Telefon buna ek olarak 40w hızlı şarj desteğine sahip. Yani batarya kapasitesi biraz olsun düşük ancak hızlı şarj desteği oldukça yüksek, bu durumda bataryanın çok kısa sürede tam şarj olabileceğini gösteriyor.

Huawei Nova 7 SE’nin gözüktüğü videoda yer alan bir diğer detay ise renk seçenekleri. Videoya göre cihaz beyaz, yeşil, siyah ve mor renk seçenekleriyle satışa sunulacak gibi gözüküyor. Son olarak yeni akıllı telefonun 23 Nisan tarihinde tanıtılacağını yani özellik, tasarım, fiyat gibi detayların o tarihte tam olarak netleşebileceğini belirtelim.

Bir yorum bırakınız...

*