Microsoft Sway Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Microsoft Sway Nedir ve Ne İşe Yarar?

sway

Microsoft’un bulut ve mobil uygulamalara yönelmesinin bir parçası olarak, aşina olduğunuz eski Office uygulamalarına yeni bulut desteği araçları eklemektedir. Bunlardan biri PowerPoint’e dostça bir alternatif  Sway’dir.

Microsoft’un Neden Bir PowerPoint Alternatifine İhtiyacı Var?

Bir ofis ortamında çalışan herkes daha önce muhtemelen PowerPoint kullanmıştır. PowerPoint’te mükemmel sunumlar yapmanıza yardımcı olur. Microsoft’un, PowerPoint’ten daha kolay, basit ve yalnızca bulut ile online çalışan, hikaye gibi sunumu olan bir uygulama sağlama girişimi olan Sway’e giriş yapın.

Herkes Kullanabilir mi?

Microsoft hesabı olan herkes ücretsiz olarak Sway’i kullanabilir. Elbette Office 365’e sahip kişiler de Sway’i kullanabilir. Ücretsiz sürüm ile Office 365 sürümü arasında bazı farklılıklar var, ancak bunlar genellikle yönetici tarafında ve şifre gibi bir Sway’i koruyacak veya altbilgiyi kaldırma gibi şeyler yapmanıza izin veriyor. Tek bir Sway’e ne kadar içerik sığabileceği konusunda da bazı farklılıklar var, ancak ücretsiz sürüm ortalama bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli.

Sway ile Ne Yapılır?

Sunumlar, doğası gereği insanlara görsel olarak bir şeyler anlatmak için  amaçlanmıştır ve pek çok insan, topluluğa konuşmaktan korkuyor, bu nedenle bir PowerPoint sunumu insanlara istediğini anlatmak için iyi bir araçtır.

Microsoft bu korkuyu Sway ile çözüyor. Çoğu insan tasarım ve düzen konusunda uzman değildir, bu nedenle Microsoft, ortak sunumlar için tasarlamaya başlamanıza yardımcı olacak bir dizi şablon sunmuştur. Bu şablonlar iş sunumları, portföyler, öz geçmişler ve bültenler gibi konuları içerir. Ayrıca size Sway’in yapabileceği şeyler hakkında bir fikir vermek için çeşitli “ilham alın” sunumları sunar.

Sway, soldan sağa veya aşağıya doğru akan bir anlatı yapısı için tasarlanmıştır ve sunum yapan kişi veya okuyucu, tıklama yerine hareket etmek için fare tekerleğini kullanabilir. Bu küçük ama ince bir ayrımdır; PowerPoint bir dizi adım gibi geliyor ancak Sway bir yolculuk gibi hissediyor, bu nedenle akışı doğal bir şekilde okuyormuşsunuz gibi bir kolaylık sağlamaktadır. Sway’in slaytları yoktur; sağa veya aşağıya doğru hikaye gibi akan bir sunumu vardır.

Metin, video, ızgara veya başlık gibi seçilebilecek çok sayıda farklı kart vardır. Sway’inizi tamamladığınızda veya şimdiye kadar nasıl göründüğünü görmek istediğinizde, bitmiş üründe size yardımcı olacak bir Tasarım seçeneği vardır.

Değişikliklerinizi yapmak ve gözden geçirmek için Sway’inizde gezinebilir ve Ön izleme ile Tasarım arasında geçiş yapabilirsiniz. Sway ayrıca, içeriği istediğiniz şekilde almaya başladığınızda tasarım unsurlarında size yardımcı olacaktır. Tasarım sayfasının sağ üst kısmında, düzen seçeneklerine ve tasarımınızı özelliğine erişmenizi sağlayan bir Stiller seçeneği bulunur.

Sway’inizin yatay mı dikey mi kaydırılacağını, renk temasını, arka planı ve diğer bazı özellikleri seçebilirsiniz. Elbette, seçtikleriniz başkaları tarafından beğenilip beğenilmeyeceği düşüncesi tasarım seçme konusunda her zaman insanı zorlar. Ama bu platformda seçebileceğiniz birçok seçenek vardır. Bu yüzden Sway size Sway’inize rastgele bir tasarım uygulayacak bir Remix düğmesi verir. Remix’i istediğiniz kadar tıklayabilirsiniz.

Sway’inizi istediğiniz şekilde elde ettiğinizde, yayınlanabilir ve paylaşılabilir. Unutmayın, bu sadece bir çevrim içi bulut uygulamasıdır, bu nedenle indirilecek dosya yoktur, ancak kişilerin belirli bir paylaşım bağlantısına gitmeden görüntülemesini istiyorsanız, bir Sway’i bir web sayfasında yayımlayabilirsiniz. Sway harika sonuçlar verebilecek basit bir araçtır. Zorlu tasarım parçalarında size yardımcı olacak özelliklerle doludur.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...