Kullanımı Kolay Fotoğraf Düzenleme Programı: WonderFox Watermark Software | Sonsuz Teknoloji Kullanımı Kolay Fotoğraf Düzenleme Programı: WonderFox Watermark Software | Sonsuz Teknoloji

Kullanımı Kolay Fotoğraf Düzenleme Programı: WonderFox Watermark Software

 

Akıllı telefonlar geliştikten ve yaygınlaştıktan sonra fotoğraf çekmek bizler için artık sıradan bir durum haline geldi. Fotoğraflar artık dijitale albümlerde muhafaza edilir ve sosyal paylaşım aracılığı ile tanıdığımız tanımadığımız insanlarla paylaşılarak herkese ulaşır. Bu paylaşımları yapmadan önce fotoğraflara ince dokunuşlar yapmak isteriz.

Fotoğraf düzenleme denince aklımıza ilk gelen hiç şüphesiz Adobe Phoshop programı aklımıza gelir. Photoshop elbette profesyoneller için harikadır. Fotoğrafa yazı ekleme, efekt verme, mozaikleme, kırpma, çerçeve ekleme ve yeniden boyutlandırma gibi basit işlemleri  ileri düzey bilgisayar bilgisine ihtiyaç olmadan kolay bir şekilde yapabileceğiniz WonderFox Watermark Software adlı programı deneyebilirsiniz.

WonderFox Watermark Software, programına resimleri tek tek veya bir klasörün tamamını tek seferde yükleyebilirsiniz. Bu program jpg, gif, ping, psd ve bir çok fotoğraf programını desteklemektedir. Bu program en çok işe yarayacak özelliklerin bir araya toplanarak kolay ve hızlı kullanım sağlayan kullanışlı bir araçtır. Şimdi adım adım bu program ile neler yapabileceğinize bir göz atalım;

Text

resim yazı

Programı açtıktan sonra ilk seçenek “Text” sekmesidir. Bu özellik ile fotoğrafınızın istediğiniz yere istediğiniz renkte ve istediğiniz boyutta yazılar oluşturabilirsiniz. Hazır şablonlarda yer almaktadır. Hazır şablonları hızlı bir şekilde kullana bilirsiniz.

İmage

resim watermark

İkinci sekme resminizin üzerine yeni bir resim ekleme ve program içerisinde bulunan hazır simgeleri resme ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz resmen saydam yapabilir ve farklı efektlerde kullanabilirsiniz. Hazır resimler dışında başka bir resim eklemek için üst kısımdaki “Add custom watermark” alanına tıklayabilirsiniz. Bilgisayarınızdan istediğiniz resmi orijinal resminizin üzerine ekleyerek fotoğrafınızı zenginleştirebilirsiniz.

Effect

resim efekt

Büyük  bir sevkle kullanacağınız özelliklerden biri de “Effect” sekmesidir. Bu sekmede hazır efektleri tek tıklama ile kullanabilirsiniz. Bu alandan hazır efektlerin yanı sıra sol tarafta 3 kullanışlı özellik daha vardır. “Mosaic” gizlemek istediğiniz yüz veya araç plakaları gibi alanları mozaik yapıp gizlemeye olanak tanır. Bu özellik sahibinden.com sitelerinde araç plakalarının gizlenmesinde çok sık kullanabileceğiniz özelliktir.

Hemen altın kısımında “Color” özelliği de başka br özelliktir. Bu seçeneği tıkladığınızda resminiz siyah beyaz olur ve fırça ile istediğiniz alanı tekrar renklendirebilirsiniz. Resmin istediğiniz alanlarını renkli ve siyah beyaz olarak kendinize göre görsellikler sağlayabilirsiniz.

Üçüncü ve son diğer ek özellik “Bokeh” seçeneğidir. Bu seçeneğini tıkladığınızda fotoğrafınız tamamen bulanık olacaktır. Daire fırçası ile istediğiniz alanları işaretleyerek tekrar net orijinal haline getirerek farklı efektler deneyebilirsiniz.

Frame

resim frame

Fotoğraflarınıza çerçeve eklemenize imkan sağlayan “Frame” sekmesidir.  Burada yapacağınız işlem çok kolaydır. Sadece yapmanız gereken hazır şablonlardan hoşunuza giden bir çerçeveyi tıklamak olacaktır.

Resize ve Rename

“Resize” seçeneği ile resimlerinizi piksel veya yüzde oranlarını değiştirerek yeniden boyutlandırabilirsiniz. “Rename” seçeneği ile dosya adını değiştirebilirsiniz.

Rotate ve Crop

resim crop

Bu iki seçenek üst resimde gösterildiği  gibi ana sekmelerin sağ altında yer alır. “Rotate” resimlerinizi 360 derece döndürebilirsiniz. “Crop” özelliği ile fotoğraflarınızı kırpabilirsiniz.

Kayıt etme

Yukarıda belirtilen özellikleri bir arada kullanarak çok göz alıcı fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Tüm işlemler bittikten sonra sağ alt  köşede yer alan “Run” butonuna tıklayarak düzenlediğiniz fotoğrafı kayıt edebilirsiniz. Run butonuna tıkladığınızda karşınıza bir pencere daha açılacaktır.Bu alandan kayıt etmek istediğiniz dosya format türünü de seçerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

WonderFox Watermark Software, bir çok kullanışlı seçeneği ile hızlı ve kolay kullanım sağlar. Profesyonel yazılımların en sık kullanılan özellikleri bir arada toplanmıştır. Bu nedenle karmaşık ara yüzlerle uğraşmadan ve çok fazla bilgisayar bilgisine sahip olmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir araçtır.

 

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...