İPhone 12 MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı? | Sonsuz Teknoloji

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

MagSafe iphone 12

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki tanıtımı yeni yapılmış olan MagSafe kablosuz şarj cihazı da bulunuyor. MagSafe, iPhone 12 ve diğer destekleyebilen modellere harika bir şekilde uyum sağlayabilmesi için güçlü bir mıknatıs sistemi kullanmaktadır.

Yakın bir süre önce Apple, MagSafe ismiyle yeni şarj teknolojisini, bununla beraber uyumlu aksesuarlarını ve şarj cihazlarını teknoloji severlere tanıtmıştı. Yeni tanıtılmış olan teknolojinin eski iPhone cihazlarında da çalıştığı görüldü. Ancak MagSafe uyumlu cihazlar 15 W şarjı destekleyebilirken, diğer modellerin sadece 7,5W şarjı destekleyebildiğini belirtelim.

MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

Apple’ın tanıtımını yapmış olduğu teknoloji, eski iPhone cihazlarında da çalışmakla kalmayıp Google ve Android cihazlarda da çalışmaktadır. MagSafe, temel olarak Qi standardına destek veren bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani Qi standardına sahip olan hemen hemen tüm cihazlar MagSafe ile şarj edilebiliyor.

Twitter’da yapılmış olan bir paylaşımda MagSafe kablosuz şarj cihazı, Samsunug Galaxy Z Fold 2 serisinde de oldukça düzgün çalıştığı görülmüştür. Ancak telefonu biraz kuvvetli salladığınızda şarj cihazı yerinde durmayabilir.

MagSafe kablosuz şarjın denenmiş olduğu bir diğer cihaz ise Google’ın yeni çıkarttığı Pixel 5, yapılan testler sonucunda oldukça verimli bir şekilde çalıştığı ve şarj aletinin düzgün bir şekilde yerine oturduğu görünmektedir. Pixel 5’in özellikle alüminyum kasasında kablosuz şarj için bir takım çalışmaların yer aldığı bilinmektedir. MageSafe kablosuz şarj cihazının de bu kadar verimli çalışmasının nedeni bu olabilir.

Bir yorum bırakınız...

*