Kurumsal Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Kurumsal Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

kurumsal web

Kurumsal bir web sitesinin önemi her geçen gün artmaktadır. İyi bir web sitesi sahibi olmak tüm kurumsal şirketlerinin temel hedefleri haline geldi. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber satın almalar, ürün satışları online pazara dökülmüş durumdadır. Kurumsal web sitesi sahibi olmak için doğru firmalarla çalışmanız gerekmektedir. Türkiye de maalesef genel olarak web tasarım firmaları profesyonel şekilde çalışmamaktadır. Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz birçok firma bulunmakta ve bu firmaların vergi levhası bile bulunmamaktadır. Web sitesi yaptırırken bu sebeple oldukça sıkı şekilde araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hadi şimdi kurumsal bir web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken kurallara değinelim.

Web Tasarım Şirketi Yasal mı?

Dikkat etmeniz gereken birinci nokta çalışacağınız web tasarım firmasının yasal olup olmadığıdır. Mümkünse çalışacağınız firmanın yasal olduğunu anlayabilmek için kesinlikle iş bitiminden sonra fatura isteyeceğinizi belirtin. Firmanın kendi şirketi üzerinden fatura kesmesi yasal bir firma olduğunu gösterecektir. Yasal olmayan web tasarım firmaları ile çalışmak ilerleyen süreçlerde başınızı ağrıtabilir. Kişisel Web sayfalarında bunun pek bir önemi yoktur, ancak iş yeri için açılacak  kurumsal sitelerde bu önemlidir.

Kurumsal Web Sitesi Yaptırmadan Önce Domain ve Hostingi Temin Etme

Kurumsal web sitesi yaptırmadan önce kesinlikle en azından domaini kendiniz tescil ettirmelisiniz. Domaini bilmeyenler için açıklamak gerekirse web sitelerinin adına verilen isimdir. Domainin Türkçesi, alan adı anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak google.com.tr gibi web sitesi adları birer domaindir. Domaininizi web sitesi tasarlamadan önce domain firmalarından tescil ettirebilirsiniz. Yurt dışında ve Türkiye de birçok köklü firmadan domain tescili gerçekleştirebilirsiniz.

Hostinge gelecek olursak, hosting web sitenizin dosyalarının barındığı alana verilen isimdir. Bazı firmalar hostingi, hosting firmalarından temin ederler bazıları ise web sitelerini kendi sunucularında barındırırlar. Web sitenizi tasarlatmadan önce hosting satın alırsanız sitenizin kontrolünü daha fazla elinize geçirmiş olursunuz. Domain ve Hosting arasındaki farkı anlamak için bu makaleye göz atabilirsiniz. Domain ve Hosting arasındaki farkı anlamak için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Domaini Web Tasarım Firması Tescil Ettirirse Ne Olur?

İster kurumsal web sistesi ister kişisel web sistesi olsun, Domaininizi siz değil de web tasarım firması tescil ettirirse başınız ağrıyabilir. Sonuç itibari ile Web tasarım firması sizin adınıza domain firmasından tescil gerçekleştirecektir. Bu sebeple domain sizin değil aslında web tasarım firmasına ait olacaktır. Domaini kendi adınıza tescil ettirirseniz yönetimi tamamı ile size ait olur, ilerde istediğiniz zaman web tasarım firmanızı değiştirebilme hakkına sahip olursunuz. Domain adı almak oldukca kolaydır. Herhangi bir arama motorunu Domain sorgula yazdığınızda kaşınıza fazlasıyla firma çıkacaktır.

İş Bitmeden Sitenin Parasının Tamamını Vermeyin

Kurumsal web sitesi için anlaşmış olduğunuz ücretin tamamını iş bitiminden önce vermeniz web sitenizin zamanında bitmemesine sebep olabilir. Ödeme önceden yapıldığı için projenin tam zamanında verilmemesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bu sebeple iş bitiminden önce ücretin yarısını, iş bitiminden sonra ücretin diğer yarısını ödemeniz mantıklı olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*

General Mobile GM 20 Pro

General Mobile, GM 20 Pro ve GM 20’yi Tanıttı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

General Mobile, internet üzerinden yaptığı lansman ile  GM 20 ve GM 20 ...
mobil veri harcama

Telefonda İnternet’ten Müzik Dinlemek ve Video İzlemek Ne Kadar İnternet Verisi Yer?

İnsanların, İnternet’ten akıllı telefonlarla video izleme ve müzik dinleme oranı her geçen ...
Clickjacking

Clickjacking Saldırısı Nedir? Nasıl Önlem Alınır?

Clickjacking, bilgisayar korsanları tarafından sıklıkça kullanılan bir güvenlik açığıdır. HTTP Frame güvenlik ...
lol elo boost nedir

Lol Elo Boost Nedir Ne İşe Yarar?

LoL ELO Boost’u deneyerek LoL oyunun da daha profosyonel üst liglere ulaşabilirsiniz ...
tiktok

TikTok’un Android MAC Kullanıcı Verilerini Topladığı İddiası

TikTok‘un, Android işletim sistemi cihazlardan kullanıcıların izni olmadan bir boşluk bularak cihazların ...
Honor MagicBook 14 SE

Honor, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Honor MagicBook 14 SE Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Huawei şirketinin alt markası olan ve son dönemlerde popülerliğini git gide arttıran ...
premium-pack

Photoshop İçin Efekt Programı-JixiPix Premium Pack

Herkesin merakla kullandığı ve yeni şeyler öğrendiği Photoshop programı için üretilmiş olan ...
hızlı şarj

Hızlı Şarj Zararlı Mı? Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlar da gelişiyor. Son ...