İnternetsiz Çevrimdışı Google Haritalar Navigasyon Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

İnternetsiz Çevrimdışı Google Haritalar Navigasyon Nasıl Kullanılır?

google haritalarUzun yolculuk yaparken veya özellikle büyük şehirlerde Navigasyon kullanmayan yok gibidir. Kullanımı her geçen gün artan bir teknolojidir. Google haritalar genellikle Android telefonlarla birlikte gelen bir Google hizmetidir. Google haritaları İOS cihazlara Apple mağazadan da yükleyebilirsiniz. Google Haritalar’ı internet bağlanmadan kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Haritalar, ülkemizde Adroid telefon kullanıcısının fazla olmasına paralel olarak oldukça fazla kullanıcıya sahip. Şirket, her geçen gün yeni özellikleri eklediği Haritalar uygulamasıyla, kullanıcılara oldukça iyi bir navigasyon deneyimi sunuyor.

Google Haritalar uygulaması, iyi bir kullanıcı deneyimi için internet bağlantısına ihtiyaç duysa da uygulamayı internet bağlantınız olmadan da kullanabilirsiniz. Yola çıktığınızda eğer herhangi bir mobil bağlantınız yoksa, Google Haritalar’ı nasıl çevrimdışı kullanabileceğinize bir göz atalım. İşte madde madde internetsiz Google Haritalar nasıl kullanılır.

1. Öncelikle Google Haritalar’ı internet olmadan kullanabilmeniz için İnternet varken bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Google Harirtalar uygulamasını açın ve gideceğiniz yeri aratarak bulun.

çevrim dışı harita

2. Ardından arattığınız bölgenin haritasını, daha sonra internet olmadan kullanmak için telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için uygulamanın sol üst köşesinde bulunan menü simgesine dokunarak, açılan listeden Çevrimdışı haritalar

’ı seçin.

3. Bu kısımdan ise en üstte bulunan “Kendi haritanızı seçin” kısmına dokunarak indireceğiniz bölgeyi kapsayan haritayı seçme ekranına geçin.

çevrim dışı harita

4. Daha sonra ise haritasını indirmek istediğiniz bölgeyi, aşağıdaki gibi mavi kutu içine alın. Google, bu ekranda haritanız için depolama veri bilgisi mb türünde gösterilecektir. Bölgeyi seçtikten sonra “indir” butonuna dokunarak, haritanın telefonunuza indirilmesini bekleyin.

5. İndirme tamamlandığında artık haritanız cep telefonunuzda depolandığından, internet bağlantınız olmasa bile indirdiğiniz haritayı kullanabilirsiniz. İnternet bağlantınız olmadığında Google Haritalar uygulamasını açın ve yine sol üstteki menü simgesinden “Çevrimdışı haritalar” kısmına dokunun. Karşınıza indirdiğiniz haritaların bir listesi çıkacaktır. İstediğiniz bölgenin haritasını indirin ve kullanın.

6. İnternetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz. İndirmiş olduğunuz haritaları 30 gün içinde güncellemezseniz, 30 günün sonunda silinecektir.

Bir yorum bırakınız...

*