İngiltere Vizesi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları Nelerdir?

vize

 

Vize alma konusunda oldukça zor ülkelerden olan İngiltere ‘den vize almak imkansız değildir. İngiltere vizesi kapsamın da sadece İngiltere değil aynı zamanda alacağınız bu vize ile Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda da geçerli olacaktır. Yani İngiltere vizesi için başvurduğunuz taktirde diğer 3 ülkeyi de sorunsuz şekilde gezebileceksiniz. İngiltere’den vize almak diğer ülkelere göre son dönem de iyice zorlaşmıştır. Bunun sebeplerin başında İngiltere’nin Avrupa birliğinden çıkacak olması gösterilmektedir.

İngiltere Vizesi Başvuru Şartları

İngiltere vizesi almak imkansız değildir. Diğer ülkelere göre bir tık zor olduğu bilinmektedir. İngiltere vizesi eğitim, turist, çalışma vizeleri, tier vizeleri olmak üzere oldukça fazla vize çeşitleri vardır. Bu vizelere başvuru şartları da değişkenlik göstermektedir. İngiltere vizesi için belli başlı şartlar vardır.

Bunlar internet üzerinden başvuru formu, aldığınız randevunun bildirimi, ücret ödemesinin yapıldığına dair dekont, pasaport, bilet, kalacağınız yer ile ilgili bilgi, davetiye, iş veya eğitim bilgilerinizi içeren belgeler olarak bilinmektedir. Bu belgeleri hazırlayarak İngiltere vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci Vizesi

İngiltere vizesinin birçok çeşidi vardır. Bunlardan ilki ve en çok karşılaşılan vize olan öğrenci vizesidir. Öğrenci vizesi için de bazı şartlar vardır. En göze batan şartları arasında okul kabul mektup, askerlik belgesi, sağlık sigortası, dil bilmesi gibi şartlar aranmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra ortalama 3 veya 4 hafta içerisinde çıkmaktadır.

Çalışma Vizesi

İngiltere’ye sadece öğrenci olarak değil aynı zamanda çalışmak isteyen kişilerde gitmektedir. İngiltere çalışma vizesi kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler dini görevli, şirket bünyesinde çalışanlar, sporcular, sanatçılar ve hükümet işçileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine ortalama 3 veya 4 hafta içerisinde vize çıkmaktadır.

Turist Vizesi

İngiltere ülkesine gezmek için gitmek isteyenler de vizeye ihtiyaç duymaktadır. İngiltere’ye turist olarak gitmek isteyenler vize başvurusu olarak standart başvuru olarak bilinmektedir. Ortalama İngiltere’ye turist vizesi 21 iş günün de tamamlanmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*