Mac Bilgisayarlarda Ekran Görüntüsü Alma | Sonsuz Teknoloji

Mac Bilgisayarlarda Ekran Görüntüsü Alma

mac ekran kaydı

Windows işletim sistemini kullanan kullanıcılar, ekran kgörüntüsü alabilmek için çeşitli yazılımları kullanmaktadır. Mac işletim sistemini kullanan kullanıcılar ise herhangi bir ek yardımcı yazılıma gerek duymadan, işletim sistemiyle birlikte entegre gelen özellikler sayesinde son derece kolay bir şekilde ekran görüntüsü alınır. Alınan ekran görüntüsü ise jpg uzantılı bir şekilde masaüstüne kayıtedilir. Dileyen kullanıcılar kayıt edilen bu görüntüleri son derece kolay bir şekilde sosyal medya hesaplarından da paylaşabilir. Peki, Mac bilgisayarda ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Mac işletim sistemi kullanıcıları tarafından merak edilen ve internette araştırılan bu sorunun cevabını sizler için inceliyoruz.

Tam Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

tam ekran görüntü kaydı

Mac işletim sistemine sahip kullanıcılar, son derece kolay bir şekilde farklı yöntemler ile ekran kaydı alabilir. Bu yöntemlerin ilki ise tam ekran görüntüsü alma işlemidir. Tam ekran görüntüsü alabilmek için klavyenizin “Command + Shift ve 3″ tuşlarına aynı anda basmanız gerekmektedir. Uygulayacağınız bu yöntem ile tam ekran kaydını kolaylıkla alabilirsiniz.

Belirli Alanın Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Dileyen kullanıcılar ekranın tamamının görüntüsünü kayıt altına alabilirken dileyen kullanıcılar ise sadece ekranın belirli bir bölümünü kayıt altına alabilir. Ekranın belirli bir bölümünü kayıt altına almak isteyen kullanıcılar ise klavyelerinde bulunan “Command + Shift ve 4″ tuşlarına aynı anda basın. ve istediğiniz görüntünün ekran görüntüsü alma

işlemini son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

simgeleri kayıt etme

Mac işletim sistemi kullanıcıları, herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan ekranlarında yer alan simgelerin görüntüsünü alabilir. Dar bir alanın ekran kaydını alabilmek için klavyenizde yer alan “Command + Shift + 4 ve Space” tuşlarına aynı anda basın. Bu tuşlara aynı anda bastıktan sonra ekran bir anda mavi olacak ve ekranınızda fotoğraf makinesi simgesi oluşacaktır. Ardından oluşan simge ile istediğiniz bir bölümün ekran kaydını kolaylıkla alabilirsiniz.

Yukarıda yer alan teknikler ile alacağınız ekran görüntüleri jpg uzantılı bir şekilde masaüstüne kayıt edilmektedir. Dileyen kullanıcılar bu görüntüleri projelerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilirken, dileyen kullanıcılar ise bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından da paylaşabilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*