Samsung Akıllı Telefonu A71 Tanıtımı Yapıldı | Sonsuz Teknoloji

Samsung Akıllı Telefonu A71 Tanıtımı Yapıldı

samsung a7

Teknoloji devi Samsung akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeni cihazı olan Samsung A71 düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Söz konusu cihazın özellikleri ele alındığında orta düzey ile üst düzey arasında bir cihaz olduğu görülüyor. Genellikle A serisi ile birlikte hem orta düzeye hitap eden hem de ekonomik anlamda daha uygun olan cihazların arasına yakın zamanda bir yenisi daha katılıyor. Şimdi gelin birlikte yeni akıllı telefonun özelliklerini ele alalım.

Samsung Yeni Akıllı Telefonu A71 ‘in Özellikleri

Samsung A71 karşımıza 6,7 inçlik dev ekranı çıkacak. Her ne kadar orta sınıf bir cihaz gibi görünse de özellikle mobil fotoğrafçılık yapan kişileri mutlu edecek. Zira cihaz da kullanılan kamera tam 64 MP arka ve 32 MP ön kamera bulunuyor. Kameralar baz alındığında oldukça üst düzey bir cihaz karşımıza çıkıyor.

Snapdragon 730 işlemcisi ile dikkat çeken cihaz 8 GB RAM ile piyasaya çıkacak. Depolama konusunda oldukça bonkör davranan Samsung bu cihazında 128 GB depolama alanı olacağını açıkladı. Micro SD kart ile birlikte bu alan 512 GB ‘a kadar yükselebiliyor.

Şarj konusunda biraz hayal kırıklığı yaratacak cihaz 4.000mAh bataryası ile gelecek. Kuşkusuz son dönemde piyasaya çıkan cihazların gerisinde olacak batarya hızlı şarj özelliğini de destekleyecek. Dikkatlerden kaçmayan bir başka özellik ise gömülü parmak izi teknolojisinin olması.

Samsung A71 siyah, mavi ve pembe renk seçenekleri ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihi ve fiyatı şirket tarafından henüz açıklanmadı. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı veya fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Yakın zamanda tüm bilgilerin açıklanması bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*